Pytanie:
Dlaczego rodzice Marty'ego nigdy nie wspominają, jak podobny jest on do Marty'ego z 1955 roku?
Codemwnci
2011-12-01 15:21:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż Marty jest tylko w 1955 roku przez tydzień, odgrywa kluczową rolę w zebraniu rodziców. Nawet krótko umawia się z matką. Biorąc więc pod uwagę, że odgrywa tak kluczową rolę, czy ma sens, że jego rodzice nigdy nie wspominają, że jest tak podobny do ich starego przyjaciela?

jest prawdopodobne, że producenci po prostu to przeoczyli?

Dup: http://scifi.stackexchange.com/questions/1500/back-to-the-future-flaw
odpowiednia meta dyskusja http://meta.movies.stackexchange.com/questions/53/yes-that-was-a-plot-hole-and
zwiększeniem szans na uznanie jest fakt, że zarówno Marty 1955, jak i Marty z 1985 roku grali na gitarze ...
Gdyby zauważyli, mogliby mieć zupełnie inne reakcje… Lorraine: Hmm, „Dziwne. Wyglądasz zupełnie jak ten facet…”; George: „Lorraine, dlaczego _wasz_ syn wygląda tak jak Calvin Klein? Kiedy ostatnio go widziałaś?”
@Mr.Mindor tak, Lorraine musiałaby zmierzyć się z kilkoma trudnymi pytaniami.
"Marty, takie ładne imię." - Tak, nazwijmy po nim naszego TRZECIEGO dzieciaka.
Siedem odpowiedzi:
#1
+76
mootinator
2011-12-04 10:46:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje ostateczna odpowiedź na jedną część tego pytania:

Czy jest prawdopodobne, że producenci po prostu to przeoczyli?

Nie. Celowo został usunięty z oryginalnej wersji roboczej. (Oczywiście ta wersja jest całkiem inna)

Oto oryginalne zakończenie scenariusza:

INSERT - CLIPPING Historia z nagłówkiem „Police Quell Near Riot At School Dance , ”Wraz ze zdjęciem tańca przedstawiającego Marty'ego na scenie!

GEORGE wpatruje się w zdjęcie, a następnie potrząsa głową.

GEORGE Nie. Nie mogło być.

_dlaczego_ zostałby celowo usunięty? Oryginalne zakończenie miałoby dla mnie więcej sensu!
Podejrzewam, że albo 1. Zdecydowali, że to tandetne, żeby George zauważył podobieństwo w tym konkretnym momencie lub 2. Po wypisaniu zamieszek z tańca, nie mógł wymyślić lub nie lubił żadnej innej wymówki dla zdjęcia „Calvin Klein” na tańcu zaistnieć.
Być może został usunięty, ponieważ był nieco ciężki. Kiedy wracam myślami do trzydziestu lat temu, to niesamowite, jak mało * dokładnych * szczegółów pamiętam. Rzeczywistość jest taka, że ​​nikt nie przypuszczałby, że widział osobę, która nie zmieniła się od trzydziestu lat - ludzki mózg potrafi uniknąć tego, co uważa za absolutnie niemożliwe. Też - rodzice na końcu wciąż patrzyli, jak Marty dorasta od dziecka. Nie patrzyliby na niego tak, jak my. Moja mama patrzy na mnie i na moje rodzeństwo, niezależnie od wieku, w jakim jesteśmy i prawie postrzega nas jako dzieci.
#2
+55
oers
2011-12-01 16:16:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet gdyby to zauważyli, nigdy nie zaakceptowaliby tego jako prawdy, ponieważ jest to bardzo sprzeczne z normalnym pojmowaniem świata.

Prawdopodobnie byłoby tak:

„Zauważyłeś kiedyś, jak bardzo Marty wygląda jak ten facet, w którym prawie się zakochałem?”

„Tak, to zabawne”.

I to wszystko :). Nigdy nie mogli sobie wyobrazić / uzasadnić, że Marty podróżował w czasie. Więc nie jest to nawet możliwe i dlatego nie wydaje się to dziwne.

Nie jestem pewien co do tego wyjaśnienia. Za każdym razem, gdy widzę * Yo Gabba Gabba * Nie mogę pozbyć się wrażenia, że ​​dzieciak, do którego chodziłem do liceum, dostał niemożliwą * zmianę rasy * i zmienił się w DJ Lance Rock.
To jest trop, na podstawie którego pracują nad seriami „Buffy the Vampire Slayer”, „Beetlejuice” i „SEP” Autostopowicza. Przeciętny człowiek przeoczy coś, co „gwałtownie” nie zgadza się z jego światopoglądem / paradygmatem. TVTropes definiuje je jako „InvisibleToNormals” lub „Weirdness Censor”
Cóż, poza tym wszystkim jest wyjaśnienie, które zauważyliby wcześniej, przed rozpoczęciem fabuły filmu, ponieważ jego rodzice byli w pobliżu przez cały czas, gdy dorastał.
@ParthianShot W tym filmie podróże w czasie nie działają (nawet jeśli w ten sposób wielu zaakceptowałoby TT do pracy). W BTTF, dopóki Marty nie wróci, nie * wrócił * - żyje w świecie niezmienionym przez podróż w czasie.
#3
+41
Kalamane
2011-12-03 07:31:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętasz kota, którego Twoi rodzice przygarnęli przez tydzień, kiedy byłeś dzieckiem? Czy to nie dziwne, że wygląda dokładnie tak, jak kotek, który wychowałeś do ostatniego paska?

Nie pamiętasz, jak wyglądał ten kot?

Nie Bardzo dobrze pamiętam twarz mojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa i znałem go od lat. Gdybym go spotkał i znał tylko przez tydzień, wątpię, bym w ogóle pamiętał szczegóły.

To nie jest dziura w fabule.

Och, to dziura w fabule, jeśli wystarczająco się postarasz. W latach 50. istniały też roczniki.
Istnieli, a Calvin Klein w rzeczywistości nie był zarejestrowanym studentem. Ponadto żadna część filmu nie wspominała o tym, że był to tydzień, w którym robiono zdjęcia do rocznika.
Nieistotny. Gdyby coś tak dziwnego jak jego występ w zespole wydarzyło się podczas balu maturalnego, prawdopodobnie zostałoby to sfotografowane, zapamiętane i umieszczone w księdze pamiątkowej.
Podwójnie bez znaczenia, ponieważ nic z tego nie jest w filmach i jest to czysta spekulacja.
Tak. Chodzi mi dokładnie.
Ale Marty to nie tylko kociak, którego przygarnęła jego mama, czy najlepszy przyjaciel jego taty z dzieciństwa. Był facetem, w którym jego mama podkochiwała się, facetem, który umawiał swojego tatę z mamą i facetem, który wynalazł rock and rolla w liceum. Był całkiem poważny.
#4
+18
NGLN
2011-12-04 01:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że rodzice zauważyli podobieństwo. Jakie byłyby szanse, że zauważyliby dokładnie w latach '85, które pokazuje film? Zero.

Dokładnie - widzowie widzą zaktualizowane wersje rodziców Marty'ego tylko przez kilka minut, obie wersje mogły zauważyć podobieństwo i skomentować je w dowolnym wcześniejszym momencie życia Marty'ego.
#5
+15
mootinator
2011-12-03 23:12:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie ma znaczenia

Jego rodzice nigdy nie wspominają o podobieństwie w filmie, ponieważ:

  1. Przed częścią z 1955 roku filmu, byłby to swego rodzaju spoiler.

  2. Po części filmu z 1955 roku mogło to zadziałać, ale byłby to „uroczy dialog z wygodą” i nie do końca realistyczne.

Ostatecznie, jeśli zaakceptujesz podstawowe założenie Powrót do przyszłości , czyli jeśli kluczowe wydarzenia pozostaną dłużej lub mniej tak samo, przyszłość pozostanie niezmieniona, wtedy musisz zaakceptować, że to, czy jego rodzice widzieli podobieństwo, czy nie, nie ma znaczenia. To dobra wiadomość. Możesz albo wierzyć, że nigdy nie zauważyli podobieństwa, albo możesz uwierzyć, że w pewnym momencie alternatywnej młodości Marty'ego jego rodzice pokazali mu zdjęcie tego faceta, do którego jest niesamowicie podobny, i żadne z nich nie zawierało alternatywnej przeszłości. Marty miał jeszcze pojęcie, że tak naprawdę to to on, a potem normalnie spędzili resztę życia. To, czy którakolwiek teoria jest poprawna, nie ma znaczenia, ponieważ zgodnie z regułami wszechświata BTTF tak naprawdę niczego nie zmienia.

Przed częścią filmu z 1955 roku nie mogli go sobie przypomnieć, ponieważ te wydarzenia się nie wydarzyły (pamiętajcie, że rok 1985, do którego powraca, różni się od 1985 roku, od którego odchodzi w istotny sposób spowodowany jego działaniami w 1955 roku).
#6
+11
Django Reinhardt
2012-11-20 22:03:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kto może powiedzieć, że NIE zauważyli tego i nie skomentowali ... ale my tego nie widzieliśmy? Co by powiedzieli?

Lorraine : Wow, Marty! Wyglądasz jak nasz przyjaciel z liceum. (Do George'a) Kochanie, chodź! Spójrz na Marty'ego. Czy nie wygląda jak twój przyjaciel, Kevin?

George : Masz na myśli Calvina? O tak, robi! Szkoda, że ​​nie mamy żadnych jego zdjęć. Szczerze mówiąc, gdyby nie zniknął wiele lat temu, przysiągłbym, że mnie zdradziłbyś!

Lorraine : Och, kochanie! Jakbym cię zdradził ...

George : Wiem kochanie. * pocałunek * Hmm. Czy Biff już skończył z tym samochodem?

Co by powiedzieli TWOI rodzice, gdybyś przypominał przyjaciela z dzieciństwa, którego nie widzieli od 30 lat?

▲ za dodatkową działkę. Całkowicie to lubiłem. Zwłaszcza część ** oszukiwanie **.
#7
+6
Waddler
2012-03-29 08:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To było 30 lat temu dla rodziców Marty'ego. Ledwo pamiętam, co się wydarzyło 30 dni temu, nie wyobrażam sobie, żebym pamiętał coś sprzed 30 lat. Biorąc pod uwagę, że spotkanie rodziców Marty'ego z „Calvinem Kleinem” jest tym, co ich połączyło, wątpię, czy pamiętali, jak wyglądał jakieś 30 lat później. Powiedziałbym, że jest prawdopodobne, że zapamiętają jego imię, ale nie twarz.

[Oto artykuł z WhatCulture.] (Http://whatculture.com/film/8-famous-movie-plot-holes-with-shockingly-simple-solutions?page=5)
Lol. Byłem na tej samej stronie, co pisarze ..... https: //www.vulture.com/2020/04/back-to-the-future-why-martys-parents-dont-recognize-him.html


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...