Pytanie:
Czy zdolność Danny'ego do „błyszczenia” ma jakikolwiek związek z szaleństwem Jacka i wydarzeniami, które mają miejsce w hotelu?
Shehnaz Ameer
2018-12-01 17:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W The Shining (1980), czy zdolność Danny'ego do „błyszczenia” ma jakikolwiek związek z szaleństwem Jacka i wydarzeniami, które mają miejsce w hotelu? Jeśli lśnienie Danny'ego jest tym, co przywraca hotel do życia, czy to oznacza, że ​​wszyscy poprzedni „Jacks” mieli syna lub córkę z lśnieniem?

Nie mogę go obecnie znaleźć, ale gdzieś na YouTube jest wideo faceta, który twierdzi, że Danny jest ZŁOTEM Lśnienia, a wizje, które widzi Jack, są spowodowane tym, że Danny (nieumyślnie) wkłada je sobie do głowy, a Jack też ma lśnienie ale nigdy o tym nie wiedział, co czyni go bardzo podatnym na projekcje Danny'ego. Nie uważam tego za zbyt przekonujące, wydaje się, że w powieści nie ma żadnej podstawy dla tej teorii (którą pamiętam), a czasami nawiedzony dom jest po prostu nawiedzonym domem, ale to teoria.
Jeden odpowiedź:
phyrfox
2018-12-01 19:26:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Blask nie wywołał wydarzeń w hotelu, ponieważ nie „ożywia” rzeczy. Jednak wydarzenia w hotelu wydarzyły się, ponieważ Danny błyszczał. Mówiąc najprościej, hotel chciał śmierci Danny'ego, aby jego duch mógł zostać dodany do hotelu, co nadałoby mu więcej blasku. Lśnienie to zestaw umiejętności, które obejmują interakcję z duchami, anachroniczne postrzeganie wydarzeń i komunikację telepatyczną.

Podobnie, szaleństwo Jacka zostało spowodowane przez duchy, które próbowały zabić Danny'ego i dodać go do hotelowej kolekcji lśnienia. Był po prostu bronią, której hotel próbował użyć, by zdobyć ducha Danny'ego. Danny próbował użyć lśnienia, aby chronić Jacka, ale ostatecznie się nie udało. Wiemy jednak, że lśnienie jest również dziedziczne, a babcia Danny'ego również miała lśnienie.

Jest prawdopodobne, że w historii tej rodziny jest wielu członków rodziny z lśnieniem, uwzględniać potomstwo poprzednich „waletów”, które mogły istnieć, ale nie zostało to wyraźnie powiedziane, a jedynie zasugerowane.

1+, ponieważ jako fan Kinga wiem, że masz rację, ale byłoby pomocne, gdybyś mógł dodać źródła / odniesienia, aby pokazać semantykę King-verse (lub multiwersum DT) i / lub mitologię Shinninga.
Jeśli tak jest, to jak Dick Hallorann (który pracował w hotelu) przetrwał tak długo i pozostał radosny i uziemiony? Czy hotel nie chciałby go zabić / schwytać jego ducha, ale miałby o wiele więcej okazji?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...