Pytanie:
Znaczenie zniszczenia domu Weasleyów w Księciu Półkrwi
Naftali aka Neal
2011-12-08 03:31:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zniszczenie domu Weasleyów nie dodało żadnego elementu fabuły i nie było tego w książce.

Dom Weasleyów miał być w zasadzie najbezpieczniejszym miejscem dla Harry'ego (poza Hogwartem). Dlaczego scenarzyści zdecydowali, że można to zniszczyć?

Dwa odpowiedzi:
#1
+36
Slytherincess
2011-12-09 04:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ze strony IMDB z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi:

W nowej scenie stworzonej na potrzeby filmu, Nora zostaje zaatakowana przez Bellatrix Lestrange i Fenrir Greyback podczas świątecznej przerwy w Hogwarcie. Scena została dodana, ponieważ w przeciwnym razie środkowy akt filmu nie miałby żadnej akcji, a także pokazywałby, że nie ma już bezpiecznych miejsc. Scena pomaga również nieco bardziej rozwinąć związek Harry'ego i Ginny, ponieważ podczas sceny Harry biegnie za Bellatriks, a Ginny rusza, by mu pomóc. W tej scenie występują również Lupin i Tonks, co dowodzi, że są parą. W końcu scena kończy się raczej melancholijną nutą, biorąc pod uwagę, że Nora zawiera praktycznie wszystko, nad czym Weasleyowie kiedykolwiek pracowali, a ponieważ byli już dość zubożali, dodaje to mroczniejszego tonu filmu.

Ehhhh, nie podoba mi się to… Książka miała wiele akcji, które film postanowił ** wyciąć **. Po co dodawać akcję ** AND ** usuwać akcję w tym samym czasie…?
Cytat podkreśla, że ​​zniszczenie Nory przenosi dwie emocjonalne historie, co wciąż jest niezadowalające, ale trochę logiczne.
@Craig Nie musisz * lubić * tego, ale musisz zdawać sobie sprawę, że jest to poprawna odpowiedź (przynajmniej w porównaniu z inną „zaakceptowaną” odpowiedzią, która opiera się całkowicie na opinii, która nie jest poparta ani pochodząca). Zgadzam się z twoją opinią, że to kiepskie.
#2
+19
Andrew Latham
2012-01-03 08:06:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W serii filmów o Harrym Potterze jest sporo przykładów lojalności wobec książek, które są poświęcane, aby tworzyć więcej scen akcji, które przyciągają publiczność i pieniądze. To prawie cała fabuła ostatniego. Pamiętasz pierwszą próbę w czwartym filmie?

+1. Teraz możemy zamknąć wszystkie „dlaczego X wydarzyło się w filmach, ale nie w książkach?” pytania jako duplikaty tego.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...