Pytanie:
Jak Gandalf odzyskuje swój personel?
Harry Jude
2019-10-29 23:41:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Władcy Pierścieni , Gandalf w szczególności traci swoją laskę na rzecz Sarumana. Ale ma go z powrotem później (zwłaszcza po tym, jak Drużyna opuszcza Rivendell & wkracza do kopalni Morii, gdzie używa go, by oświetlić im drogę).

Nie widziałem „wersji rozszerzonej”; czy pokazuje, że używa swoich mocy Maia do zamanifestowania nowego kostura? czy dostał to w inny sposób?

Najlepsza wysyłka.
Prawie wszystkie laski Gandalfa zostały mu podarowane, głównie od elfów. Istnieją ogromne różnice między książkami a filmami w.r.t. jak / kiedy Gandalf traci kontrolę nad każdą laską, a także ilość mocy, którą zawierają / pozwalają mu spawać. Krótko mówiąc, w filmach nie ujawniono zbyt wiele na ten temat.
Jeden odpowiedź:
iandotkelly
2019-10-30 00:50:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wierzę, że rozszerzona wersja pokazuje nam, jak to zrobić, ale laska zabrana przez Sarumana różni się od tej używanej, dopóki nie wpadnie w przepaść w Morii.

Gandalf w Shire

Gandalf in Moria

(Linki zamiast osadzonych, ponieważ nie jestem pewien licencji na zdjęcia)

Na zdjęciach widać wyraźnie, że chociaż są to szorstkie drewniane kije, kształt głowy jest bardzo różny. Laska Morii jest bardziej otwarta u góry i umieszcza tam kryształ, którego używa do oświetlenia.

Myślę, że możemy zatem założyć, że zrobił lub otrzymał nową laskę.

Wiesz, możesz przekształcić te linki w obrazy. Tak samo byłoby z licencjonowaniem. Prawdopodobnie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...