Pytanie:
Ile razy jest używany kolor na liście Schindlera?
vastra360
2014-03-12 00:33:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na tej stronie jest wiele opisów „Dziewczyny w czerwieni”, ale pamiętam, że kolor był używany na liście Schindlera więcej niż tylko raz. Czy mój umysł płata mi figle? Jeśli tak nie jest, to czy istnieje motyw do wielokrotnego używania koloru selektywnego?

Szczególnie pamiętam purpurowy kwiat w błocie jednego z obozów koncentracyjnych, ale podejrzewam, że to sen gorączkowy.
Dwa odpowiedzi:
Wayne Weibel
2014-03-12 00:42:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas filmu jedynym kolorem jest czerwony płaszcz dziewczynki. W szczególności, abyś był tego świadomy i jest to przeciwieństwo wszystkiego innego. Wydaje mi się, że pojawia się dwa razy, raz, gdy „ucieka” i ponownie, gdy widzisz ją w stosie spalonych zmarłych.

Na koniec film staje się pokolorowany, gdy potomkowie tych, którzy uratowali Schindlera, kładą kamienie na jego grób.

Małe zastrzeżenie, zawsze myślałem, że świeca zapalana przy pierwszym uruchomieniu listy również była kolorowa.

Film zaczyna się w kolorze i blaknie do czerni i bieli, gdy płomienie gasną. Nie jestem pewien, jakie jest Twoje źródło, ale oto fragment z początku filmu. Zmienia kolor na czarno-biały o godzinie 1:06. http://www.youtube.com/watch?v=24fwJMLsyNs
Zapomniałem o otwarciu, ale to wyjaśniałoby, o czym myślałem. To tylko moje własne wspomnienie, więc nie do końca pewne - w późniejszej scenie, kiedy omawiamy listę, zapala się świecę i zawsze myślałem, że jest w kolorze; byłoby to odniesieniem do początku filmu i kolorowego płomienia świecy, oba „początki”.
Emanuel J Galván
2016-10-30 07:15:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

4 razy + zakończenie

  1. Świeca na początku
  2. Dziewczyna w czerwieni
  3. Dziewczyna w czerwieni (martwa) w krematoriach
  4. Świeca na końcu
  5. Zakończenie (Żydzi i potomkowie Schindlera)
Dziękuję za pomoc dla społeczności. Pomysły na sformułowanie odpowiedzi mogą obejmować opisanie źródeł wraz z streszczeniem ich wypowiedzi i / lub dodanie linków do znalezionych zasobów i wizualizacji. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z udziału.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...