Pytanie:
Dlaczego Travis Bickle podejmuje próbę zamachu?
BlueMoon93
2017-02-13 15:47:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Taksówkarzu Travis Bickle niszczy swój związek z kobietą, którą lubi. Potem próbuje ją odzyskać, nie udaje mu się, zaczyna wpadać w złość, fantazjuje o zabijaniu ludzi. Część jego nienawiści jest skierowana przeciwko szumowinom społecznym (alfonsom, dziwkom, narkomanom itp., Co widać w jego rozmowie z senatorem), ale inna jest przeciwko senatorowi.

Dlaczego próbuje go zabić?

W Quora, mówią o

  • Powody polityczne - prawica VS lewica, ale Travis niewiele wie o polityce i nie wydaje się rasistą, więc dlaczego miałoby to mieć dla niego znaczenie? Ponadto ich wyjaśnienie jest w większości poza wszechświatem:

    Próba zabójstwa senatora Palantine'a przez Travisa Bickle'a jest jak lustrzane odbicie zamachu Bremera na Wallace'a

  • Zazdrość - Travis byłby o wiele bardziej zazdrosny o swojego przyjaciela Toma, którego, jak już powiedział, nie lubi, niż senatora, który wydaje się nie mieć z nią bezpośredniego kontaktu, o ile Travis wie

    Travis może postrzegać Palantine'a jako rywala seksualnego dla niego z powodu uczuć Betsy

  • Niejednoznaczność reżysera - znowu wyjaśnienie spoza wszechświata

    Martin Scorsese ma tendencja do robienia filmów z niejednoznacznymi zakończeniami, które wykazują wiele ambiwalencji w kwestii sławy

Jakie są wszechświatowe powody, dla których Travis próbuje zamordować senatora ?

Dwa odpowiedzi:
My10cents
2017-05-30 19:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze swoim rzekomym rozczarowaniem wobec Betsy i rozczarowaniem, że nie będzie go słuchać ani próbować go zrozumieć, postrzega ją raczej jako zimną i typową dla problemu społecznego w Nowym Jorku, a nie jako część rozwiązanie. Betsy jest integralnie zaangażowana w machinę polityczną Palantyny. Gdy osobista nadzieja Bickle została zniszczona przez to, co postrzega jako zdradę jego wysokiej opinii o niej, polityczna naiwność jego nadziei, że Palantine coś zmieni i oczyści Nowy Jork, zostaje zniszczona przez towarzystwo .

Jego próba zamachu na Palantine'a sygnalizuje odrzucenie przez niego systemu, który uważa za obłudny, samolubny i obojętny . Od tego momentu Bickle (ze swoim zaburzonym stanem psychicznym w punkcie krytycznym) bierze w swoje ręce prawo i autorytet moralny, który idzie z tym prawem.

Być może bardziej niepokojący niż tymczasowe szaleństwo bojownika Bickle'a jest fakt, że robi różnicę. Tam, gdzie społeczeństwo (w tym wiara społeczeństwa w krucjaty polityków, takich jak Palantine) nie pomaga Iris, Bickle odnosi sukces. W tym sensie film jest ostrzeżeniem.

Gratulacje, ta odpowiedź jest zwycięzcą [miesięcznego wyzwania dotyczącego odpowiedzi] (https://movies.meta.stackexchange.com/q/1795/49).
xdhmoore
2020-05-10 10:17:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz drugiej odpowiedzi, myślę, że warto wspomnieć o kilku innych kwestiach:

Spotkał Palentine, jako opłatę

Bickle stawia na bardzo uśmiechniętą fasadę, ale pod koniec rozmowy jasne jest, że pragnienie Bickle'a, by ktoś „posprzątał” jest bardziej radykalne i gorliwe niż poglądy / platforma Palentine. Moja interpretacja rozmowy była taka, że ​​pod koniec Palentine prawdopodobnie uznał Bickle'a za trochę gorliwego wariata.

Mniej jestem pewien reakcji Bickle'a w tym momencie - ma tendencję do zakładania fasada, jak wspomniano - ale wyobrażam sobie, że ta interakcja była częścią równania, które doprowadziło do tego, że Bickle zaatakował Palentine, być może postrzegając go jako utrwalenie skorumpowanego społeczeństwa, które wymagało „oczyszczenia”.

On szukał okazji do użycia swojej broni, a Palentine był wygodny

Myślę, że po tym, jak Bickle kupi wszystkie bronie, szuka okazji do ich użycia. Ideologicznie chce „posprzątać”, ale myślę, że po prostu szuka jakiegoś ujścia. Wybiera polityka, ponieważ go spotkał, ponieważ ma do niego dostęp, ponieważ jest wygodnym kozłem ofiarnym, jako prawdopodobnie najpotężniejsza osoba, do której Bickle ma dostęp. Broń to narzędzie, które wybrał, by coś zmienić, a on ma otwarte oczy na sposoby użycia broni, jak pokazano w napadzie na sklep spożywczy. Po porażce z politykiem przechodzi do alfonsa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...