Pytanie:
Co je Daniel Plainview w scenie „Fałszywy prorok”?
CGCampbell
2014-11-22 04:58:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co je Daniel Plainview w ostatniej scenie filmu Będzie krew , kiedy zmusza Eliego do recytowania „Jestem fałszywy proroku, Bóg jest przesądem! " zanim go zabijesz?

To świetny film Maxibon https://en.wikipedia.org/wiki/Maxibon.
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Walt
2014-11-22 05:17:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozornie i sposób, w jaki nieustannie wyciąga kawałki z ust, kładzie je na talerzu i dłubie w zębach, a także ze źródeł internetowych (takich jak tutaj i tutaj), to okropny, zimny kawałek resztek steku, który jadł, zanim zemdlał po pijanemu. Niestety wydaje się, że nie ma go w scenariuszu, gdzie okoliczności są nieco inne (jest tam z nim kilka pań).

Reżyser Paul Thomas Anderson potwierdził to w wywiadzie (około 5:18):

ANKIETER: Czy w przeważającej części celowo zostawiłeś jedzenie poza filmem? A jedzenie w nim jest tak nieapetyczne.

ANDERSON: Niezbyt celowo, nie. Chodzi mi o to, że była właściwie jedna scena, którą wycięliśmy, która złapała Daniela w połowie kęsa, jadł stek. Skończyliśmy z tym, ale musieliśmy zdecydować, czy Daniel będzie robił cokolwiek w tej ostatniej scenie w kręgielni, i zasugerowałem, żeby gryzł kawałek steku , czy przynajmniej tyle, ile mógł dostać, biorąc pod uwagę, że jego zęby prawdopodobnie wypadły, wiesz, po prostu ssij stek. Wiedziałem, że to trudne zlecenie, ponieważ obgryzanie steku po spożyciu jest naprawdę niebezpiecznym miejscem, na które można się dostać, a Daniel [Day-Lewis] wyszedł na kilka dni i pomyślał i powiedział: „W porządku, zróbmy stek. To dobry pomysł”.

#2
  0
Ash
2016-02-23 23:26:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, wydaje mi się, że stek jest odpowiedzią, prosto z pyska konia ... ale nie wygląda na stek, cokolwiek to jest, co właściwie je Daniel Day Lewis. Jak na postać bezzębnego człowieka, Daniel wydaje się wydobywać z niego ogromne kęsy, cokolwiek to jest. Miałem wrażenie, że to gigantyczna wersja Kit-Kat z lat dwudziestych XX wieku. Półmiękkie ciasto czekoladowe.

Więc co to naprawdę jest? Nie „co postać je?”, Teraz, gdy potwierdzono, że jest to okropny stek pozostały (w każdym razie, co jest tak okropnego w steku z ostatniej nocy? Czy resztki były ogólnie akceptowane jako okropne w latach dwudziestych XX wieku, czy jest to teraz czyjaś osobista opinia? chciałbym wiedzieć), ale co właściwie podnosi Daniel Day Lewis, przeżuwa i połyka? Co to jest? Co to jest ten czekoladowy, pół-ciasto wyglądający na oszusta mięsnego?

Gdybym miał wyjść tutaj na kończynę, powiedziałbym, że to placek McRib. Mięso sojowe w kategoriach ogólnych.

To jest bardziej komentarz niż odpowiedź, ale i tak to skomentuję. Daniel Day Lewis jest dobrze znany jako doskonały aktor metodyczny. Wciela się w postać i wiadomo, że tam pozostaje, nawet do tego stopnia, że ​​wpływa na własne zdrowie. Nie mam wątpliwości, że gdyby Paul (Anderson) i Daniel zgodzili się, że Plainview będzie gryźć / ssać resztki steku, to podczas kręcenia sceny aktor Daniel robił _ dokładnie_ to, gryząc i ssąc resztki steku.
#3
  0
Dale
2017-05-06 22:36:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótko po tym, jak Daniel mówi „Piję twoją wodę; piję ją codziennie”, wyraźnie widać kawałek odgryzionego steku w jego prawej ręce ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...