Pytanie:
Dlaczego Batman: TAS przestał używać innego głosu dla Bruce'a Wayne'a?
jamesdlin
2016-09-04 08:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W kilku pierwszych sezonach Batman: The Animated Series Kevin Conroy dał Bruce'owi Wayne'owi i Batmanowi osobne głosy. Później serial (kiedy stał się The New Batman Adventures ) zrezygnował z tego i Bruce Wayne przemówił głosem Batmana. Dlaczego?

Głos Bruce'a Wayne'a jest normalnym głosem Kevina Conroya, więc nie dlatego, że nie był już w stanie wykonać tego głosu. Czy twórcy serialu obawiali się, że widzowie nie zrozumieją, że Bruce Wayne i Batman to ta sama osoba?

Dzisiaj się uczę...
Jeden odpowiedź:
sanpaco
2016-09-04 12:21:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W poniższym wywiadzie (dłuższej wersji filmu, do którego utworzyłeś link) wyjaśniono powód obu głosów (co w rzeczywistości był pomysłem Kevina Conroya i zostało to zrobione wcześniej tylko raz przez Michaela Keatona) oraz że ostatecznie musiał nadać ton przyciszony głos Bruce'a Wayne'a. Nie wspomina o tym, że całkowicie porzucił głos, ale wydaje się prawdopodobne, że twórcy podjęli tę decyzję jeszcze później ze względu na kwestie, które porusza w wywiadzie.

Transkrypcja zaczyna się około 4:26, ale polecam słuchając całości.

Kiedy wróciła pierwsza grupa programów, zdali sobie sprawę, że jest znacznie ciemniej, niż się spodziewali, i pokochali to, ale głos, którego użyłem dla Bruce'a Wayne, który był czymś w rodzaju głosu, którego teraz używam, był bardzo, no wiesz, rodzajem czarującego faceta, wiesz, tylko ja, trochę za lekki. Po prostu wydawało się to zbyt zabawne. Właściwie to używałam dużo humoru, robiłam różne rzeczy, dużo sarkazmu, hm, miał w sobie naprawdę sarkastyczną przewagę. Pomyślałem, że świetnie kontrastowałoby z postacią Batmana, hm, i tak było, ale nie zadziałało w tym mrocznym świecie noir, który stworzyli. Więc właściwie musiałem cofnąć się i ponownie nagrać pierwsze jak sześć odcinków, tylko głos Bruce'a Wayne'a, tylko po to, żeby go stonować, żeby zbliżyć się do głosu Batmana , ponieważ podobało im się to rozróżnienie pomysł, ale musiał być bardzo subtelny.

Ta część wydaje się odnosić do korekty wczesnego głosu Bruce'a Wayne'a (ponieważ wspomina o ponownym nagraniu pierwszych sześciu odcinków). Wydaje się, że nie ma to związku z całkowitym porzuceniem oddzielnego głosu Bruce'a Wayne'a, gdy serial z powodu The New Batman Adventures.
@jamesdlin stanowi precedens dla twórców serialu, prosząc go o stonowanie głosu Bruce'a Wayne'a na rzecz uczynienia go „bardziej podobnym do głosu Batmana”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...