Pytanie:
Jaka jest symbolika używania imienia bohatera American Psycho w Dexterze?
phwd
2011-12-09 06:52:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy Dexter idzie kupić leki na środki uspokajające, używa nazwiska Patrick Bateman. Każdy, kto zna to imię, będzie wiedział, że jest on bohaterem w American Psycho.

Widząc, że Dexter przestrzega Kodeksu Harry'ego, a Dexter generalnie nie zabiega o seks, czy Michael Cuesta (lub James Manos, Jr., który go wprowadził) chciał coś o tym wspomnieć? Co by to miało dla niego, gdyby użył tak gwałtownej postaci poza kontrolą, jak fałszywe imię Dextera?

Ale niestety, pomimo „bawiącego się” (tak bardzo, jak można się cieszyć z American Psycho) zarówno tego, jak i Dextera, nie mam pojęcia, dlaczego użył tego imienia.
być może Dexter oglądał American Psycho i pomyślał, że fajnie byłoby użyć jego imienia, biorąc pod uwagę, że zajmują się tą samą „pracą” :)
Wciąż cieszę się, że Bale gra zarówno Batmana, jak i Batemana
Trzy odpowiedzi:
#1
+16
Tablemaker
2011-12-09 19:16:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to prosta rzecz, którą reżyser / scenarzysta rzucił, aby spróbować narysować porównanie Dextera i Batemana. Obaj są zabójcami, ale kiedy się nad tym zastanowić, Bateman jest bardziej próżny i lekkomyślny niż Dexter, scena z piłą łańcuchową jest tutaj moim odniesieniem. Podczas gdy Dexter jest cichy, metodyczny i przestrzega ścisłego kodeksu, kiedy tylko może.

W sensie względnym można prawie powiedzieć, że Dexter jest milszym zabójcą, ponieważ zaczyna dbać o otaczających go ludzi i bronić ich tam, gdzie Bateman jest naprawdę tylko psycholem i prawdopodobnie skończyłby na stole Dextera, gdyby kiedykolwiek dowiedział się o nim.

Czy nie każdy psycho-zabójca myśli we własnym umyśle, że chroni coś ważnego dla siebie?
To, co dzieje się w ich umyśle, zależy od nich. Wyciągam tylko wniosek na podstawie tego, co reżyser pokazuje nam w całej serii, że Dexter przekształca się z tej pozbawionej emocji istoty w coś z uczuciami, największym momentem tego jest pierwsza oznaka uczucia, jaką okazuje Brianowi, swojemu bratu, kiedy porywa Deb i mówi: „Lubię… ją…” w odniesieniu do Deb.
#2
+1
Dr. M bootay
2017-07-02 08:26:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To oczywiste!

To żart. Dexter nie ogląda wielu filmów i nie ma pojęcia o American Psycho. Jego nieznajomość współczesnej kultury, a zwłaszcza postaci filmowych, jest podkreślona w poprzednim odcinku, kiedy nie rozpoznaje kostiumu swojej dziewczyny jako Lary Croft. Myślał, że alias sprawi, że będzie wyglądał na niewinnego (mówi to nawet na scenie), ale żartem jest, że gdyby któryś z nich zobaczył to imię podczas badania sprawy, natychmiast połączyłby 2 i 2 razem.

Absolutnie uwielbiałem sposób, w jaki do tego podeszli.

#3
  0
Daniel Hernandez
2016-07-10 16:34:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, Bateman i Dexter obaj wprowadzają element egzystencjalizmu do umysłu psychopaty; Subtelne wstawienie tego, co to znaczy radzić sobie ze swoją egzystencją, będąc w świecie i starając się wyglądać „normalnie”.

Obaj bohaterowie przejawiali egzystencjalny niepokój swoimi decyzjami, które interpretujemy jako proces bez emocji, jednak sam proces badania ich działań wiąże ich ze światem jako rodzaj celu w bezcelowym świecie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...