Pytanie:
Czy aktorka Winona Ryder śmiała się podczas kolacji, czy to było w scenariuszu?
Montag451
2016-08-30 00:47:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na scenie z bananem w Sok z żuka (1988), kiedy Lydia (Winona Ryder) wstaje od stołu, zaczyna się śmiać. Można ją nawet usłyszeć w samym środku sceny, a nieco później widać ją w konwulsjach ze śmiechu.

Czy w scenariuszu była reakcja Lydii? czy też była to prawdziwa reakcja Winony Ryder na tę scenę i celowo pozostawiona w finale?

Reakcja pasuje do sceny, ale dziwne, że nie zrobili jej zbliżenia, jeśli było to zamierzone.
* „W scenariuszu” * Tak, jest w [scenariuszu zdjęciowym] (http://www.dailyscript.com/scripts/beetlejuice_skaaren_final.html), rodzaj: * „Na twarzy Lydii pojawia się ** czysta radość **, w przeciwieństwie do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej. Tańczy i klaszcze w dłonie w rytm muzyki. ** Jest w niebie nastolatków **. "*
@Walt czy nie warto odpowiadać?
Co oznacza „śmiech”?
@Walt ... Myślę, że o to chodzi, biorąc pod uwagę, że montaż nie podkreśla jej reakcji, była po prostu reakcją aktorki śmiejącej się z kolegów, czy też było to scenariuszem. Myślę, że masz odpowiedź.
OK, postawiłem to. Przepraszam za opóźnienie. Wydaje mi się, że w tym drugim klipie * jest * jakby się podwajała. Ale nadal nie słyszę jej śmiechu w pierwszym, nawet przy zwiększonej głośności. Czy ktoś może wskazać dokładną sekundę?
@Walt Drugi klip jest w rzeczywistości taki sam jak pierwszy. Właśnie wstawiłem poprawne czasy do adresu URL. Możesz usłyszeć śmiech Winony i po raz drugi obserwować, jak dubluje się dalej w klipie, jeśli przyjrzysz się temu uważnie. Nie mogę się powstrzymać od śmiechu i chichotania za każdym razem, gdy oglądam tę scenę, więc nie obwiniam samych aktorów, którzy robią to samo. Myślę nawet, że pierwszą reakcją Jeffreya Jonesa na śpiew Catherine O'Hary było zachowanie nieskryptowane.
Jeden odpowiedź:
Walt
2016-08-31 01:00:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lydia rzeczywiście miała być zachwycona ich posiadaniem. Oto fragment scenariusza zdjęciowego, który szczegółowo opisuje reakcję jej bohaterki, kiedy wszyscy zaczynają tańczyć:

Na twarzy Lydii pojawia się czysta radość silny>, w przeciwieństwie do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej. Tańczy i klaszcze w dłonie w rytm muzyki. Jest w niebie nastolatków. [...]

Lydia podekscytowana rozgląda się po pokoju, aby zobaczyć, czy widzi duchy. Nie może.

Więc niezależnie od tego, czy Ryder grał, czy raczej był autentycznie rozbawiony i wykorzystał tę energię dla swojej postaci, jej radosna reakcja była pierwotnie w scenariuszu.

Przyjmę twoją odpowiedź, ale myślę, że nie możemy poznać prawdziwej sytuacji, z wyjątkiem uczestników tej sceny. Więc jeśli w przyszłości ktoś złoży zeznania od załogi, akceptacja może przejść do ich odpowiedzi. Dzięki.
Jasne, też chciałbym to zobaczyć. :) Dzięki.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...