Pytanie:
Dlaczego herb Targaryenów jest trójgłowym smokiem?
Mourad
2017-08-30 14:57:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Grze o tron ​​, dlaczego herb / pieczęć Rodu Targaryenów jest trójgłowym smokiem?

Wszystko w Targach to około 3, więc prawdopodobnie to.
Proszę wyjaśnić więcej, czego nie rozumiem
Jeden odpowiedź:
Ghoti and Chips
2017-08-30 15:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze względu na ich bliskie powiązania ze smokami oraz założyciel dynastii Aegon Targaryen, dokonał historycznego podboju Siedmiu Królestw, które wymagało użycia trzech smoków , na których on sam i jego dwie siostry jeździli .

Z książki A Clash of Kings , drugiej książki z serii powieści George'a RR Martinsa, Pieśń lodu i ognia , na której serial opiera się :

Tyle trójek. Trzy pożary, trzy wierzchowce do jazdy, trzy zdrady. „Smok ma trzy głowy” - westchnęła. „Czy wiesz, co to znaczy, Jorah?”
„Wasza Miłość? Pieczęć Domu Targaryenów to trójgłowy smok, czerwony na czarnym tle. ”
„ Wiem o tym. Ale nie ma trójgłowych smoków. ”
Te trzy głowy to Aegon i jego siostry . ”
„ Visenya i Rhaenys ”- przypomniała sobie. „Pochodzę od Aegona i Rhaenys poprzez ich syna Aenysa i ich wnuka Jaehaerysa”.
- Starcie królów , rozdział 63, Daenerys

Jeśli wątpisz w słowo Joraha, biorąc pod uwagę użycie przez Martina „niewiarygodnego narratora”, Martin wyjaśnia to wyraźnie w Dodatku tej samej książki ( A Clash of Kings ):

Sztandar Targaryenów to sztandar Aegona Zdobywcy, który podbił sześć z Siedmiu Królestw, założył dynastię i uczynił Żelazny Tron z mieczy podbitych przez siebie wrogowie: trójgłowy smok, czerwony na czarnym tle.
- Starcie królów , Dodatek, Królowie i ich sądy: Królowa po drugiej stronie wody

Z artykułu „House Targaryen” w A Wiki of Ice and Fire:

Jako jedna z czterdziestu rodzin smoczych władców Valyrii, Targaryenowie byli bliżej smoków niż inni ludzie . Aenar Targaryen zabrał ze sobą pięć smoków, kiedy przeniósł się z Valyrii do Smoczej Skały, a Aegon I Targaryen i jego siostrzane żony, Rhaenys i Visenya jechali na nich do bitwy podczas Podboju Siedmiu Królestw w 2 rpne - 1 pne.
- „Dom Targaryen”, Wiki lodu i ognia

także

Trzy- smok na czele reprezentuje Zdobywcę i jego dwie siostry , Rhaenys i Visenyę
- „Dom Targaryen”, Wiki Lodu i Ognia

Symbolika trójki idzie dalej, mają troje dzieci itd. A może to z powodu tego początkowego wydarzenia?
Kim jest „oni” w twoim jedynym przykładzie, @TheLethalCoder? Sztandar został założony przez Aegona Targaryena jako pierwszy, a podanym nam wyraźnym powodem jest to, że przedstawia on trzy smoki (symboliczne smoki (rodzeństwo Targaryenów i dosłowne smoki, istoty, na których jechali) odpowiedzialne za podbicie i zjednoczenie Siedmiu Królestwami rządzi ich dynastia.
Zapytałem: `` Czy to z powodu tego początkowego wydarzenia? '', Na które twoja odpowiedź brzmi: tak. Nie musisz być złośliwy.
@TheLethalCoder Hm, doszło do uzasadnionego nieporozumienia - z góry przeproszę za to: naprawdę nie miałem zamiaru złośliwości ani złośliwości, obiecuję. Leżę na łóżku, bardzo zrelaksowany i zawsze lubię dyskutować o GoT z tobą wszędzie na tej stronie (szczególnie w komentarzach) - słusznie zastanawiałem się, które troje dzieci masz na myśli i nie miałem ukrytych zamiarów złośliwości - tak naprawdę pomyślałem być może odnosisz się do trójki dzieci Rhaegara, trójki dzieci Aerysa, a ja chciałem tylko wiedzieć, o co ci chodzi.
W porządku, może trochę źle odczytałem twój komentarz. Ale miałem na myśli Rhaegarsa i kilku innych, chociaż nie znam imion, bo nie jestem najlepszy w historii.
@TheLethalCoder Dzięki Bogu - przypuszczam, że mój ton nie zawsze jest najcieplejszy, ale obiecuję, że nie ma to nic wspólnego z intencją bycia złośliwymi, sarkastycznymi lub protekcjonalnymi ludźmi, to po prostu mój naturalny ton internetowy / tekstowy, szczególnie w stylu Wiki, środowiska oparte na informacjach / faktach, takie jak to. RE: `Rhaegars i kilku innych` Cóż, baner powstał, gdy Aegon założył dynastię - * tak * przedstawia troje rodzeństwa / dzieci tych samych rodziców w przenośnym sensie" 3 smoków ".
Przypuszczam, że symbolika 3 dla Targów też pochodzi z tego?
@TheLethalCoder Nie wiem. Nie jestem bardzo świadomy tej „symboliki trójki”, która rzekomo „idzie dalej niż to”. Może i tak, ale nie znam wszystkich przypadków 3 „dla celów”, więc nie mogę komentować.
Szczerze mówiąc, tylko gdzieś go czytałem, więc też nie mogę powiedzieć na pewno.
, ale słowa, które podkreślasz („Trzy głowy to Aegon i jego siostry”), nigdzie nie ma w tym fragmencie Dodatku, tylko na wiki.
@Federico Może przegapiłeś „to sztandar Aegona Zdobywcy”
@GhotiandChips nie, nie przegapiłem tego. Jorah nie mówi o tym, że jest to sztandar Aegona. A fakt, że jest to jego sztandar, nie oznacza, że ​​„Trzy głowy to Aegon i jego siostry”, te stwierdzenia nie są równoważne.
@Federico Możesz w to uwierzyć. Mogę przeczytać, jak Jorah mówi o puzzlu i Aegonie, ale możesz to całkowicie zignorować. Nie mam nic przeciwko / nie obchodzi mnie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...