Pytanie:
Jak duża część roli Melissy McCarthy w „Druhinach” była improwizowana?
Brett White
2011-12-01 20:46:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W filmie „Druhny” z 2011 roku Melissa McCarthy wciela się w Megan, rozsądną siostrę pana młodego i jedną z tytułowych druhny, dotkniętą tunelem nadgarstka. Wszystkie sceny jej postaci są zauważalnie wypełnione większą liczbą żartów na minutę, ponieważ jej postać przechodzi w pozornie nieskończone warstwy absurdalnych szczegółów dotyczących jej przekonań i historii. Wydaje się, że mogło to zostać zapisane w scenariuszu, ale wiedząc, że McCarthy jest niesamowicie utalentowanym improwizatorem i komikiem skeczowym, muszę się zastanowić, czy część lub całość jej dialogów została wymyślona na miejscu.

Jak więc postać Megan została zaimprowizowana przez McCarthy'ego?

Jeden odpowiedź:
#1
+14
hairboat
2011-12-23 00:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GQ przeprowadził wywiad z McCarthym, Benem Falcone (który grał marszałka sił powietrznych i który jest mężem McCarthy'ego w IRL), reżyserem Paulem Feigiem i większością pozostałych aktorów. Warto go przeczytać (i spojrzeć na dołączone do niego niesamowite zdjęcie), ale oto fragmenty, które odnoszą się do Twojego pytania:

Paul Feig:

Podczas brazylijskiej sceny restauracyjnej Helen mówi o swoim dużym domu i o tym, że ludzie mogą z nią zostać, jeśli chcą. Melissa cały czas mówi, jak powinna to zrobić, ponieważ w jej domu jest plaga wiewiórek, a wiewiórka zagrzebała się w jej pochwie i mieszkała w jej pochwie. Nigdy nie mogłem wprowadzić tego do filmu, ale tak bardzo mnie rozśmieszyło.

Znowu Feig:

Scena [w której Megan dotknięta biegunka, krzyki] „Odwróć się!” [znad umywalki w łazience] było w scenariuszu, ale była cała ta rzecz, którą zaimprowizowała, kiedy nagle wrzeszczy na właścicielkę sklepu z ubraniami: „Daj mi swoją pieprzoną kurtkę!”. Chciała wytrzeć sobie tyłek damską kurtką.

Ben Falcone:

Ze szkieletu scenariusza, lot samolotem stał się szalenie improwizacją. Melissa mówi o włożeniu Nano do mojego tyłka, albo do jej tyłka - Nano wspinało się w czyimś tyłku. Zrujnowałem miliony ujęć, śmiejąc się. W scenie na zewnątrz łazienki musiała powiedzieć: „Chodźmy do toalety - nie odpoczywajmy”, a potem mogła improwizować. Miała tak dobre, że zrujnowałem. Tak jak powiedziała: „Podoba ci się ta noga? Mam drugą taką samą. Mogę założyć je obie na głowę i przeczesać moje cholerne włosy”.

Więc brzmi to jak McCarthy miał dość swobodę improwizacji - co moim zdaniem było wyjątkowo dobrą decyzją.

(Są też dowody na improwizację w kołowrotku gagowym w filmie, od McCarthy'ego i większości reszty obsady).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...