Pytanie:
W której klasie siedzi Mark, kiedy zasypia?
hawkeye
2011-12-02 15:14:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W filmie „The Social Network” - w której klasie siedzi Mark, kiedy zasypia? Następnie budzi się i odpowiada na pytanie.

Myślę, że to może być architektura komputera.

W klasie nie zasypia.
Więcej dyskusji na ten temat można znaleźć tutaj: http://chomaloma.blogspot.com.au/2011/02/social-network-inaccuracies-regarding.html
Dwa odpowiedzi:
#1
+18
Codemwnci
2011-12-02 19:55:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy pamiętam inną scenę, ponieważ minęło trochę czasu, odkąd oglądałem film, ale pomyślałem, że to wykład dotyczący systemów operacyjnych (CS 161. Systemy operacyjne). Szukałem wykładu poświęconego systemom operacyjnym oraz sieci społecznościowej i natrafiłem na blog wykładowcy, którego przedstawiano w filmie.

Pytanie : Załóżmy, że mamy komputer z 16-bitowym adresem wirtualnym i stroną o rozmiarze 256 bajtów. System używa jednopoziomowych tabel stron, które zaczynają się od adresu 0x0400. Może chcesz mieć DMA w swoim 16-bitowym systemie, kto wie? Pierwsze kilka stron jest zarezerwowanych dla flag sprzętu itp. Załóżmy, że wpisy w tablicy stron mają osiem bitów stanu. Osiem bitów statusu to?

Odpowiedź Marka: 1 ważny bit, 1 bit modyfikacji, 1 bit odniesienia i 5 bitów pozwolenia

Brzmi jak właściwa scena.

To nie jest właściwa scena, przytoczona scena miała miejsce w dużym pokoju bez komputerów z wykładowcą / profesorem z przodu sali, podczas gdy omawiana scena miała miejsce w małym kwadratowym pokoju pełnym komputerów
Dalsza ekspansja - scena cytowana w tej odpowiedzi to ta, w której dziewczyna z przodu ma kartkę z napisem „u dick” przekazaną z powrotem do Marka, co zachęca go do wstania i opuszczenia klasy przed wygłoszeniem swojej linii wyjście. To jest ta scena, która prowadzi do spotkania Marka z Winklevii.
#2
+3
Johnny Bones
2014-10-04 01:24:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasypia podczas spotkania biznesowego z inwestorem venture capital. IIRC, było to pierwsze spotkanie, które zorganizował Eduardo i jest zorganizowane w retrospekcji, w której mówi coś w stylu: „Przyszedł, ale chciałbym, żeby został w domu”.

Wychodzi klasy po otrzymaniu notatki od dziewczyny z napisem „u dick”. Właśnie wychodząc z klasy, po tym, jak profesor wyśmiał go za „rezygnację”, wymyśla prawidłową odpowiedź.

Nie zasypia podczas spotkania. Ciągle wydaje ten dźwięk ustami.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...