Pytanie:
Siedem grzechów, siedmiu czarodziejów, siedem symboli, siedem razy powtórzonych, ale sześciu superbohaterów
BlueMoon93
2019-04-09 14:49:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W całym Shazam! widzimy wiele odniesień do liczby 7.

Czarodziej: Moim zadaniem jest ochrona siedmiu światów siedmiu głównych grzechów.

Sivana: Tych siedem symboli. Razem siedem razy powtórzone.

Czarodziej: Siedmiu czarodziejów, siedem tronów.

Ale na koniec Shazam! dzieli swoją władzę z piątką rodzeństwa, a mamy w sumie sześciu bohaterów. W połowie spodziewałem się, że pojawi się dodatkowy bohater lub w jakiś sposób siedem bohaterów do walki z siedmioma grzechami. Może to oznaczać, że Billy miał wszystkie moce, a każdy inny bohater specjalizował się w konkretnym aspekcie (podobnie do tego, co widzieliśmy, jeden miał błyskawicę, drugi prędkość itp.).

Czy liczba 7 mają głębsze znaczenie we wszechświecie Shazam? Czy zostanie znaleziony siódmy bohater? Czy też było to tylko coś opartego na 7 grzechach głównych, a 6 superbohaterów było po prostu losowych na podstawie liczby dzieci w rodzinie zastępczej?

Wyobrażam sobie, że jest tylko sześciu bohaterów, których widzimy w filmie, ponieważ siódmy mistrz już tam jest: Czarny Adam.
Jeden odpowiedź:
Ankit Sharma
2019-04-09 16:21:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jest w komiksach w aktualnej wersji:

Rodzina Shazam została ponownie wprowadzona podczas zmieniającej ciągłość miniserialu Flashpoint DC Comics w 2011 roku, jako sześcioro dzieciaków, które mówiły „Shazam!” w zgodzie, aby stać się jednym superbohaterem, Kapitanem Thunder. W późniejszym ogólnofirmowym restarcie „New 52”, które nastąpiło po Flashpoint, postać Kapitana Marvela została przemianowana na „Shazam” i wystąpiła w segmencie kopii zapasowych serii Justice League (drugi tom) od 2012 do 2013 roku. Johns i artysta Gary Frank przedstawili Billy'ego Batsona / Shazama i jego nową rodzinę Shazam, składającą się z Billy'ego i jego pięciorga przybranego rodzeństwa, z którym dzieli się swoimi mocami. - Wikipedia

enter image description here

W komiksach maksymalnie 6 członków rodziny Marvel / Shazam na raz.

A także nie wszystko jest siedem, SHAZAM ma 6 liter i ma moc 6 bogów:

mądrość Salomona, dająca zwiększony intelekt; nadludzka siła Herkulesa, nadludzka wytrzymałość Atlasa; moce Zeusa, w tym zdolność przywoływania błyskawic; zwiększona odwaga Achillesa, a także bycie prawie niezniszczalnym; oraz nadludzka prędkość Merkurego, która zapewnia mu środki lotu.

Sześcioro dzieciaków tworzy jednego bohatera, _ tworzy siódemkę_ (co również wpływa na liczbę bogów. Czy to nie „shazam!”? Wykrzyknik oznacza siedem.
Istnieje duża szansa, że ​​Czarny Adam jest numerem 7. Używając głównie filmu jako odniesienia (i swojego najnowszego komiksowego pochodzenia), Czarny Adam prawdopodobnie otrzymał swoje moce od Shazaam, więc prawdopodobnie biorąc pod uwagę radę czarodziejów i lekcję historii o mistrzu, zwrócił się do czarodziejów, aby uwolnili grzechy, w połączeniu z nadchodzącym filmem o Czarnym Adamie, w którym jest siódmym i nadal istnieje od czasu swojej zdrady.
@Duffy w czarnych komiksach Adam miał również własną konkurencyjną rodzinę cudów / Shazamów, więc wątpię, czy dołączy w ten sposób do rodziny Shazam i jest bardziej antybohaterem, a nie bohaterem, nawet w komiksach
@Bilkokuya czy czarodzieje zamieniają się w jedną unikalną osobę? Nie widziałem filmu, ale z mojego zrozumienia, sześcioro dzieciaków faktycznie zmienia się w siódmą osobę, a nie grupę (shazam!). Jeśli to nieprawda, po prostu mnie zignoruj
@Bilkokuya Myślę, że w kwestii bogów myślę, że 6 połączonych mocy jest czymś w rodzaju unikalnej siódmej mocy. Ale tak, to jest naciągane
@Ankit Opierając się na filmie, podejrzewam, że właśnie tam zmierzają w świecie filmowym i istnieje pewna korelacja oparta na najnowszym restarcie pochodzenia Shazaama i Czarnego Adama. Six vs Seven wydaje się zbyt oczywistą osobliwością (i zmiana w mitach), może nie będzie, ale wypełni lukę, jeśli zostanie uznany za siódmego. Jego status złoczyńcy / antybohatera nie neguje źródła jego mocy, jakim jest rada czarodziejów. Ale błądzę.
@Aethenosity Dziękuję za wyjaśnienie, to ma dużo sensu - usunąłem mój wstępny komentarz. Dzięki za wytłumaczenie!
Salomon jest bogiem w DCU? Myślałem, że jest tylko królem. Jasne, mądry król, ale nie bóstwo. Zwłaszcza, że ​​religie, z którymi jest typowo związany, są monoteistyczne. To znaczy technicznie ani Herkules, ani Achilles też nie są bogami (w najlepszym razie półbogami), ale nie wiem, jak bardzo DC dba o prawdziwą mitologię, która za nimi stoi ...
„Nie wszystko jest siedem” - to prawda, ale oryginalna Rada Czarodziejów, jak pokazano w filmie, liczyła siedmiu członków, stąd siedem miejsc dla nich na Skale Wieczności.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...