Pytanie:
Klip audio „Złe miejsce w dobrym miejscu”
user15319
2018-02-12 02:42:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pierwszym odcinku „The Good Place” Janet odtwarza krótki klip audio przedstawiający to, co dzieje się w Bad Place.

Jednak później dowiadujemy się, że Eleanor jest już w Bad Place, i że Janet NIE jest częścią ekipy Michaela zajmującej się oszustwami, a ponadto jest jedną z dobrych Janets, które ukradł Michael. Zdaję sobie sprawę, że Janet może odtwarzać klip dźwiękowy przedstawiający to, co dzieje się gdzie indziej w Bad Place, ale czy nie jest to wyjątkowo zwodnicze dla dobrej Janet?

Janets nie może kłamać. Ale Janet Michaela może kłamać po ponownym uruchomieniu 802 razy. Jednak jako skradziona jednostka Janet może pomyśleć, że naprawdę jest w dobrym miejscu.
@Tim OK, ale w pierwszym odcinku Janet nie była restartowana 802 razy. Ale masz rację co do tego, że Michael powiedział Janet, że jest w Dobrym Miejscu.
Czekaj, jeśli Janet była uruchamiana ponownie dla każdego cyklu, czy nie powinna być głupia, ilekroć czwórka ją spotkała?
Dwa odpowiedzi:
Amitai Nachmany
2018-02-12 07:55:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To może być klip audio z innego Bad Place, z klasycznymi torturami, które Janet może odtworzyć. I technicznie rzecz biorąc, sąsiedztwo 12358W różni się od złego miejsca, a ponieważ Janet nigdy bezpośrednio nikomu nie powiedziała, że ​​są w dobrym miejscu, nie kłamie, tylko ukrywa informacje, tak jak kazał jej Michael.

matt_black
2018-06-22 18:44:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż Janet jest dobra i nie może kłamać, nie kłamie, udzielając informacji o złym miejscu

Janet może nie być w stanie kłamać, ale nie przymus mówienia całej prawdy. Poza tym nikt jej nie pyta, czy naprawdę są w złym miejscu, ponieważ nikt nie zdaje sobie z tego sprawy aż do ostatniego odcinka serii 1. Kiedy odpowiada nagraniem dźwiękowym Złego Miejsca, mówi prawdę: złe miejsce naprawdę takie jest. I nie może powiedzieć nic więcej: mówi, że może tylko odtworzyć nagranie audio i nie może nic więcej powiedzieć.

Co więcej, chociaż jest dobrą Janet (skradzioną z Dobrego Miejsca) najwyraźniej została w jakiś sposób zaprogramowana przez Michaela, aby wykonywać jego rozkazy i podtrzymywać złudzenie, że jego sąsiedztwo jest Dobrym Miejscem. Więc mogą istnieć ograniczenia co do tego, co może zaoferować. Mówi, że może tylko odtworzyć nagranie dźwiękowe i nie może podać więcej informacji. Przypuszczalnie, gdyby była niezmodyfikowaną Good Janet, mogłaby udzielić więcej informacji, gdy zostanie o to poproszona.

Krótko mówiąc, klip audio jest zgodny z naturą Janet, a nie, w kontekście, zwodniczy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...