Pytanie:
Co to za film o stworzeniach ze zdjęć próbujących spalić dom?
Briana Marie
2014-03-14 03:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przed laty oglądałem film o rodzinie, która właśnie wprowadziła się do domu. Mieli dwie dziewczynki i swój własny pokój (wydaje mi się, że był to pokój typu dom zabaw) i rysowali zdjęcia tych stworzeń, a ich rodzice byli zaniepokojeni.

Pamiętam, że pod koniec stworzenia próbowały spalić dom. Pomóż mi znaleźć ten film!

Film był w języku angielskim. Wiem, że to było między 2000 rokiem, ale przed 2013 rokiem. Dziewczyny miały około 5 do 6 lat. Tak naprawdę nigdy nie pokazywały tych stworzeń. Zawsze były czarne.

Czy możesz podać więcej szczegółów. W jakim języku był film, jaki był przybliżony rok, w jakim wieku były dziewczyny, gdzie był plan filmowy, czy w filmie, który pamiętasz, były jakieś cytaty / zwroty i jak wyglądały te stworzenia?
Film był w języku angielskim. Wiem, że to było między 2000 rokiem, ale przed 2013 rokiem. Dziewczyny miały około 5 do 6 lat. Tak naprawdę nigdy nie pokazywały tych stworzeń. Zawsze były czarne. Nie pamiętam dużo więcej, dlatego tak ciężko mi to znaleźć.
Ale wyzywająco pamiętam, jak rysowali obrazki w tym domku do zabawy i pamiętam, jak stwory próbowały podpalić dom na koniec. Myślę, że spalili dom, choć nie jestem do końca pewien.
Brzmi jak kilka wersji serii Amityville Horror.
@JohnP: Tak pomyślałem, chociaż zakończenie nie brzmi znajomo.
@AndrewMartin - Amityville Dollhouse ma płonące zakończenie, a jeden z pozostałych też ma IIRC. To długa szansa, ale dopóki nie poznamy więcej szczegółów ...
@JohnP: Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Jest tak wiele filmów o Amityville!
Wow, to brzmi znajomo i bardzo intrygująco.
Cztery odpowiedzi:
DustinDavis
2014-03-14 20:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobię tutaj zdjęcie, ponieważ brzmi bardzo podobnie do Nie bój się ciemności (2010), w którym mała dziewczynka i rodzina walczą z czarnymi stworzeniami z piwnicy , „Zębate Wróżki”.

W retrospekcjach poprzednich rodzin były inne dzieci, kilkoro dzieci, co możesz sobie przypomnieć.

W Blackwood Manor w Providence County , Rhode Island, słynny malarz dzikiej przyrody, Lord Blackwood, przywołuje swoją gospodynię do piwnicy, gdzie niechętnie zabija ją młotkiem i dłutem. Heremhera swoje zęby, a także swoje własne, i oferuje je tajemniczym stworzeniom w popielniku w starym kominku; jednak stworzenia domagają się zębów dzieci. Blackwood błaga, by oddali jego porwanego syna, tylko po to, by stwory ściągnęły go do popielnika. Obecnie 8-letnia Sally Hurst przybywa na Rhode Island, aby zamieszkać ze swoim ojcem Alexem i jego dziewczyną Kim, którzy przywracają Blackwood Manor i wystawiają go na sprzedaż dla swojego klienta, pana Jacoby'ego. Sally jest w depresji, ponieważ jej matka siłą oddaje ją pod opiekę Alexa i podaje jej obfite ilości Adderall. Pierwszej nocy jej pobytu melodyjna melodia z lampki nocnej w stylu karuzeli budzi stworzenia w popielniku. Następnego dnia Sallywanders po terenie i znajduje świetlik w ukrytej piwnicy. Jeden z robotników przywracających dom, pan Harris, ostrzega ją, Alex i Kimnot, aby zapuszczali się do piwnicy, chociaż i tak to robią. Sally interesuje się zapieczętowanym kominkiem, w którym słyszy stworzenia wołające jej imię i podąża za tajemniczymi głosami. Nad nim jest napisane runami „BÓJ SIĘ”.

Sally otwiera kominek na spotkanie ze stworzeniami i znajduje jeden z zębów starej gospodyni. Stworzenia szybko okazują się wrogie, kradnąc brzytwę Alexa i niszcząc ubrania Kim. Alex natychmiast obwinia Sally i znajduje w jej posiadaniu dziewiętnastowieczną srebrną monetę, którą znalazła pod poduszką po ząb zniknął. Alex i Kim udają się do miasta w podróż służbową, a Sally zakrada się do piwnicy, aby porozmawiać ze stworzeniami, ale Harriss odsuwa ją i próbuje uszczelnić kominek. Stwory wyłaniają się i brutalnie ranią go własnymi narzędziami, po czym zostaje hospitalizowany. Coraz bardziej przerażające spotkania Sally ze stworzeniami skłaniają Alexa do wezwania terapeuty na rozmowę z Sally, która rysuje szkic jednego ze stworzeń, które zaatakowały ją pod prześcieradłem. >

Kim odwiedza Harrisa w szpitalu, który każe jej znaleźć niepublikowane dzieło sztuki Lorda Blackwooda w miejscowej bibliotece. Bibliotekarz odsłania grafikę, z których jedna przedstawia stworzenie, które opisuje jako wróżki podobne do bluetooth, które co jakiś czas zmieniają człowieka we własne. Kim wraca do domu, gdy Sally zostaje ponownie zaatakowana przez stwory podczas kąpieli, a głównym stworzeniem jest przemieniony LordBlackwood, który ogłasza, że ​​stworzenia uczynią Sally jedną z nich. Kim znajduje w piwnicy nieodkryty mural namalowany przez Lorda Blackwooda, przedstawiający jego syna przekształcanego przez stworzenia. Kim konfrontuje Alexa, który jest bardziej zainteresowany zorganizowaniem kolacji dla pana Jacoby'ego i przyjaciół. Jednak w końcu zdaje sobie sprawę, co się dzieje, gdy Sally jest uwięziona w bibliotece przez stwory, ale odpiera je, używając lampy błyskowej, aby odwrócić ich uwagę.

Alex i Kim postanawiają uciec z domu z Sally, ale oboje zostają zaatakowani przez stwory i ogłuszeni, Sally próbuje obudzić Kima, ale także zostaje napadnięta przez stwory i traci przytomność. Kiedy Sally się budzi, jej stopy są związane liną, a stwory zaczynają ciągnąć ją do piwnicy w celu jej przemiany. Kim budzi się i idzie do piwnicy, konfrontując się ze stworzeniami, przecinając linę wokół stóp Sally, ale tylko po to, by dostać się do lin i złamać jej nogę, gdy próbuje się uwolnić. Stworzenia ciągną Kiminto do kominka, gdy zrozpaczona Sally miażdży stworzenie, które był kiedyś Lordem Blackwoodem z wielką latarką. Alex przybywa w chwili, gdy Kim znika, a ojciec i córka opłakują swoją stratę.

Jakiś czas później oboje wracają do opuszczonej rezydencji, aby zostawić tam rysunek Kim, ale podmuch wiatru wpycha go do legowiska stworzeń , gdzie słychać, jak przemieniony Kim przekonuje stworzenia, by pozostały tam, gdzie są i po prostu zejść głębiej do piwnicy - bo z czasem zapomną, a inni przyjdą - twierdząc, że mają „cały czas na świecie”.

Źródło

MandyX
2014-11-24 11:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem! Chciałem tylko przypomnieć sobie tytuł tego filmu. Natknąłem się na to, więc pomyślałem, że ci pomogę.

Film nosi tytuł Inhabited (2003):

Rodzina [z dwojgiem dzieci] odkrywa rasę starożytnych stworzeń, które żyją pod ich Dom.

Dom ostatecznie się spala. Oto zwiastun.

Carol
2014-10-16 04:15:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem przekonany, że film, który pamiętasz, to „Nie bój się ciemności”. To był film telewizyjny, który został wyemitowany na antenie ABC w 1973 roku. Wystraszył się wielu ludzi, w tym mnie.

W filmie młoda para wprowadza się do starego domu. W ścianach i piwnicach żyją małe, podobne do gnomów ludzkie stworzenia. Wołają do niej szeptem przez kominek i kratki wentylacyjne. Kobieta ma na imię Sally, a mali ludzie wołają „Saaaalllly, we want yooooou” i podobne rzeczy, powodując, że Sally (i jej mąż) myślą, że straciła rozum .

Znajdziesz tutaj doskonałe streszczenie fabuły wraz ze zdjęciami:

Pułapka terroru: Nie bój się ciemności http: // www .terrortrap.com / telewizja / dontbeafraidofthedark /

Aus71
2016-10-04 04:11:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

JEST ZAMIESZKANY! Pamiętam, ponieważ od lat próbowałem szukać tego filmu, a ludzie powtarzali mi, że „nie bój się ciemności”, ale tak nie jest.

Możesz chcieć wyjaśnić, w jaki sposób pasuje to do szczegółów z pytania, aby nieco bardziej rozwinąć tę odpowiedź.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...