Pytanie:
Dlaczego French postrzegał siebie jako Homera w lustrze?
zim
2016-12-26 11:02:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ostatnim odcinku pierwszego sezonu, gdy wędruje po domu Prairie, French patrzy w lustro i przez chwilę postrzega siebie jako Homera.

Zakładając, że Francuz wie nawet, jak wygląda Homer, wyobraża sobie to, czy mamy uwierzyć, że to się rzeczywiście wydarzyło? Jakie są konsekwencje którejkolwiek z tych rzeczy?

Odpowiedzi tutaj również mogą rzucić światło na to pytanie: http://movies.stackexchange.com/questions/65443/is-prairie-an-unreliable-narrator
Chciałem tylko dodać, czy ktoś zauważył, że w finale Francuz jest ubrany dokładnie w strój, w którym był Homer od Kuby?
@JennTee, nie, nie zauważyłem tego. bardzo fajny. będę na to uważać, jeśli ponownie obejrzę sezon.
Nie udzielę tego jako odpowiedzi, bo to tylko przypuszczenie, ale odniosłem wrażenie, że nie postrzegał siebie jako Homera; ta zmiana nastąpiła właśnie po to, aby * publiczność * mogła zobaczyć, że jego kontuzja głowy była identyczna z tą, którą Prairie opisała jako Homer.
Pięć odpowiedzi:
Ankit Sharma
2016-12-26 19:23:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma jeszcze na to jednoznacznej odpowiedzi, ale istnieje na to wiele teorii, a najpopularniejsza z nich to:

Obie to ta sama osoba. Z bustle.com spekulacje na ten temat:

Francuski & Homer to różne wersje tej samej osoby

Kiedy w finale francuski przemyka się po domu Prairie, przez chwilę patrzy w lustro i widzi Homera. To mógł być po prostu jego umysł płatający mu figle, ale skąd jego umysł miałby dokładnie wiedzieć, jak wygląda Homer? Spektakl mówił już o wielu wymiarach, więc czy to możliwe, że kiedy French patrzył w lustro, widział wielowymiarowe odbicie samego siebie? To by wyjaśniało, dlaczego French i Prairie są do siebie tak przyciągane i dlaczego on jest tak chętny, aby podążać za jej zewnętrznymi pomysłami.

Dzięki za link. Czytałem trochę kiepski komentarz do programu, ale to było dobre. Nie sądziłem, że to ta sama osoba, chociaż myślę, że to naciągane. Być może każda osoba w grupie 5 ma odpowiednik w innym wymiarze. Jeśli tak, to mapowanie nie jest dla mnie jeszcze jasne.
Neal
2016-12-26 16:14:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teraz, kiedy wykonali piąty ruch, otworzyli bramę, a ponieważ Homer również ustalił wszystkie 5 ruchów, zwraca się do Francuza; jako ogniwo i kanał zaczęły się formować (w czasie i przestrzeni, które są jedynie fizycznymi granicami, a nie duchowymi).

Alexandra Danger Granucci
2017-01-02 08:36:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wspomnieli, że amnezja byłaby efektem ubocznym podróży wielowymiarowych. Może Homer przeniósł się do innego wymiaru, gdzie jest Fenchem, a nie Homerem, i zapomniał o swoim poprzednim życiu ... dopóki nie zaczęło spływać z powrotem

Myślę, że coś wpadłeś, będziemy musieli zobaczyć w s02.
michelle Andrade
2017-01-26 06:08:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Francuz gra w piłkę nożną, a Homer (16-latek doznaje kontuzji głowy od piłki nożnej). Może Francuz jest Homerem z innego wymiaru i umiera później na boisku. Wyjaśnia również wszystkie rzeczy o tym, że jej ojciec prawdopodobnie był złym człowiekiem (najpierw ją utopił).

Zauważyłem też, że Homer w historii opowiedzianej przez OA, kiedy kazano mu uwieść starszego pani, był pod prysznicem waląc głową w twardą płytkę, tak jak wtedy, gdy robi to młody blond Steve (mówi, że schrzaniłem sprawę, schrzaniłem) po tym, jak jego tata dowiedział się o urazie gardła. Wszystkie te znaki są wyrównane. Myślę, że w tej historii jest coś więcej i to, jak być może umrą w następnej kolejności. Nie chodziło tylko o uratowanie szkoły przed strzelaniną. Myślę, że naprawdę widział siebie w lustrze.

Ponadto nie pamiętają większości, dokąd idą, ponieważ są zagazowani, zanim zostaną zabici w kółko.

Darth Locke
2019-03-12 20:55:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że natychmiastowe konsekwencje są takie, że istnieją korelacje lub zestawienia między jeńcami Hap a nową grupą Prairie, które działają jako odpowiedniki, które działają w taki sposób, aby umożliwić Prairie wykorzystanie ruchów ...

French i Homer podzielają ideę bycia młodymi sportowcami, którzy oboje cierpią z powodu urazów głowy, ale oczywiście Homer jest doświadczeniem NDE, podczas gdy French to tylko draśnięcie po walce ze Stevem.

Francuski również ma związek z Ranettą w tym sensie, że jego pseudonim jest egzotyczny, a Ranetta pochodzi z egzotycznej lokalizacji, ale Ranetta podziela niezwykły dar Prairie do odtwarzania muzyki, co wzmacnia ironię, że Homer jest używany jako bate, ale potem śpi z nią, zdradzając Prairie.

Jeśli spojrzeć na Rachel, jej zdolności wokalne wiążą jej Bucka, który śpiewa w szkolnym chórze, ale opowieść o jej ucieczce od rodziców, aby wychować młodszego brata, który tragicznie ginie w wypadku samochodowym, zestawia historię Jessego jako jedną z jego rodzice umarli, drugi odszedł i obecnie jest wychowywany [słabo] przez swoją starszą siostrę.

Betty Broaderick-Allen lub „BBA” ma fajny skrót imienia, taki jak Prairie („OA”) i obie są swego rodzaju „nauczycielami”. Właśnie straciła również swojego brata Theo, z którym ciężko było sobie poradzić, ale ponownie odnajduje swojego brata w postaci Steve'a i być może Jessego.

Steve również zaczyna szukać kogoś, dziewczyny z aresztu, gdzie będzie mógł być sobą, ponieważ ona jest bardziej podobna do niego. Nie różni się to niczym od Prairie, która bardziej się zaprzyjaźniła, kiedy była trzymana w niewoli i znajduje i spotyka Homera.

Kontrasty między jej odpowiednikami w serialu są tak pięknie podzielone i nie są idealnie symetryczne.

Jeśli chodzi o konsekwencje długoterminowe, myślę, że seria zajmie trochę czasu.

Myślę, że Francuz wierzy, że widział Homera w lustrze, co uświadamia nam, że niektóre rzeczy są wspólne i że być może francuski odgrywa większą rolę w ratowaniu Homera w pewnym momencie. Ale wiem też, że Brit Marling ma plan na 5 sezonów i nie chce po prostu się powtarzać. Więc może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz pełną skalę tego, co przynosi ta Odyssey i wszystkie jej małe części.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...