Pytanie:
Jaka jest największa szansa znalezienia się w teczce Marcellusa Wallace'a?
benhowdle89
2011-12-01 15:20:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Pulp Fiction jest teczka, której zawartość jest bardzo tajna. Jaki przedmiot najprawdopodobniej znajduje się w teczce?

John Travolta looking in a glowing briefcase

Sześć odpowiedzi:
#1
+92
kapa
2011-12-01 15:58:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Roger Avary, współautor Pulp Fiction, mówi:

Oryginalnie teczka zawierała diamenty. Ale to wydawało się zbyt nudne i przewidywalne. Postanowiono więc, że nigdy nie zobaczą zawartości teczki. W ten sposób każdy członek widowni wypełniłby puste miejsce swoją ostateczną treścią. Jedyne, co miałeś wiedzieć, to to, że był „taki piękny”. Żaden rekwizytor nie wymyśli czegoś lepszego niż wyobraźnia każdej osoby. Przynajmniej taki był pierwotny pomysł. Wtedy ktoś wpadł na błyskotliwy pomysł (co moim zdaniem było błędem) umieszczenia tam pomarańczowej żarówki. Nagle to, co mogło być wszystkim, stało się czymś nadprzyrodzonym. Nie musiałem naciskać na efekt. Ludzie i tak dyskutowaliby o tym od lat i byłoby to znacznie subtelniejsze. Nie mogę uwierzyć, że tak naprawdę mówię o byciu subtelnym.

z książki Rogera Eberta Pytania do filmowego Answer Mana

Zostało to potwierdzone przez Tarantino, kiedy jeden z publiczności zapytał go bezpośrednio na ComicCon w San Diego. Jego cytat brzmiał: „Jak myślisz, co było w teczce? Ponieważ zadając sobie to pytanie, tworzysz własną, niepowtarzalną wersję filmu dla siebie”.
Naprawdę dziwne jest to, że Ebert sugeruje, że jest to nadprzyrodzone z powodu żarówki. Zawsze myślałem, że to tylko teczka, która zapalała się, gdy się ją otwierasz. Wiesz, jak niektóre teczki są sfałszowane.
To wymówka Tarantino. Już wiele lat temu mówił, że to miała być dusza Wallace'a. Ma pełne prawo zmienić zdanie, ale właśnie dlatego wyraźnie widzisz plaster na karku Wallace'a - w folklorze to właśnie „diabeł” kradnie twoją duszę.
#2
+21
Joseph Lynn
2011-12-01 15:34:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, ludzie próbują stworzyć słabe powiązania między Wściekłymi psami i Pulp Fiction .

Rozumiem przez to, że ludzie próbują sprawdzić, czy zachowują się jak sequele, czy z punktu widzenia ciągłości mogą działać. Logiczną opinią jest stwierdzenie, że diamenty skradzione w Wściekłych psach są tym, co znajduje się w teczce Pulp Fiction .

Jednak Harvey Keitel i Quentin Tarantino występują w obu filmach jako dwie różne osoby. Więc to nadal nie jest prawdą. Słyszałem teorię, że to dusza Wallace'a była w tej sprawie. Dowodem utraty duszy są obrażenia na karku. Wydaje się to jednak naciągane.

Zgadzam się i chociaż Pulp to „Ultra Violent”, nie jest to zbyt naciągane!
Cóż, nawet jeśli jest to głupie, możliwe jest, że aktorzy mogą „grać” jak dwoje różnych ludzi i nadal znajdować się w tym samym „świecie filmowym”. Przykładem tego jest „Jay i Cichy Bob” kontratakują ”, gdzie Jason Lee gra dwie różne postacie z dwóch różnych filmów, a także Ben Aflec odnoszący się do siebie. Uważam jednak, że masz rację, jeśli chodzi o osoby starające się utrzymać ciągłość jednak, ponieważ uważam, że Pulp Fiction i Wściekłe psy są oddzielne.
#3
+18
matt_black
2011-12-02 04:44:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze zakładałem (pomimo wyjaśnień Avary'ego), że było to sprytne nawiązanie do McGuffinsów z dwóch poprzednich filmów.

Ostatnim z nich jest wielki Repo Man (reż. Alex Cox, 1984), w którym kluczowym wątkiem jest teczka, która rzekomo zawiera obce szczątki i która tajemniczo świeci. To z kolei może mieć jakiś związek z przypadkiem materiałów radioaktywnych w wielkim thrillerze noir Kiss Me Deadly (reż. Robert Aldrich, 1955).

Jeśli zamierzasz zawierają odniesienia do innych filmów (znana cecha Tarantino) to dwa niesamowite filmy do odniesienia.

Nie była to jednak teczka w * Repo Man *, ale bagażnik samochodowy. Ale to tylko na marginesie.
#4
+14
iandotkelly
2011-12-01 20:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem teorię, że @JosephLynn wspomniał o tym, że to dusza Wallace'a - i odnosząc to do urazu na karku. Teoria ma tylko szczupłe podstawy - blask, opaskę, połączenie teczki (666) i `` cud '', który ma miejsce, gdy Vince i Jules przychodzą, aby odebrać duszę z powrotem, być może ratując ją przed diabłem.

Oczywiście cytat z Avery mówiący, że nie mieli ustalonego pojęcia, jakie to było atuty.

#5
+8
Jacob Tomlinson
2012-09-13 15:29:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do czasu przeczytania innych odpowiedzi zakładam, że zawierała sztabki złota ze względu na pomarańczowy blask. Wiem, że to trochę nudny wniosek, ale nie sądzę, aby Pulp Fiction był w jakikolwiek sposób nadprzyrodzony, a teoria o duszy Wallace'a jest po prostu głupia.

Musiało to być coś bardzo cennego ze względu na Tima Rotha reakcja na to i kolor blasku sprawia, że ​​myślę raczej o złocie niż o diamentach.

Na pewno nie sztabki złota. Złoto jest ciężkie i gdyby było wypełnione sztabkami złota, ludzie nie poradziliby sobie z nim tak łatwo jak oni.
Cóż, niekoniecznie sztabki złota, ale może sztabka złota. Ale tak, rozumiem twój punkt widzenia.
#6
  0
Cage
2012-10-25 05:41:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obawiam się, że muszę również ważyć się nudnymi, starymi, zwykłymi diamentami. Czytałem, że Tarantino nie chciał używać diamentów (mimo że zgodnie ze scenariuszem jest to w teczce), ponieważ właśnie zszedł z Wściekłych Psów, w których opisano napad na diamenty.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...