Pytanie:
Czy to możliwe, że Eleanor zaaranżowała to wydarzenie?
Hayden
2017-08-20 07:09:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podsumowanie tego, co dzieje się w The Life Aquatic with Steve Zissou (2004): Ned Plimpton (Owen Wilson) trafia do Steve'a Zissou (Bill Murray ) życie jako dawno zaginiony syn Steve'a z romansu z zmarłą kobietą. Pod koniec filmu zimna i onieśmielająca Eleanor Zissou (Anjelica Huston) ujawnia, że ​​jej mąż Steve jest bezpłodny, co jest zgodne z subtelnymi wskazówkami w całym filmie, że Steve i Ned mają różne podstawowe cechy.

Jeśli obejrzysz ten klip tutaj, zobaczymy, że po tym, jak Steve i Ned mają chwilę więzi w powietrzu w helikopterze (którym wcześniej latali bez żadnych problemów), jest awaria mechaniczna powodująca upadek helikoptera. Steve wychodzi z ranami i siniakami, ale Ned wydaje się doznać rozległej rany poniżej talii, co ostatecznie prowadzi do jego śmierci.

Kiedy jego trumna jest wyrzucana za burtę w klipie, widzimy Eleanor Zissou palącą w bańka pod wodą z dala od wypełnionej ceremonii. Biorąc pod uwagę, że Eleanor

  1. jest mózgiem Zespołu Zissou,
  2. wie, że Steve jest bezpłodny (i myśli, że Ned coś knuje),

Czy to możliwe, że Eleanor zaaranżowała śmierć Neda?

Mogła majstrować przy helikopterze, powodując awarię i katastrofę lądową, powodując obrażenia odniesione głównie przez pilota. Z drugiej strony nie mamy żadnych oznak złego zamiaru ze strony Neda. W rzeczywistości wydaje się szczerze zainteresowany byciem częścią życia Steve'a. Jeśli jednak śmierć Neda była rzeczywiście tylko dziwnym przypadkiem, to w filmie NIE ma wzmianki o bezpłodności i wydaje się, że jest to zbędny szczegół. Myśli?

Jeden odpowiedź:
Thaddrad90
2018-02-18 22:36:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim świetna teoria! Wydaje mi się to prawdopodobną sytuacją. Masz rację co do postawy Eleonory wobec Neda i do pewnego stopnia wobec Steve'a, kiedy go poznaje. Śmigłowiec był źle obsługiwany, na co zwrócił uwagę Steve podczas pierwszego lotu z Nedem. Wydaje się, że Ned wskazał na problem, wydaje mi się, że to luźna szpilka. Mając tę ​​wiedzę, musielibyśmy założyć, że jak tylko wrócili na statek, helikopter był serwisowany w celu rozwiązania tego konkretnego problemu.

JEDNAK, co by było, gdyby rzeczywiście był serwisowany i działał przez lata, ale przez kogoś, kto nie jest tak zdolny. Nie zapominajmy, że większość, jeśli nie cała załoga, nie została technicznie przygotowana do tego zadania. To sprawia, że ​​myślę o trzech rzeczach:

  1. Śmigłowiec był tuż poza zasięgiem zrozumienia załogi, a oni "dokonali napraw" najlepiej, jak mogli i nazwali to naprawionymi.

(Np.) Głowice w kotłowni były w bardzo złym stanie i pamiętaj, że jest to absolutnie konieczne, a jednak nie zostało to naprawione od razu, prawdopodobnie z powodu finansowanie.

  1. Helikopter został zmodyfikowany przez Klausa.

(np.) Klaus myślał o Steve'u jak o swoim własnym ojcu i był tam na długo przed Nedem. Widzimy, jak zazdrości mu Ned. A gdy Ned w końcu zniknie z pola widzenia, będzie jedynym „synem”.

  1. STEVE ZISSOU NIE PAMIĘCI !!!! W całym filmie widzimy go jako kogoś, kto jest dorobkiem, a pochwały mają pierwszeństwo przed wszystkim w jego życiu. A co, jeśli celowo przez cały czas stawia swoją ekipę w niebezpiecznych sytuacjach, aby uchwycić najbardziej spontaniczne nagrania. Od żeglowania po oceanach na statku, który ma się rozpaść, po celowe wpływanie prosto na pirackie wody, czy nie ma nic, czego by nie zrobił?!?!

Oczywiście .. , to tylko przypuszczenie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...