Pytanie:
Co to za usterka w Parku Jurajskim?
Mikey
2017-04-18 13:52:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oglądając film Jurassic Park , nawet gdy go widziałem po raz pierwszy, pojawia się rażący błąd, gdy bohaterowie dr Grant & Ian Malcolm machają flarą w scenie T-Rexa.

Jest odbicie flary, która, jak przypuszczałem, była pewnego rodzaju odbiciem na zielonym ekranie.

enter image description here

Jednak gdy Malcolm biegnie, to nie tylko pozostaje w tej samej odległości (zgaduję, że aktor ucieka przed zielonym ekranem?), a odbicie przechodzi nawet przed nim - znajduje się pomiędzy czymś odbiciem a zielonym ekranem.

Można to zobaczyć około 1:40 w scenie. To prowadzi mnie do wniosku, że był to błąd obiektywu aparatu?

Co spowodowało to rozmycie, odbicie lub załamanie światła i dlaczego nie zostało to poprawione (to bardzo wizualny błąd, odróżniając go od innych błędów)?

Dla mnie wygląda jak flara: https: //en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare
Oglądam twój film o 1:40, ale nic tam nie widzę ... masz na myśli 1:24?
@BlueMoon93 - flary zaczynają się o 1:24, ale gdzie widzisz, jak przechodzi przed * przed * Malcolmem kilka razy, jest tuż po 1:40.
Jestem pewien, że to wina Phila Tippeta. To znaczy ... on miał nadzorować pieprzone dinozaury: P
Dwa odpowiedzi:
BlueMoon93
2017-04-18 14:05:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nazywa się to flarą obiektywu . Dzieje się tak, gdy jasne światło jest rozpraszane w układzie soczewek, a z powodu wewnętrznego odbicia i niedoskonałości soczewki do punktu obserwacyjnego jest przesyłany widoczny artefakt.

Nie został usunięty, ponieważ zapewnia realizm.

Od Vox, wcześniej flara obiektywu była zawsze usuwana (lub robiono zdjęcia tak, aby ich nie było). Kiedy zaczęły pojawiać się filmy dokumentalne, reżyserzy zdali sobie sprawę, że nadaje to realizmu typowemu dla dokumentów. Spielberg chciał go użyć (bardzo!) W Parku Jurajskim.

Z DigitalRev,

Tak jak kiedyś flara obiektywu była używana do przekazywania autentyczności, był używany przez Spielberga i innych, aby nadać tę wiarygodność kosmitom (w ET) i dinozaurom (w Parku Jurajskim).

Od Vulture:

W Jurassic Park: The Lost World Spielberg chciał mieć mnóstwo flar. Powiedział operatorowi Januszowi Kamińskiemu, by „strzelał pod słońce lub przedstawiał dinozaury jako sylwetkę lub poruszające się pod jasnym światłem”.


Na marginesie , mogło to po prostu nie zostać zauważone przez montażystów filmowych. Nigdy tego nie widziałem, dopóki nie wskazałeś mi tego w tym pytaniu ...


Według popularnego żądania....

enter image description here

Niech ktoś przygotuje J.J. Wersja Abramsa zrzutu ekranu;)
UWIELBIAM to zdjęcie flary obiektywu !! Oczy są szczególnie doskonałe.
Haha, to fantastyczne.
BrettFromLA
2017-04-19 00:41:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to zwisający kawałek flary (zamiast flary obiektywu, jak sugeruje inna odpowiedź). Analizowałem wideo YouTube klatka po klatce. Dodatkowe różowe światło dynda i kołysze się 6-8 cali poniżej głównego różowego płomienia. Oto kilka zdjęć, które zrobiłem.

enter image description here

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Na ostatnim obrazku u dołu możesz nawet zobaczyć, jak wygląda zwisający kawałek jako nierówna smuga, ponieważ drga, podczas gdy główny różowy płomień pojawia się jako całkowicie prosta smuga.

(Jeśli chodzi o drugą odpowiedź: to zdjęcie flary JJ Abramsa jest fantastyczne!)

A co z czerwoną plamą na nosie T-Rexa na zdjęciu OP? Czy może to być tylko zwisający kawałek flary? Czy flara obiektywu nie miałaby tego samego kształtu co płomień flary?
Zgadzam się, że to flary obiektywów na zdjęciu OP doktora Granta i T-Rexa. Te flary soczewkowe znajdują się prosto na lewo od płomienia i prosto nad płomieniem. Rozumiem też, co masz na myśli, mówiąc, że mają (nieco) inny kształt niż płomień. Ale nadal wyglądają jak flary obiektywów. Na zdjęciach z Ianem w odpowiedzi światło jest poniżej płomienia; odległość od płomienia zmienia się; światło nawet raz lub dwa razy chowa się za cylindryczną flarą, co zrobiłby zwisający płomień, ale nie rozbłysk soczewki; i po prostu nie wygląda dla mnie jak flara obiektywu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...