Pytanie:
Jak nazywa się ten film z (inteligentnymi?) Mrówkami?
Mnementh
2011-12-04 03:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję przypomnieć sobie film, który widziałem dawno temu w telewizji. To musi być początek lat 90-tych, być może koniec lat 80-tych. Film może być jednak starszy. To było coś o naukowcu badającym i eksperymentującym z mrówkami. Myślę, że mrówki stały się inteligentne, ale nie jestem tego pewien. Jeśli dobrze pamiętam, w końcu mrówki zawładnęły światem lub tylko laboratorium. Przepraszam, to wszystko jest trochę mętne. Moja pamięć nie jest najlepsza, dlatego potrzebuję Twojej pomocy, aby uzyskać tytuł filmu.

czy na pewno były to mrówki? i czy mógł to być dwuczęściowy odcinek serialu? (Sand Kings - Outer Limits to myśl)
Zadziwiająco brzmi jak „City” / Clifford Simak (jako komentarz, ponieważ jest to książka)
@Seanland Ten odcinek jest jednym z moich ulubionych! Chciałem tylko o to zapytać, gdy przypomniało mi się to pytanie. +15 do ciebie, sir.
One. Był taki film, jeden z moich ulubionych, z wczesnych lat osiemdziesiątych o laboratorium na pustyni z inteligentnymi mrówkami, które robiły takie rzeczy, jak wyłączanie komputerów naukowców przez żołnierskie mrówki, które poświęciły się, wpełzając tłumami do sprzętu, powodując jego zwarcie. Zbudowali także skomplikowane konstrukcje na swoich ulach, aby złapać moc słońca. Czy to dzwoni dzwonek? Świetny film! Nazywało się „Oni”, ale kiedy sprawdzasz tytuł, dostajesz tylko kiepski film z 2002 roku. Jeśli go znajdziesz, daj mi znać, gdzie! Szukałem filmu od lat.
Zastanawiam się, czy szukamy tego samego filmu, w którym była to rodzina, która próbowała mieszkać na przedmieściach jako normalna rodzina ludzka, ale jesteśmy mrówkami?
Wiem, o jakim filmie mówisz, szukam tego samego filmu. Mam 28 lat i pamiętam to z młodości. prawdopodobnie około 7-9 lat. Pamiętam to w ten sposób; facet zebrał próbki z księżyca. I znalazł kilka mrówek poza tymi próbkami. Później na swoim miejscu, poza miejscem pracy, ukrył te superanty, rozmnażając się w dużej szklanej farmie, którą zbudował, z dużą ilością piasku w niej. Mrówki zaczynają wykazywać wysoką inteligencję i postrzegają tego badacza jako swoją matkę lub „Boga”. Kiedy później zdecyduje się wejść na farmę, wszystkie mrówki zaczną tworzyć dokładną kopię o
Siedem odpowiedzi:
#1
+26
Shawn Holmes
2011-12-04 04:09:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele filmów science fiction z udziałem mrówek i na podstawie Twojej pamięci ustalenie, czy był to naprawdę film telewizyjny ... czy tylko bardzo stary film, który się wydarzył do wyemitowania jednej nocy w metrze. Niemniej jednak najbliższe dopasowania do Twojego opisu to:

  1. Faza IV (1974)

  2. To się wydarzyło w Lakewood Manor / Panic at Lakewood Manor / Ants (1977) - ten został stworzony specjalnie dla telewizji.

  3. Oni! (1955) - Wiedziałbyś, gdyby to było to - było czarno-białe.

Dzięki. Myślę, że to Faza IV, nazwa brzmi jak dzwonek. Teraz mam imię i mogę spróbować je ponownie obejrzeć. 'Im!' nie pasuje. Nie pamiętam kolorów, ale opis mówi o gigantycznych mrówkach i pamiętam mrówki normalnej wielkości, ale zorganizowane. Lakewood Manor też nie pasuje. Opis wydaje się wskazywać na horror o stworzeniach, a moja pamięć mówi SF.
To musi być Faza IV. W Falloucie 3 występuje naukowiec o imieniu [Lesko] (http://fallout.wikia.com/wiki/Weston_Lesko) (nazwany na cześć Leska w fazie IV), który również eksperymentował z mrówkami, a mrówki przejęły całość miasto.
Moją pierwszą myślą była Faza IV. Im! nie ma laboratorium jako takiego i jest dużo starsze niż Faza IV. Klasyczne, choć oba z nich (chociaż „Oni!” Jest chyba lepiej znane). @baz wow, nie wiedziałem tego o Falloucie 3. * Muszę * teraz w to zagrać.
#2
+7
DisgruntledGoat
2011-12-09 04:49:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Być może już znasz swoją odpowiedź, ale Twój opis przypomniał mi scenę z odcinka The Simpsons Deep Space Homer , kiedy Homer przypadkowo rozbija farmę mrówek na pokładzie rakiety i wywołuje panikę na Ziemi.

Więc sprawdziłem The Simpsons Archive, w którym znajdują się dwa filmy w sekcji referencyjnej: Empire of the Ants i Hellstrom Chronicles. Być może jednym z nich jest film, który próbujesz zapamiętać.

Myślę, że zdecydowanie warto, aby OP to przejrzał, szczególnie. Hellstrom Chronicles.
Empire of Ants zdecydowanie nie jest filmem, którego szukam, ponieważ dotyczy dużych stworzeń. Hellstrom Chronicles ... nie wydaje się być tym, którego szukam, ale wydaje się, że jest to sprytnie skonstruowany film. Więc i tak będę go szukał. Dzięki. :-)
#3
+4
user4902
2013-05-19 13:15:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sandkings:

Naukowiec i członek rodziny, dr Simon Kress, prowadzi badania nad rozwojem gatunku przy użyciu jaj znalezionych w próbce marsjańskiej gleby. Kiedy jeden błąd ucieka z laboratorium, naruszając bezpieczeństwo obiektu, projekt zostaje zamknięty przez rząd ze względu na zagrożenie, a dr Simon zostaje zwolniony. Dr Simon spodziewał się, że zdobędzie nagrodę Nobla i ukradnie 275 g próbki gruntu, sprowadzając ją do stodoły swojej posiadłości i rozwijając nowy gatunek. Ukrywa prawdę przed żoną Cathy i dzieli się sekretem ze swoim inteligentnym synem Joshem. Z biegiem czasu Simon zdaje sobie sprawę, jak inteligentne są te stworzenia i czuje się jak bóg, ponieważ wydają się go czcić. Jednak gdy Simon zostaje ugryziony przez jedną osobę, jego nieodpowiedzialne zachowanie zmienia się w szaleństwo, zagrażając jego rodzinie, przyjacielowi i ludzkości.

#4
+3
Nick T
2011-12-24 06:27:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Film o tematyce „mrówek” z lat 90-tych Pamiętam, kiedy w wiadomościach pojawiały się wiadomości o „inwazji zabójców mrówek”, to Legion of Fire: Killer Ants! (1998). Nie są przesadnie inteligentni, ale bohaterowie są nieustannie zaskakiwani ich „wytrwałością”, „determinacją” i „sprytem” (wosk na antropomorfizm).

#5
+1
jacobjfoley
2011-12-09 08:30:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Innym tytułem, który może pasować do tego, czego szukasz, jest The Hive (2008). W tym filmie inteligentne mrówki przejmują kontrolę nad wyspą i zabijają jej mieszkańców. Wezwany zostaje oddział eksterminacji, tylko po to, by odkryć, że mrówki są kontrolowane przez pozaziemską inteligencję.

Zbyt nowy, by być tym, którego szukam.
#6
  0
PoloHoleSet
2016-09-12 19:04:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Był zły horror z późnych lat 70. z Joan Collins w nim, w którym eksperyment na wyspie w dżungli wymknął się spod kontroli, a zarówno inteligentne, jak i gigantyczne mrówki (jeśli dobrze pamiętam) wpadły w amok.

Wpis IMDB „Empire of the Ants”

#7
-1
gary
2015-08-01 03:05:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy zapomnieliście o THE NAKED JUNGLE na podstawie Lennigen Versus theAnts Carla Stephensona. I mistrzowski film krótkometrażowy MANT Joe Dantego.

Szukamy długich odpowiedzi. Czy mógłbyś dodać kilka cytatów, dlaczego uważasz, że to twój film, którego szuka OP
Czy Mant był filmem w filmie w Matinee? Miało to najwspanialszą kwestię: mężczyzna zmienia się w mrówkę, ponieważ został ugryziony przez mrówkę w gabinecie dentystycznym podczas rtg. Dentysta, patrząc na zdjęcie rentgenowskie, mówi do mężczyzny, który ma teraz głowę mrówki: „Myślę, że to nie ma teraz większego znaczenia, ale nie miałeś * jednej * jamy ...”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...