Pytanie:
Dlaczego ser Ilyn Pane był tam, aby stracić wszystkie kobiety?
Anirban Nag 'tintinmj'
2014-04-11 01:37:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W 9 odcinku Game of Thrones sezonu 2, Battle of the Blackwater , Ser Ilyn Payne był w damskiej toalecie jako ochroniarz. Chociaż królowa twierdzi, że ser Ilyn był obecny, aby ich chronić i poradzić sobie z potencjalnymi zdrajcami, przyznała później Sansie, że prawdziwym celem Ilyn było zabicie jej i Sansy, a być może także pozostałych pań, które schroniłyby się w warowni, gdyby Stannis Baratheon zajął miasto.

Teraz są dwa pytania:

  • Dlaczego był tam Ilyn, żeby ich zabić, gdyby wojna potoczyła się źle?
  • Dlaczego tego nie zrobił zatrzymać Cersei lub Sansę, kiedy wychodzili z pokoju?
Dwa odpowiedzi:
#1
+17
System Down
2014-04-11 02:54:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego był tam Ilyn, żeby ich zabić, jeśli wojna potoczyła się źle?

Aby mogli umrzeć z honorem. Nie było niczym niezwykłym, że zwycięscy oblężnicy gwałcili i plądrowali, gdy znaleźli się za murami.

„Jeśli miasto upadnie, te wspaniałe kobiety powinny zostać lekko zgwałcone”. - Cersei

Cersei powinna wiedzieć. Ludzie jej ojca zrobili nie mniej, gdy oni splądrowali Królewską Przystań, kiedy Targaryenowie opanowali miasto.

Dlaczego nie powstrzymał Cersei i Sansy, kiedy wychodzili z pokój?

Ale nie opuścili Warowni Maegora, która jest bardzo silną fortecą w obrębie większej Czerwonej Twierdzy, z jedynym dostępem do silnie bronionego mostu zwodzonego. Goście mogli opuścić pokój, jeśli chcieli (wielu poszło się modlić), ale nie wolno im było opuszczać fortecy. Nawet gdyby zewnętrzne mury runęły, Warownia Maegora mogła jeszcze chwilę stać. To właśnie wtedy, gdy ta forteca upadła, Ilyn Payne miał zrezygnować ze swojego makabrycznego zadania.

#2
+5
magnattic
2014-04-11 01:58:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego Ilyn była tam, by ich zabić, gdyby wojna potoczyła się źle?

W przypadku przegrania bitwy i zdobycia miasta, istniała duża szansa, że ​​kobiety zostać zgwałconym przez napastników. Ser Ilyn Pane był tam, aby ich zabić, zanim to się stanie, aby oszczędzić im tego przeznaczenia. Oczywiście teoretycznie mogli się zabić, ale jest bardzo mało prawdopodobne, aby przez to przeszli, więc zamiast tego był tam, aby się tym zająć, ponieważ byłby mniej niechętny.

Dlaczego nie powstrzymał Cersei lub Sansy, kiedy wychodzili z pokoju?

Cóż, to była Królowa i nie groziło jej bezpośrednie niebezpieczeństwo, więc prawdopodobnie miał nie ma wielkiego wyboru w tej sprawie. Gdyby zatrzymał ją siłą, mógłby wpaść w kłopoty i prawdopodobnie nie chciał podejmować takiego ryzyka. I prawdopodobnie też nie chciał ich zabić.

Pamiętasz, co stało się z dziećmi targaryenów, gdy wylądowali królowie? Istnieje tradycja nakładania strasznych losów na ocalałych z upadłej monarchii: Lannisterowie wiedzą o tym lepiej niż większość ludzi.
Chociaż ze Stannisem jest inaczej, to on na takie rzeczy nie pozwoli, ale o żołnierzach nigdy nie wiadomo.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...