Pytanie:
Dlaczego Jon Snow chce ukryć tę tajemnicę przed Daenerys?
sidgate
2017-08-03 13:13:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W S07E03 w HBO Game of Thrones Jon przerywa przemówienie Ser Davos, uniemożliwiając mu opowiedzenie historii Jona o „powrocie ze śmierci”. Dlaczego to robi?

Dlaczego facet, który przyszedł szukać pomocy u cynicznych ludzi przeciwko wrogowi, który powszechnie uważany jest za mity i legendy z dawnych czasów, chce ukryć fakt, że został zabity i wskrzeszony? Zastanawiam się, dlaczego miałoby to być.
Wydaje się, że jest tu więcej. Melissandre mogła to zweryfikować wcześniej, a Daenerys pyta o to Tyriona. Myślę, że twoja logika jest poprawna, @Aegon,, ale możesz trywializować potencjalnie ważny punkt fabularny. Wiele osób zadawało to pytanie, a nawet pisało na ten temat artykuły, więc jest to mylące.
@GhotiandChips Zakryłem kąt Mel, przynajmniej w oparciu o to, jak go widzę.
Osobiście uważam, że jest to połączenie punktu @Aegon's i myślę, że Daenerys miałaby problem z sojuszem z ludźmi, którzy zdradziliby i zamordowali swojego przywódcę. Zagroziłoby to jej opinii o Jonie jako kompetentnym przywódcy lub jej opinii o ludziach z Północy (lub obu) i zbytnio skomplikowałoby sprawy.
@GhotiandChips Night's Watch nigdy nie była północna. Był to gobelin przedstawiający wszystkie siedem królestw i nadal nim jest. Do diabła, nawet Dzicy służą w NW po dezercji
@Aegon "Pokryłem kąt Mel", Właściwie odpowiadałem tylko na twoje komentarze, niezależnie od twojej obecnie istniejącej odpowiedzi (nieistniejący ATOW moje powyższe komentarze)
@Aegon może są wybiórczy w swojej wierze o zjawiskach nadprzyrodzonych. Wierzą, że zła magia może przywrócić ludzi do życia, by stali się ludźmi, ale nie armiami zombie.
Dzięki za przemyślenie zawarte w idealnym, pozbawionym spoilerów sformułowaniu. Jest jasne, co masz na myśli, jeśli jesteś na bieżąco, ale niczego nie zepsuje, jeśli nie jesteś. (Często trudno mi znaleźć taką równowagę w postach GoT).
Dwa odpowiedzi:
Aegon
2017-08-03 13:44:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ to sprawia, że ​​on i jego zwolennicy brzmią jak szaleni / przesądni ludzie.

I zdecydowanie nie chce wyglądać na szalonego, biorąc pod uwagę niesamowity charakter zadania, którego dotyczy.

Mówienie, że widział i walczył z Białymi Wędrowcami, jest wystarczająco szalone, ale przynajmniej może to udowodnić, jeśli Daenerys miałaby udać się z nim na północ.

Jednak sztylet w sercu, Może zdecydować się to później ujawnić, ale na razie próbuje przekonać Daenerys i Tyriona, że ​​istnieją Biali Wędrowcy i potrzebuje ich pomocy, aby ich powstrzymać. Jeśli powie, że umarłem, ale zostałem magicznie wskrzeszony, położyłoby to kres wszystkim tym wysiłkom, ponieważ Daenerys odrzuciłaby jego prośbę jako paplaninę szalonego człowieka. Wyobraź sobie jakiegoś faceta podchodzącego do ciebie i mówiącego „Hej, zgadnij co? Zostałem dźgnięty w serce, umarłem, a potem szept, oto jestem”. Co byś zrobił o jego zdrowiu psychicznym?

Nawet gdyby Melisandre dodała mu swój głos, Tyrion byłby cynicznym człowiekiem, którego podejrzewałby o faul i zastanawiałby się, czy przybycie Melisandre na Smoczą Skałę było rzeczywiście zbiegiem okoliczności, czy niezwiązane z przybyciem Jona Snowa 1 . A Daenerys byłaby skłonna wysłuchać wszystkiego, co powie Tyrion. A jeśli Tyrion zdecyduje, że Jon gra tutaj w coś innego, to oznaczałoby koniec jego nadziei na pomoc. Tyrion i Jon nie są BFF. Krótko znali się na wycieczce i szanowali się, ale to wszystko.

Daenerys podchwyciła ten fragment, wierzę, że w końcu zapyta Jona o wszystko.


1. Ponieważ wymagane jest wyjaśnienie w tej kwestii, gdybym był doradcą Daenerys, podejrzewałbym, że Jon mógł wysłać samego Mela, aby przekonał Daenerys, aby go wezwała, a następnie przedstawił go jako pewnego rodzaju wskrzeszonego mesjasza i dobrego faceta dla jakiegoś ukrytego motywy. Co sprawia, że ​​wizyta Mela jest całkowicie zaplanowana i stanowi jeden wątek w szerszej sieci planów, która byłaby mi nieznana. Boisz się tego, czego nie znasz.

„Przybycie Melisandre na Smoczą Skałę było rzeczywiście zbiegiem okoliczności lub nie miało związku z przybyciem Jona Snowa”. - Ale Jon Snow podróżował do Smoczej Skały tylko na prośbę Daenerys, która wpadła na pomysł zaproszenia Jona Snow tylko dlatego, że Melisandre nalegała, by się spotkali, więc ta część, którą zacytowałem, wydawała mi się zdezorientowana.
@GhotiandChips Sugeruję, że Targs mógł podejrzewać, że Mel przyszedł do DS, poprosił nas o wezwanie Jona, a potem przyszedł Jon. Czy zaplanował to z Mel? Miałem nadzieję, że to będzie jasne. Najwyraźniej nie. Zmienię to tak, aby ludzie mogli tu zrozumieć implikacje
Rozumiem, więc mówisz, że nie miałoby to znaczenia, gdyby Melisandre to potwierdziła, mogłoby to pogorszyć sprawę Jona, by przekonać ludzi do jego kampanii przeciwko zmarłym. Osobiście nie rozumiem, jak to wyjaśnia, dlaczego Mel nie wyszła z bramy, ogłaszając swoją rolę w jego zmartwychwstaniu, reklamując moc R'hllor, chyba że twierdzisz, że to również był wybór, którego postanowiła uniknąć. etykieta „szaleniec”. Myślę, że całe zaciemnianie odrodzenia Jona jest interesujące. Dziwne jest też dla mnie, że Jon nie rozmawiał na ten temat z Sansą. Wydaje się, że Pies jest bardziej realistyczny w ten sposób.
@GhotiandChips Myślałem o tym, ale nie mogłem znaleźć żadnego innego wytłumaczenia poza tym, że śmierć Shireen naprawdę ją dotknęła i wstydziła się ponownie zobaczyć tych dwóch mężczyzn lub dojść do tego samego wniosku. Ale gdyby doszła do tego samego wniosku, nie powinno to przeszkodzić jej przynajmniej w przyjęciu Ludzi Północy. Ponieważ ona też nie zrobiła, podejrzewam, że jest to połączenie tych dwóch.
@Aegon W odcinku stwierdza, dlaczego nie spotyka dwóch mężczyzn, a to z powodu, dla którego właśnie powiedziałaś („wstyd”), jednak bardziej mówiłem o tym, dlaczego nie głosiła o swoich niesamowitych mocach i Przebudzenie Jona, podczas jej prośby do Dany o zaproszenie go do Smoczej Skały (* przed * przybyciem dwóch mężczyzn). Wydaje mi się dziwne, że doszła do wniosku, że Daenerys uznałaby jej / ich za szaleńców, albo że domyśliłaby się, że Tyrion coś podejrzewa. Mam więc powód, by sądzić, że to co najmniej * interesujące *, że cała ta sprawa z Jonem Snow jest trzymana w tajemnicy.
@Aegon, ale ma na to rany.
@madmada rana może być samookaleczeniem, głęboką skórą przedstawioną jako rana, która rozcięła mu serce. Byłby to jedyny logiczny wniosek dla każdej rozsądnej osoby, która nie chce zaakceptować faktu, że zmarłych można wskrzeszać.
@GhotiandChips - „nie rozumiem, jak to wyjaśnia, dlaczego Mel nie wyszła z bramy, ogłaszając swoją rolę w jego zmartwychwstaniu” - „Wiemy, że zostałeś wskrzeszony, Jon Snow”. "Skąd to wiesz?" „Powiedziała nam. Jest tutaj” (Davos wyciąga swój miecz): „Przepraszam, królu Jonie, muszę się czymś zająć…”
Dla mnie bardziej sensowne jest to, że ona (i Jon) utrzymują to w sekrecie, ponieważ to rani ich i tak już niepewną PR, jaką jest przekonywanie świata pozornych fantazji. To ma dużo * więcej * sensu. Ale powód nie został jeszcze jasno określony i uważam, że ta motywacja jest interesująca.
Pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (http://chat.stackexchange.com/rooms/63275/discussion-between-poloholeset-and-ghoti-and-chips).
@GhotiandChips Nikt nie wspomniał ani nie odpowiedział, że jest *** musi *** być jakiś krytycznie ważny punkt fabularny, który wciąż nie został nam ujawniony, który Jon ukrywa to przed Dany w jakiś sposób dalej. Checkov nie pozostawia rozładowanej broni. Broń nie wybuchła w sezonie 7, a zostało tylko 6 odcinków. Może to być milion rzeczy, a nawet w jakiś sposób związane z marzeniem Dany w Domu Nieśmiertelnych o znalezieniu jej „martwego” męża i rodzinnej rozkoszy za Murem. Po prostu nie wiemy - ale tak będzie, nawet jeśli jest to jakiś zwrot akcji z ostatniego odcinka WTF.
PoloHoleSet
2017-08-03 19:04:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka powodów:

  1. On już prosi ją, by uwierzyła w groźbę, którą większość ludzi uważa za przesądny nonsens. Jeśli tak twierdzi, a także mówi „Och, tak, zostałem zabity i wskrzeszony z martwych”, ryzykuje, że nie otrzyma pomocy, ponieważ został zwolniony jako kompletny wariat.

  2. To podkopuje jego wiarygodność jako człowieka „te twarde dranie wszyscy wybrali… być ich przywódcami, ponieważ w niego wierzą”… z wyjątkiem tych, którzy tak nie ufali mu, że popełnili bunt i morderstwo.

  3. Podkopuje to jego umiejętności jako kompetentnego przywódcy. Nie możesz mieć mniejszej kontroli nad sytuacją, niż gdy grupa ludzi używa cię jako poduszki do szpilek. Postawił się w sytuacji, w której byli w stanie to zrobić. Można to potraktować jako wskazówkę, że nie ma on pewności co do tego, co dzieje się pod jego dowództwem, co może prowadzić do tego, że nie będzie poświęcał swojej sprawie energii, zasobów ani żołnierzy.

  4. Wyraźnie czuje się nieswojo z całą tą sprawą. Zdecydowanie wydaje się być bardziej skupiony psychicznie na zabijanej części niż przywracaniu, jeśli chodzi o czas, energię i emocje, które poświęca na myślenie o tym. Specjalnie poprosił, aby nie wracać ponownie, jeśli zginął w Bitwie Bękartów. Nie wie, dlaczego, jeśli był jakiś powód, został sprowadzony z powrotem. Wydaje się być kimś, kto wykluczony jako bękart (do pewnego stopnia) chce być akceptowany jako „zwykły” facet. Dołączył do Nocnej Straży, gdzie wszyscy mieli być braćmi, równymi pod każdym względem, a każdy miał czyste konto. Nie lubi być na czele („Nie prosiłem o to” „Nie podoba mi się to, w czym jestem dobry})”. Bycie Królem zombie, że tak powiem, może izolować kogoś od innych i sprawiać, że nie będą chcieli wchodzić w interakcje ...

Ogólnie rzecz biorąc, z wielu powodów nie lubi o tym dyskutować („Zostałem brutalnie zamordowany. Tak…”) i wydaje się, że uważa to za potencjalnie strategiczną szkodę wczesne ujawnienie tego .

Nie myślałem o punktach 2 lub 3 - co ciekawe.
W rzeczywistości są to najważniejsze punkty, ponieważ ujawniają potencjalne istnienie potencjalnych szpiegów.
Albo gorzej: „Hej, potrzebuję twojej pomocy, by zabić tamtego złego gościa. Wskrzesza zmarłych jako swoją armię. A tak przy okazji, ja też wróciłem z martwych… Ups. Może nie powinienem był. powiedział to."
@Adwaenyth - "Brązowe oczy! Nadal mam brązowe oczy !!" „Na zegarek!”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...