Pytanie:
Czy flara obiektywu jest fotografowana organicznie, czy dodawana w postprodukcji?
Harper - Reinstate Monica
2019-12-08 07:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seriale i filmy Star Trek uwielbiają ich flary .

enter image description here

Czy organiczne zdjęcie zrobione aparatem zawiera flarę? A może jest dodawany do obrazu w postprodukcji?

Czy są rolki plików filmowych / RAW, które ich nie mają, co umożliwiłoby "cięcie reżyserskie (no nie JJ Abrams)", które je upuściło?

Jak trudno byłoby cyfrowo dodać flarę obiektywu do programów, które go nie mają, takich jak Downton Abbey czy The Orville?

@Harper - Przywróć Monikę Tylko niektóre filmy i seriale Star Trek nakręcone w XXI wieku używają wielu flar. Inne i starsze filmy i seriale o Star Treku z 1966 roku unikają flar.
@KateGregory Hej, nowoczesny Star Trek nie ma * całkowicie * obsesji na punkcie flary. Czasami zamiast tego przełącza się na „tak ciemny i ponury, że nie możesz powiedzieć, co się dzieje”.
Nie sądzę, by byłyby dla tych produkcji „rolki filmu”; Myślę, że branża stała się w pełni cyfrowa, a film jest używany tylko do niektórych niszowych produkcji „artystycznych”.
Cztery odpowiedzi:
Legion600
2019-12-08 08:11:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z artykułem Business Insider Dlaczego „Star Trek” ma tak dużo flary obiektywu, wszystko zostało zrobione w aparacie i wszystko było zamierzone.

” Jest tak wiele filmów z mojego dzieciństwa, w których były takie filmy, że kiedy kręciliśmy „Star Trek”, pamiętam, jak powiedziałem do Dana Mindela, DP [reżysera zdjęć]: „Byłoby tak fajnie, gdybyśmy my” - nie zrobiłem myślę, że będziemy mieli ich całkiem sporo, ale stało się to i to było śmieszne ”- powiedział.

Abrams przypomniał sobie, że Mindel przyniósł te gigantyczne, potężne reflektory halogenowe zwane„ najlepszymi na wystawie ” na planie i używali ich podczas kręcenia.

„Stało się to dziwnym rodzajem sztuki tworzenia doskonałych flar z różnymi rodzajami soczewek” - powiedział Abrams. „I właśnie to wydawało się, że to rodzaj systemu wizualnego filmu.”

Tak więc niestety nie ma wersji bez flary. Abrams przeprosił za nadużywanie flary obiektywu po tym, jak jego żona skarżyła się, że rozbłysk obiektywu był tak zły w Star Trek Into Darkness , że nie była w stanie rozróżnić, kto był na ekranie.

I chociaż Bad Robot nie produkuje serialu telewizyjnego Star Trek (jak na zdjęciu Discovery powyżej), robi to Alexander Kurtzman i dużo pracował z Bad Robot / Abrams w przeszłości, w tym z filmem fabularnym Star Trek z 2009 roku.
Przypominam sobie wywiad z materiałem dodatkowym z jednym z pracowników VFX, którzy zdali sobie sprawę, że będą musieli wrócić do wszystkich ujęć VFX / CGI, aby dodać cyfrowe flary obiektywu, aby dopasować wszystkie flary w ujęciach na żywo.
@RossPresser Zwróć uwagę, że tak naprawdę nigdy nie zobaczysz flary obiektywu tylko oczami. Jest to efekt padania światła na szkło pod dostatecznie stromym kątem, które wewnętrznie załamuje / odbija, tworząc powielone źródła światła cienia. W rzeczywistości to, co zobaczysz, to niewiele, ponieważ źródła światła nie ma w twoim polu widzenia. Jeśli źródło światła może powodować flary obiektywu, jest dość daleko z boku i normalnie nie przeszkadzałoby ci to zbytnio.
@Nelson Bardzo dobrze. Wydaje mi się, że bóle głowy były spowodowane intensywnym światłem, które Abrams używał na całym tym cholernym moście, a flary soczewek były niewielkim efektem ubocznym w przypadkach, gdy to intensywne źródło światła było z boku. Tak czy inaczej, nie leciałbym na żadnym statku kosmicznym, na który Abrams tak często patrzył.
BlueMoon93
2019-12-09 05:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o trudność dodania flary obiektywu ...

Dodanie cyfrowego flary obiektywu jest bardzo proste.

Wiele popularnych programów do edycji ma sposoby to. Jest to tak proste, jak wybranie punktu początkowego flary obiektywu, jej rodzaju (w odniesieniu do nagrania kamery, np. 105 mm).

Videocopilot (niezłe źródło samouczków Adobe After Effects) wydał nawet wtyczkę do AAE, która pozwala użytkownikowi na tworzenie wielu innych rodzajów flar obiektywowych.

Pytanie nie brzmiało, czy można to zrobić cyfrowo, tylko czy faktycznie ** zostało ** zrobione, czy nie.
@vsz „Jak trudno byłoby cyfrowo dodać flarę obiektywu do programów, które ich nie mają, takich jak Downton Abbey czy The Orville?” było w rzeczywistości częścią mojego pytania. To ładnie odpowiada +1.
... i dlatego @Harper-ReinstateMonica nie powinno być więcej niż jedno pytanie. Teraz mamy 2 częściowe odpowiedzi obejmujące różne pytania. Myślę, że odpowiedź Legion600 obejmuje główne pytanie, ale to również jest poprawne. Nie możesz zaakceptować obu.
Aby rozważyć debatę, z pewnością zgadzam się, że odpowiedź Legion600 obejmuje główne zapytania OP. To jest częściowa odpowiedź, z kilkoma ciekawostkami z mojego własnego doświadczenia (jak nauczyłem się edycji wideo z samouczków VideoCopilot). Mam nadzieję, że pomogło to PO, ale nie spodziewam się, że zostanie to oznaczone jako zaakceptowana odpowiedź.
Żeby dodać trochę do tego, jest to łatwe, ponieważ flara obiektywu jest artefaktem geometrii wewnątrz obiektywu, a zatem nie oddziałuje ze sceną w żaden sposób poza sceną będącą źródłem światła (i źródłem może być poza ekranem w wielu przypadkach). Realistycznie wyglądająca flara obiektywu nie musi omijać rzeczywistych obiektów, tak jak musiałyby to robić inne atmosferyczne efekty świetlne (takie jak mgła).
HiddenWindshield
2019-12-11 03:50:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoje pytania nie dotyczą konkretnie nowego Star Treka, ale wspominasz o tym w kontekście pytań, więc mam zamiar odpowiedzieć zarówno ogólnie, jak i konkretnie na temat New Trek.

Czy organiczne zdjęcie zrobione przez aparat zawiera flarę? A może jest dodawany do obrazu w postprodukcji?

Efekt flary obiektywu jest spowodowany tym, że obiektywy używane w aparatach nie są doskonałe, więc część światła odbija się od powierzchni obiektywu, a tym samym kończy się w miejscu, w którym projektant zespołu obiektywu nie chciał, aby się pojawił. Stąd nazwa: to rozbłysk światła wywołany przez soczewkę . Jednak można symulować, więc nie ma gwarancji, że jakikolwiek konkretny rozbłysk obiektywu, który widzisz, jest naturalny.

Jeśli chodzi o New Trek, jak wspomniano w innych odpowiedziach, Abrams podobał mu się wygląd flary obiektywu, więc kazał wprowadzić kilka jasnych świateł, aby celowo go wywołać. Wszystko to zostało zrobione w aparacie.

Czy są rolki plików filmowych / RAW, które ich nie mają, co umożliwiłoby "cięcie reżyserskie (a nie JJ Abrams)", które je upuściło ?

Większość ludzi nie lubi flary. Tak więc, w ogólnym przypadku, prawdopodobnie 99% flary obiektywu, którą widzisz, to „naturalne”, nieuniknione odblaski, które są rejestrowane bezpośrednio na filmie.

W przypadku New Trek, jak wspomniano powyżej, oraz w innych odpowiedzi, cała flara została wykonana przy włączonych światłach, więc nie można jej usunąć.

Jak trudno byłoby cyfrowo dodać flarę obiektywu do programów, które jej nie mają , jak Downton Abbey czy The Orville?

Wszystkie programy, które zostały zarejestrowane prawdziwym aparatem (tj. nie zostały wygenerowane komputerowo ani w inny sposób animowane), mają flarę. To tylko efekt uboczny życia w niedoskonałym świecie. Po prostu nie jest to zauważalne na większości programów, ponieważ osoby zajmujące się oświetleniem podejmują kroki, aby go uniknąć i zminimalizować. Ale niezwykle łatwo jest dodać post, jeśli zdecydujesz, że Twoja scena nie ma wystarczająco dużo. Większość programów do edycji wideo może dodać je automatycznie. Jest to również dość proste do zrobienia ręcznie.

Tak, nowy Trek jest zdecydowanie na miejscu!
Więc pozwól mi to wyjaśnić ... J.J. Abrams celowo dodał flarę, mimo że większość ludzi nie lubi flary? Czy on * próbuje * skłonić ludzi do nienawidzenia go, czy po prostu ignoruje preferencje jego widzów ???
@Michael Tak, prawie. Plotka głosi, że jego własna żona, kiedy zobaczyła szorstką wersję „Into Darkness”, zmusiła go do próby cyfrowego usunięcia części flary obiektywu. W 2015 roku obiecał fanom, że [ograniczy to w przypadku „Przebudzenia mocy”] (http://www.mtv.com/news/2546413/star-wars-force-awakens-lens-flares/).
Robert Monement
2019-12-12 08:36:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tutaj stary operator. Powyższe odpowiedzi są częściowo poprawne. Historia flary obiektywu:

  1. Pierwsze rozbłyski obiektywu były niewątpliwie przypadkowe (światło odbijające się między elementami obiektywów).
  2. Komuś spodobał się efekt, więc starannie ustaw kąt kamery, aby obiektyw uchwyciłoby światło w ten sposób.
  3. Wyprodukowano filtry flary, które są przymocowane do obiektywu aparatu, więc niezwykle ważne jest, aby każde ujęcie zawierało flarę.
  4. Teraz oprogramowanie może dodać flarę w dowolnym miejscu, w każdej scenie, nawet w całkowitej ciemności i po nakręceniu sceny.

Podobnie jak w przypadku większości dzisiejszych sfx, potrzeba niewiele umiejętności, dlatego filmowcy tacy jak Scorcese gardzą filmami, które opierają się na technicznych rzeczy do zaimponowania.

Dziękuję i * witaj * w StackExchange!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...