Pytanie:
Pytanie o Waltera i papierosa w czwartym sezonie Breaking Bad
fdisk
2013-01-12 08:14:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Breaking Bad , jaki był powód, dla którego Walter zmienił trującego papierosa na łagodną substancję i sprawił, że dziecko dziewczyny Jessego zachorowało?

Myślę, że chodzi o psychologiczną manipulację Jesse, ale jest to zbyt skomplikowany plan i stworzył więcej kłopotów niż korzyści. Nie wiem, jaki był oczekiwany wynik i jak wpłynąłby na fabułę, gdyby nigdy się nie wydarzyła.

Jeden odpowiedź:
wbogacz
2013-01-12 08:31:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Walter nie grał Jessego, tylko Gusa.

Walter nie zamierzał manipulować Jessem, ale zmanipulować Gusa i ochroniarza w niestrzeżone miejsce. Zatrucie syna dziewczyny Jessego wywołuje stres u Jessego, który wierzył, że to rycyna z papierosa. Zwiększyło to jego poziom stresu, więc nie mógł wykonywać obowiązków gotowania dla Gusa. Walter zmusił Gusa do rozmowy w szpitalu, która rozpoczęła się jako rozmowa z Jessem na temat odpowiedzialności za kucharza, ale przerodziła się w współczującą rozmowę, ponieważ Gus zwolnił Jessego z gotowania, aby pozostać blisko chłopca. Walter wiedział, że postawa Gusa była „najpierw rodzina”; tak samo robi publiczność. Walt wykorzystał niestrzeżony czas, aby zbombardować samochód, plan, który się nie powiódł, ponieważ Gus na szczęście uniknął eksplozji, odchodząc, ponieważ „coś wyczuł”.

Pozostała część „sytuacji”, w której uczestniczyło FBI, to rozbrojony przez Saula i ostateczna wiedza, że ​​rycyna (która, jak sądzę, nigdy nie została nazwana) nie była przyczyną. Musiało to być coś innego, co Walter stworzył, ponieważ rycyna, gdyby została potwierdzona, spowodowałaby aresztowanie Jessego, prawdopodobnie jako terrorystę, ponieważ rycyna jest tak śmiertelna. Witaj Guantanamo!

Doskonałe wyjaśnienie, kiedy oglądałem ten odcinek, byłem zdezorientowany, ponieważ myślałem, że Walter próbuje zrazić Jessego, a cygaro nie wydawało mi się dobrym pomysłem. Teraz to ma sens.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...