Pytanie:
Jaki był plan Hoffmana w Saw V?
Serge Seredenko
2016-10-22 20:13:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy oglądałem filmy Saw, myślałem, że pułapki na agenta Strahma zostały zastawione przez Kramera. Myślałem, że został umieszczony w pojemniku na wodę przez zamaskowanych facetów z końca Piła 3D, a pokój z ruchomą ścianą powstał jakiś czas temu, ponieważ, wiesz, Kramer był dobrym planistą.

Ale wikipedia i inne źródła podają, że Strahm został przetestowany przez Hoffmana. Pomimo, że Hoffman wyglądał na zaskoczonego, kiedy zobaczył Strahma żywego po pojemniku na wodę, możemy założyć, że po prostu nie wierzył, że Peter jest sprytny w kwestii pióra. Ale nie mogę zrozumieć drugiego testu (pokój do ściskania). Nie miał zamiaru zabijać Strahma Amandy, dlaczego inaczej nagrałby rzeczy „Mam nadzieję, że nauczyłeś mi ufać”. Ale co by zrobił, gdyby Strahm wszedł do trumny i przeżył? Ponieważ widzieliśmy, że Hoffman łatwo mordował ludzi w przypadku ryzyka ujawnienia. Więc miał zamiar puścić Strahma? Jeśli chciał go tylko zmiażdżyć, dlaczego tego nie zrobił, nie ryzykując w walce wręcz?

Poza tym cała scena w tym pokoju wydaje się dziwna. Czy Hoffman naprawdę pozwolił Strahmowi wcisnąć go do szklanego pudełka? Nie wyglądał tak, a kilka sekund później wyglądał na lekko zszokowanego, mimo że wiedział, że jest bezpieczny, a Strahmowi nie udało się.

Pytanie brzmi: jakie były intencje Hoffmansa, kiedy poszedł do ślepego pokoju po Strahmie? Co miał zamiar zrobić i co by zrobił, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

Jeden odpowiedź:
Cain Nuke
2016-11-18 20:51:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to była dziura w fabule. Lekcja życia, jaką Hoffmann wyciągnął dla Strahma, brzmiała: „nauczyć się ufać mu”, co jest pretensjonalne i nie ma sensu. A może było to zamierzone przez scenarzystów, ponieważ Hoffmann nie przestrzegał zasad Jigsawa i po prostu zabijał ludzi i sprawiał, że wyglądali, jakby zostali zabici przez Jigsawa, więc pułapki były nie do wygrania, a „lekcje życia” bez sensu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...