Pytanie:
Jak długo „Newt” mieszkał samotnie na LV-426?
user34693
2018-06-03 14:46:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Aliens (1986), kiedy "Newt" po raz pierwszy spotkał Marines i Ellen Ripley po tym, jak wylądowali na LV-426, uciekła od nich.

Ile to trwało " Newt „mieszka samotnie na LV-426 i dlaczego uciekła przed Marines i Ripley, skoro są pierwszymi ludźmi, których widziała od dłuższego czasu?

Szczerze mówiąc, możesz przesadzić z ostatnią częścią. Była tylko małym dzieckiem i to w traumie: większość małych dzieci będzie się bać dużej grupy nieznanych im dorosłych biegających i hałasujących.
Dwa odpowiedzi:
John Smith Optional
2018-06-03 16:54:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NIE UJAWNIONE WYRAŹNIE W FILMIE, ale mniej niż 40 dni.

scenariusz filmu mówi, że marines zajmuje 3 tygodnie @ FTL (szybciej niż światło), aby dotrzeć do planety, a osadnicy zasygnalizowali pomoc w dniu, w którym zostali zaatakowani.

Rozszerzona edycja filmu wyjaśnia, że ​​chociaż sygnały o niebezpieczeństwie docierają poza FTL, 2 tygodnie na przybycie sygnału na Ziemię.

2 tygodnie czasu sygnału (w przybliżeniu) + 3 tygodnie podróży (w przybliżeniu) + okno mobilizacji (kilka dni) ≅ <40 dni.

Istnieją również wskazówki, że wszyscy osadnicy nie zginęli podczas pierwszego ataku na kolonię, na przykład w połowie zjedzone jedzenie (pączki!), Które wyglądają dość niedawno. Jest mało prawdopodobne, aby pączek pozostawał świeży przez 5 tygodni ...

... mając na uwadze, że Twinkie nadal byłoby `` świeże '', gdy słońce się ściemnia ... ;-)
Ziemne pączki na pewno, ale kosmiczne pączki? ¯ \ _ (ツ) _ / ¯
@jeffronicus Upuściłeś ten `\\` ¯ \\ _ (ツ) _ / ¯
Czy niektórzy koloniści nie żyli jeszcze, będąc wykorzystywani jako inkubatory obcych? Być może ciąża obcego może dać kilka wskazówek.
JBentley
2018-06-04 04:01:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego uciekła przed Marines i Ripley, skoro są oni pierwszymi ludźmi, których widziała od dłuższego czasu?

Odpowiem na to od drugiej części odpowiedź na to pytanie została już udzielona.

Myślę, że z jej doświadczenia wynika, że ​​ludzie, którzy myślą, że mogą walczyć lub chronić innych, zawsze kończą niepowodzeniem i są zabijani. Z drugiej strony doświadczenie ukrywania się w samotności pokazało jej, że tylko w ten sposób możliwe jest przetrwanie. Byłoby naturalne, gdybyśmy się obawiali, że jeśli dołączy do tej nowej grupy ludzi, że w końcu ją zabiją.

Zobacz na przykład następujący dialog:

Ripley: Ci ludzie są tutaj, aby cię chronić. To żołnierze.

Newt: To nie ma znaczenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...