Pytanie:
Dlaczego Twin Peaks nie odnowiono w latach 90-tych?
eYe
2015-10-21 20:59:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po usłyszeniu wiadomości o możliwym odnowieniu Twin Peaks zastanawiałem się, dlaczego nie został odnowiony w latach 90-tych? O ile pamiętam, program zakończył się dość gwałtownie bez dobrego zakończenia.

Ponieważ w [ostatnim odcinku „* Beyond Life and Death *”] (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Episode_29_%28Twin_Peaks%29) Laura Palmer powiedziała „* Do zobaczenia za 25 lat. * ”. A więc do 2016 roku po prostu nie było co nadawać;)
Jakieś źródło dowodu?
No tak. Jest napisane w powiązanym artykule Wikipedii, aby być dokładniejszym, zobacz sekcję [Fabuła] (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Episode_29_%28Twin_Peaks%29#Plot) i przeczytaj jedenasty akapit. Możesz też ponownie obejrzeć ostatni odcinek. :)
Jeden odpowiedź:
Walt
2015-10-21 21:11:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że segment „Spadające oceny” na stronie Wikipedii Twin Peaks całkiem dobrze podsumowuje przyczyny (ale podsumuję je jeszcze dokładniej z punktorami poniżej).

Wraz z rozwiązaniem głównego punktu rysunkowego Twin Peaks (morderstwa Laury Palmer) w środku drugiego sezonu, a kolejne wątki fabularne stały się bardziej niejasne i rozciągnięte, zainteresowanie opinii publicznej zaczęło słabnąć, i zainteresowanie programem wydawało się zakończone. To niezadowolenie, w połączeniu z kilkakrotną zmianą przedziału czasowego ABC, doprowadziło do ogromnego spadku oglądalności po tym, jak był jednym z najczęściej oglądanych programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku. Tydzień po 15. odcinku sezonu zajął 85. miejsce w rankingu na 89 programów [...]

ABC zgodziło się wyemitować pozostałe sześć odcinków, aby zakończyć sezon. Jednak z powodu wojny w Zatoce, Twin Peaks została zdjęta ze swojego zwykłego przedziału czasowego „na sześć tygodni z ośmiu” na początku 1991 roku, według Frost, uniemożliwiając programowi utrzymanie zainteresowania publiczności. W ostatnich odcinkach Agent Cooper otrzymał miłość, Annie Blackburn (Heather Graham), aby zastąpić zamierzoną fabułę Audrey Horne. Według Frost, członkini obsady (Lara Flynn Boyle), która była wówczas romantycznie związana z Kylem MacLachlanem, skutecznie zawetowała związek Audrey-Cooper, zmuszając pisarzy do wymyślenia alternatywy. Sherilyn Fenn poparła to stwierdzenie w wywiadzie z 2014 roku, stwierdzając: „[Boyle] był wściekły, że moja postać przyciąga więcej uwagi, więc wtedy Kyle zaczął mówić, że jego postać nie powinna być z moją postacią, ponieważ nie wygląda dobrze, ponieważ Jestem za młody. ... Nie podobało mi się to. To było głupie. " Finał serialu nie wzbudził dostatecznie zainteresowania, mimo że został napisany tak, by skończył się na celowym, przyciągającym publiczność klifie, a serial nie został przedłużony na trzeci sezon, pozostawiając nowy cliffhanger bez rozwiązania.

Lynch wyraził ubolewanie z powodu rozwiązania sprawy morderstwa Laury Palmer, stwierdzając, że on i Frost nigdy nie zamierzali, aby serial odpowiadał na pytanie, a robiąc to, „zabił gęś znoszącą złote jajka”. Lynch obwinia sieć za decyzję o przedwczesnym rozwiązaniu fabuły Palmera. Frost zgodził się, zauważając, że ludzie w sieci w rzeczywistości chcieli, aby zabójca został ujawniony przed końcem pierwszego sezonu. […] Patrząc wstecz, Frost przyznał, że żałował, że on i Lynch „wypracowali płynniejsze przejście” między wątkami i że historia Laury Palmer była „trudnym aktem do naśladowania”. Jeśli chodzi o drugi sezon, Frost uznał, że „być może narracja nie była tak napięta ani tak pełna emocji”.

Krótko mówiąc:

  • Po rozwiązaniu głównej tajemnicy kierującej serialem (morderstwo Laury Palmer) i ciągłej zmianie przedziału czasowego przez ABC, publiczność straciła zainteresowanie i nastąpił ogromny spadek ocen;
  • Wojna w Zatoce zajmowała centralne miejsce, a serial często był uprzedzany;
  • Spory między aktorami sabotowały fabułę;
  • Współtwórca Mark Frost przyznaje, że drugi sezon miał bardziej rozbudowany i mniej skoncentrowana fabuła.

Wszystko to doprowadziło do anulowania programu po jego zakończeniu na klifie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...