Pytanie:
Ile Batmanów istniało w telewizji i filmach?
sosegon
2016-02-16 02:25:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ wszyscy mówią o nowym filmie o Batmanie, czytałem ludzi, którzy twierdzili, że ten wygląda jak Batman z komiksów i kreskówek.

Zrobiłem pewne badania i teraz wiem ludzie odnoszą się do Batmana Franka Millera, tego z The Dark Knight powraca.

Czuję, że jest wielu innych Batmanów, co oznacza, że ​​są różnymi postaciami. Na przykład jestem prawie pewien, że Frank Miller nie ma nic wspólnego z postacią graną przez Adama Westa.

Chciałbym wiedzieć, ile Batmanów istniało (w telewizji i filmach) i czym się od nich różnią. inny.

[Dużo] (https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_versions_of_Batman)
Komiksy też? Może to podlegać jurysdykcji Sci-Fi.SE ...
@Walt Zmniejszyłem zakres (telewizja i filmy), więc pytanie jest we właściwej społeczności.
Frank Miller jako najbardziej preferowany? Pomyślałbym, że będzie to wersja Bruce'a Timma i Paula Diniego w Batman: The Animated Series, która jest najbardziej preferowana.
Po dalszych badaniach wydaje mi się, że to pytanie, tak jak zostało sformułowane, wymagałoby odpowiedzi, która prawdopodobnie byłaby zbyt długa w stosunku do formatu tej witryny.
Szczerze mówiąc, nawet przy edycji: [wciąż dużo] (https://en.wikipedia.org/wiki/Batman_in_film)
Mamy pytanie na temat *** każdej referencji w Deadpool ***. Ta lista byłaby niczym w porównaniu z tym.
Wątpię, by ktoś więcej miał więcej odniesień w porównaniu do chęci poznania każdej iteracji filmu i telewizji oraz ich różnic w serii, która ma ponad 75 lat ...
Biorąc pod uwagę ostatnie 25 lat, ma tylko 3 serie filmowe i 6 kreskówek? W porównaniu z referencjami Deadpool, które pchają 50 i jestem w 100% pewien, że nie jest to nawet w połowie.
Miałem pytanie na temat sci-fi.SE przed zamknięciem: Która postać fikcyjna ma największą objętość (mierzoną w godzinach konsumpcji) treści stworzonych na jej temat? Odpowiedziałem sobie z Batmanem. Wciąż ciekawi mnie, czy są tam lepsze odpowiedzi.
Obecnie są [dwa "batmany" w Filmach i TV] (http://movies.stackexchange.com/users?tab=Reputation&filter=all&search=batman)!
Oto kilka danych z The Economist: http://www.economist.com/blogs/prospero/2016/03/shape-shifter
Dwa odpowiedzi:
Andrew Martin
2016-02-16 04:56:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co najmniej 21 różnych Batmanów w filmach, serialach i serialach animowanych, w których jest dominującą postacią .

Tak więc było 10 filmów Batmana (11, jeśli uwzględnimy przyszłe wydania). Ten numer obejmuje 3 serie. Filmy to:

Tych trzynastu gwiazd filmowych ma ośmiu mężczyzn jako Batman, jak wskazano powyżej. Więc jeśli weźmiemy każdego z tych różnych aktorów do reprezentowania „innego” Batmana, to jak dotąd osiem.

Jeśli uwzględnimy seriale akcji na żywo, musimy dodać co następuje:

W tych trzech serialach w roli Batmana występuje dwóch mężczyzn. Już raz policzyliśmy Adama Westa, więc dodamy tylko jednego człowieka, co daje w sumie dziewięć.

Jeśli uwzględnimy reklamy:

  • „Równe wynagrodzenie "ogłoszenie służby publicznej [gra Dick Gautier]
  • " OnStar "reklamy [gra Bruce Thomas]

Jednak chociaż w obu tych filmach był Batman , Nie zamierzam ich uwzględniać, ponieważ nie wierzę, że naprawdę chcesz, aby były objęte zakresem twojego pytania.

Więc biorąc wszystkie filmy i seriale na żywo , mamy dziesięciu mężczyzn wcielających się w Batmana , a więc prawdopodobnie dziesięć interpretacji tej postaci.

Tam, gdzie sprawy stają się dużo, dużo bardziej mętne jest, jeśli włączymy seriale animowane.

Uff! To dużo filmów animowanych i seriali. Naliczam trzynaście oddzielnych adaptacji. Usuniemy jeden, ponieważ Adam West był liczony w ciągłości filmów. To pozostawia dwanaście

Jeśli więc dodamy je do naszego serialu akcji na żywo:

Filmy na żywo: 8
Seriale akcji na żywo: 1
Filmy i seriale animowane: 12 ciągów

Dałoby to łącznie 21 „Batmany”.

Oczywiście istnieje ogromny problem z listą, którą utworzyłem powyżej - tylko patrzy na serial animowany lub filmy, w których Batman jest postacią dominującą.

Występuje w rolach epizodycznych w szalonej liczbie filmów animowanych i seriali. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy warto je tutaj wymienić, nie tylko dlatego, że będzie bardzo dyskusyjna, do jakiego kanonu należą te wszystkie występy.

Wniosek

Mam nadzieję, że ta odpowiedź daje trochę wyobrażenie o tym, co chciałeś wiedzieć w swoim pytaniu. Zdaję sobie sprawę, że jest to prawdopodobnie niekompletne, ale mam nadzieję, że wystarczy! Krótka odpowiedź brzmi: co najmniej 21 Batmanów i prawdopodobnie dużo więcej, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie jego różne występy w innych programach.

Nie zaliczyłbym Beyond / Terry jako tego samego, co głównego batmana. Więc to jest 14.
... OK, teraz czym się one między sobą różnią? : P (BTW, [jeśli myślisz, że * Wikipedia * wymienia wiele z nich ...] (http://www.imdb.com/character/ch0000177/?ref_=fn_ch_ch_1))
@Walt: To zajęło tak dużo czasu. Właśnie skończyłem!
Nie licz też Adama Westa do filmów i seriali. Są w ciągłości.
Dobre miejsce. Oddalony.
Argumentowałbym za włączeniem Terry'ego do obliczeń Batmana, jeśli chodzi o portrety. Może nie jest Brucem Wayne'em, ale nadal jest Batmanem, swoim własnym.
Skoryguję to później, wieczorem, kiedy będę miał okazję. Złożyłem to wczoraj, ale nadal wymaga trochę pracy, aby związać razem kilka nitek.
Adam West pojawia się w filmach i części seriali na żywo, więc myślę, że musisz zmniejszyć liczbę o 1.
@CodeNewbie: Ups, masz rację.
Dziękuję Andrew za twoją odpowiedź. Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na temat serii.
Kolejny do dodania do tej listy: https://www.youtube.com/watch?v=iMdQXYQ_MD8
Jeśli chcesz zaktualizować odpowiedź, * Gotham * ma teraz Batmana, podobnie jak seria DC Streaming * Titans *, jak sądzę
@m1gp0z Gotham bardziej skupia się na Bruce'u Wayne niż na batmanie, prawda? (I tak nie oglądał piątego sezonu).
@AndrewMartin Myślę, że Justice League powinno zostać dodane do listy (nie szczęśliwie)
@Vishwa,, choć może to prawda (nie śledzę serialu), pytanie dotyczy liczby przedstawień Batmana, a zrzut ekranu, który widziałem dla * Gotham *, zawiera szaloną wersję kostiumu Batmana na Halloween, ale to jest jednak przedstawieniem postaci. * Liga Sprawiedliwości * Batman to to samo, co * Batman v Superman: Dawn of Justice * przedstawiony przez Bena Afflecka
cde
2016-02-16 07:29:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pomijając wspaniałą odpowiedź @ Andrew, opiszę różnice w charakterystyce. W większości Batman jest Batmanem, jedyne różnice to to, jak poważnie czyni go medium. A dobrą częścią są tak naprawdę adaptacje istniejących komiksów dla Batmana. Omówię te godne uwagi.

Najpierw Adam West Batman, z programu telewizyjnego Batman: The Movie z lat 60. i najwyraźniej kilku kreskówek z lat 60. i 70. Ten Batman był bardzo przyjazny dla dzieci, optymistyczny, absurdalny i definiuje obóz . W stylu Dicka Tracy'ego, ten Batman to w zasadzie komiks Batman z późnego Złotego Wieku i wczesnego Srebrnego Wieku (1955-1965).

Jest jeszcze Batman Tima Burtona i Powrót Batmana. Chociaż są to kontynuacje z Batman Forever Schumachera i Batman & Robin, ich styl znacznie się różni. Burton's Batman upuszcza obóz i idzie z bardzo wczesnym Batmanem Golden Age (40s). Niektóre aspekty Batmana z późnych lat 70-tych z epoki miedzi, który również upuścił obóz z epoki srebra. Ponury styl noir. Nietoperz rozmyślający.

Batman Schumachera, który również jest technicznie Batmanem Burtona (Burton nie reżyserował, ale pozostał przy jego produkcji). Powrót do obfitego świata gadżetów w technikolorze. Większy niż życie. Powrót do srebrnego wieku, cóż, dziecinna głupota. Jedynym Brooding tutaj jest nastoletni Angst Robin.

Pomiędzy filmami w kreskówkach występował Bruce Timm. Bruce Timm zdefiniował dziś Batmana dla większości osób poniżej 35 roku życia. DC Animated Universe Batman był dość rozsądnym podejściem do Batmana. Bardzo epoka brązu (70-85) poważna z dużym wzajemnym dawaniem i przyjmowaniem epoki współczesnej (85 do dziś 95). Podobnie jak w przypadku Burtona, nie jest jeszcze tak szorstki, jak komiksy z lat 90. Mieszanka noir i nowoczesnego opowiadania historii. Nie patronował dzieciom. Harley Quinn, Renee Montoya, Bullock, wiele postaci urodzonych w kreskówce zostało w pełni zaadoptowanych w komiksach. DCAU Batman obejmuje prawie 2 dekady, w tym Batman Justice League, w ciągłości. Batman ma ludzką stronę, ale ujawnia się ją tylko w rodzinie.

Obejmuje również Batman Beyond, który jest kontynuowany, ale prawie 60 lat w przyszłość. Inny Batman, Terry McGinnis, którego mentorem jest Bruce Wayne, który jest podobnym, ale nastoletnim, śmiertelnie poważnym żartownisiem.

Batman Nolana to czysty współczesny wiek (95-ówczesny dzień). Gritty . Serious Business Batman.

W 2000 roku mamy Batmana, który próbuje odtworzyć atmosferę Tima Burtona, oraz Batman: The Brave and the Bold, który z powodzeniem naśladuje Adama West Batman Złoty / Srebrny fantastyczny kaprys. Young Justice czasami przedstawia Batmana, w ponętnej wersji Bruce Timm DCAU, ale ponieważ seria koncentruje się na nowej generacji, Dick / Robin / Nightwing i Tim / Robin / Red Robin, ponownie w bardzo manierach Bruce'a Timma.

Wreszcie dochodzimy do nowego Batmana, Bena Afflecka. Najbardziej przerażająca, prawie ponura wersja mroczna, oparta na prawdziwym mrocznym rycerzu współczesnego Franka Millera. Ekstremalna, nie mainstreamowa wersja epoki nowożytnej. Gdyby był Marvelem, byłby XTREME. Zasadniczo Punisher, minus zabijanie. Najbardziej A ** dołek nietoperzy. Rozsądny. W filmie ma do czynienia z 30-letnią rolą Batmana, a ciężkie żniwo zniszczyło wszelkie poczucie humoru. Nie jest tym wesołym Bruce'em, jakiego ma każda inna wersja.

Krótko mówiąc, większość z nich to ten sam Batman, ale jego poziom powagi spada, w zależności od epoki komiksowego Batmana, którą podążają. Ponieważ współczesny trend komiksowy jest mroczniejszy, bardziej złośliwy, bardziej szorstki, to właśnie dostajesz w filmie i telewizji.

Nawet nie zaczynaj mi Flashpoint Batman.

div>
Wydaje mi się, że to znacznie lepiej odpowiada na to pytanie, a druga odpowiedź to „ile osób grało w Batmana”, co moim zdaniem jest zupełnie innym pytaniem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...