Pytanie:
Co przedstawia scena z zakończenia?
karth
2011-12-05 16:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod koniec Lśnienia aparat powoli przybliża zdjęcie i zbliża się do osoby, która przypomina Jacka Nicholsona (a może to on?).

Co przedstawia tę scenę? Jak to się ma do filmu?

Cztery odpowiedzi:
#1
+37
mootinator
2011-12-06 01:35:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według reżysera Stanleya Kubricka:

Zdjęcie z sali balowej na samym końcu sugeruje reinkarnację Jacka.

Jak czy ma to związek z filmem?

W pewnym sensie przypomina „Zawsze byłeś opiekunem”. we wcześniejszej części filmu, co sugeruje coś podobnego do tego, że jego dusza jest wiecznie tkwiąca w tym hotelu.

#2
+12
Stefan
2012-06-20 17:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To duże pytanie do bardzo głębokiego i skomplikowanego filmu!

Kubrick wspomina, jak „sugeruje” reinkarnację Jacka, nie mówi, że ta sugestia jest poprawna.

Zwróć uwagę, jak otaczające meble są pokryte białymi prześcieradłami, a znak Goldroom znajduje się po drugiej stronie poprzedniej pozycji. Oznaczałoby to jakąś zmianę w czasie czy coś.

To kolejne głębokie pytanie. Może to być po prostu zbiór dusz, które zabrał hotel (tego zdjęcia nie było, gdy wcześniej widzieliśmy ścianę).

Wspólne uczenie się Google przez Roba Agera w celu szczegółowej analizy tego filmu. Jest bardzo głęboka!

#3
+1
mymotherthescorpion
2013-11-30 13:27:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W odniesieniu do wielkiego Roba Agera może to oznaczać, że „Jack” nigdy nie istniał, że był jedynie iluzoryczną postacią używaną do symbolizowania obsesji Amerykanina na punkcie bogactwa, władzy i pozycji w społeczeństwie. Jak twierdzi Grady „ Zawsze byłeś opiekunem ”, Jack jest na zawsze uwięziony w cyklu dążenia do bogactwa lub snu (amerykański sen?), Który jest sam w sobie nieosiągalny. Widziałbym wspólne uczenie się, Ager radzi sobie dobrze w rozwijaniu wielu powszechnych i bardziej inteligentnych teorii, które ludzie mają na temat Lśnienia, a także innych filmów Kubricka.

#4
  0
Gonvar
2015-09-12 09:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele anaylisis z The Shining. Prawie wszyscy o filmie, ale nie o książce. Można to zrozumieć, że hotel w Lśnieniu to inna postać. Rodzaj metafizycznej siły natury: tej, która dostaje się do głowy Jacka Nicholsona i faceta przed nim, która zabiła bliźniaków.

A więc będąc Stanleyem Kubrickiem, reżyserem, którego znaliśmy, mogliśmy zrozumieć to ostatnie zdjęcie piłki jako połączenia między Jackiem a hotelem. Coś w rodzaju „wchłaniania”.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...