Pytanie:
Co to za ślad „wróżkowego pyłu” zostaje, gdy Enterprise się wypacza?
A Pale Shadow
2013-05-28 15:14:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zauważyłem, że w Star Trek: Into Darkness, kiedy Enterprise wypacza się, pozostawia ślad tego, co mogę opisać tylko jako pył wróżek. Wcześniej Enterprise pozostawiał tylko obraz po obrazie, który można było wytłumaczyć jako efekt czysto optyczny, taki jak trwałość widzenia, ale teraz wydaje się, że istnieją rzeczywiste cząstki unoszące się wokół.

Zdaję sobie sprawę że to nowy efekt specjalny, ale czy istnieje we wszechświecie jakieś wyjaśnienie, czym mogą być te świecące cząsteczki?

Mój oryginalny tytuł na to pytanie brzmiał: Czy Enterprise jest teraz zasilany przez pixie dust?
FYI - ten "pixie dust" nie jest nowy, został podjęty w oryginalnej serii filmów o Star Trek, * Star Trek: Nemesis * miał ten efekt, gdy USS Enterprise jest widoczny.
Jeden odpowiedź:
Nobby
2013-05-28 18:20:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogą to być pozostałości plazmy, które są produktem ubocznym silników z napędem warp.

We wcześniejszych wcieleniach statków gwiezdnych z filmów i programów telewizyjnych okazało się, że pozostałości plazmy należy usunąć z gondoli warp statków regularnie, aby uniknąć niebezpiecznego gromadzenia się substancji w silnikach warp.

Ponieważ pozostałości plazmy zawsze były przedstawiane jako niebieska materia, ten sam kolor co 'pixie pył ”widziany w najnowszym filmie, myślę, że można bezpiecznie założyć, że pozostałości plazmy są usuwane jednocześnie z aktywacją napędu warp - w wyniku czego powstają te piękne ślady.

Informacje rozpowszechniane z oficjalnej gwiazdy Trek wiki - tutaj i tutaj.

Memory-Alpha nie jest oficjalną wiki, jest stworzona przez fanów.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...