Pytanie:
Jakie jest znaczenie maski i imienia Rorschacha?
Napoleon Wilson
2013-09-16 12:45:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Watchmen , Rorschach nosi maskę, która pokazuje stale zmieniające się symetryczne wzory czarnego „atramentu” na białym materiale, przypominające te z, cóż, test Rorschacha. W rzeczywistości w niektórych scenach bardzo niepokoi się o swoją maskę, nazywa ją swoją „twarzą” i nie może bez niej znieść ani sekundy (prawdopodobnie dlatego, że prawdziwa tożsamość Waltera Kovacsa „umarł” dawno temu).

Ale chociaż rozumiem, czym jest test Rorschacha, nie jestem pewien, jak jego motywy odnoszą się do postaci Rorschacha . Dlaczego nosi tę maskę i imię?

dla przypomnienia, maska ​​jest wykonana z dwóch lepkich płynów wrażliwych na ciepło i ciśnienie, umieszczonych między dwoma arkuszami lateksu. Zmiana wzorców symbolizuje emocje.
Naprawdę chciałbym zaakceptować odpowiedź, ale wszystkie one IMHO przedstawiają ważne punkty, które tworzą pełną odpowiedź tylko po połączeniu, jak sądzę. Przyjmę zatem odpowiedź, która w dużym stopniu wyjaśnia różne aspekty, które Rorschach może mieć na myśli (a także jako równowagę dla mniejszej liczby głosów pozytywnych w porównaniu z innymi odpowiedziami).
Trzy odpowiedzi:
Ben Plont
2013-09-17 02:04:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że reprezentuje różne rzeczy dla różnych postaci i że Alan Moore chce, abyś sam ocenił znaczenie twarzy Rorschacha.

Ale z pewnością mam swoje zdanie. Ponieważ film jest „oparty na komiksie”, możemy poszukać wskazówek w komiksie. IMHO, to jest pytanie, na które odpowiedź znajduje się w komiksie, ale nie zostało poruszone w filmie.

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​maska ​​reprezentuje „otchłań” (która stworzyła Rorschacha) wpatrującą się z powrotem w ludzkość. Rozdział VI Spojrzenia w otchłani dotyczy również pochodzenia Rorschacha.

Alan Moore nieustannie opisuje Rorschacha jako znajdującego się ponad brudem, na który patrzy. Z dziennika Rorschacha:

  • Pod mną, to okropne miasto ...
  • Nagromadzony brud całej ich seksu i morderstwa spieni się ... i wszystkie dziwki i politycy spojrzy w górę i krzyknie „ratuj nas!” i spojrzę w dół i szepnę „nie”.

On patrzy w dół na przepaść, a otchłań spogląda wstecz. Stwierdziłbym, że to otchłań zmienia Kovacsa w Rorschacha, a więc maska ​​reprezentuje zło ludzkości, które powraca, by oceniać samą siebie.

enter image description here

W tym rozdziale widzimy Kovacs poddaje się testowi Rorschacha i widzi wewnętrzne działanie jego procesu myślowego.

W miarę postępów w rozdziale widzimy, że traumy nieustannie zmieniają się w symetrii, o których pamięta Walter Kovacs. To jest geneza imienia Rorschach.

enter image description here enter image description here

Ponieważ Kovacs staje się Rorschach, można stwierdzić, że maska ​​jest reprezentacją okropności, które miały zmienił go w nienawidzącego siebie strażnika, którym się stał. To znaczy: maska ​​jest ponowną projekcją Otchłani (w którą patrzy Rorschach) Rorschach pokazuje tym, których napotyka.

enter image description here

Dla Kovacsa maska ​​jest twarzą Rorschacha.

enter image description here

Według Rorschacha to (symetryczne) horrory świata powracają, by oceniać złoczyńców. To, co nazywa swoją wolnością, „rysuje własny projekt na tym moralnie pustym świecie”. To jest powód, dla którego wzorce ciągle się zmieniają. Projekt zmienia się wraz z „ciśnieniem ciepła &”. Ciśnienie ciepła & jest metaforą uciążliwych elementów codziennego życia.

enter image description here

Ale dla jego lekarza oznacza to coś innego. Horror bezsensownej czerni.

enter image description here

coleopterist
2013-09-16 13:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Test Rorschacha opiera się na interpretacji niejednoznacznych obrazów, aby ocenić osobowość, a nawet potencjalnie zidentyfikować takie rzeczy, jak homoseksualizm, schizofrenia itp. Ciągle zmieniająca się maska ​​przedstawia sposób, w jaki Rorschach interpretuje zarówno społeczeństwo, jak i siebie samego. Kiedy Kovacs nosi maskę i staje się Rorschachem, staje się raczej tłumaczem niż interpretatorem.

Z Wikia:

Dwa lata później, w marcu 1964 roku, kupił gazetę i zobaczył „ją” na pierwszej stronie. Przeczytał imię Kitty Genovese i zdecydował, że to ona zamówiła sukienkę. „Jestem pewien, że tak miała na imię ta kobieta”. Kitty Genovese, zarówno w rzeczywistości Strażników, jak i w naszym świecie, została zgwałcona i torturowana na zewnątrz swojego mieszkania, podczas gdy jej sąsiedzi tylko patrzyli, nie dzwoniąc na policję. Z tego powodu Kovacs dowiedział się, kim są ludzie za wszystkimi wykrętami i oszukiwaniem samego siebie. Wstydząc się ludzkości, wziął resztki jej niechcianej sukienki i zrobił minę, twierdząc, że „… zniósłby spojrzeć w lustro”.

Jest również pełen z nienawiścią do siebie, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jego dzieciństwo. Po części wynika to z faktu, że zawsze był wykluczany i pod wieloma względami chce dopasować się do społeczeństwa i zyskać pozory akceptacji. Jednak on również postrzega społeczeństwo z powodu apatycznego bałaganu, jakim jest, ponieważ sam ponosi jego ciężar.

Powiązane: Prawdziwe morderstwo Kitty Genovese.

Dziękuję za odpowiedź, ale chociaż daje ona pewien wgląd w postać * Kovacsa *, nie mogę jeszcze zobaczyć związku z „Rorschachem”. * „Ciągle zmieniająca się maska ​​przedstawia sposób, w jaki Rorschach postrzega społeczeństwo i siebie samego”. * - Jednak poniższe wyjaśnienia nie wyjaśniają mi tego zdania.
Trochę się wyjaśniłem.
Ankit Sharma
2013-09-16 13:21:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maska Rorschacha składa się z czarno-białego koloru, przedstawiającego dobro i zło, bez odcieni szarości. Zgodnie z jego celem karania zła za wszelką cenę. Z czarno-białą kolorystyką maski zgodną z poczuciem moralności Rorschacha. Postacie Rorschacha zostały specjalnie oparte na pytaniu i Mr. A.

Pytanie zostało użyte jako prototyp do stworzenia Rorschacha, podczas gdy Pan A, będący znacznie bardziej radykalną prawicową postacią niż pytanie w głównym nurcie, był główną inspiracją za prawicowe poglądy Rorschacha, a także jego czarno-białą moralność.

Kupując gazetę w drodze do pracy w marcu 1964 roku, Walter przeczytał o gwałcie i morderstwie Kitty Genovese, którą uważał za Włoszka, która odrzuciła suknię. Zawstydzony tym, co przeczytał o braku reakcji jej sąsiadów, Kovacs rozczarował się ukrytą apatią, którą uważał za nieodłączną część większości ludzi. Zainspirowany losem Genovese, Kovacs wrócił do domu, wykonał z materiału sukienki „twarz, którą mógł znieść, by spojrzeć w lustro” i zaczął walczyć z przestępczością jako strażnik Rorschach. Początkowo Kovacs pozostawiał przestępców żywych, ale zakrwawionych, dla policji do aresztowania.

(Źródło: Wikipedia)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...