Pytanie:
Dlaczego w Blade Runner 2049 Deckard mówi, że Rachel ma zielone oczy?
Rapid Readers
2017-10-20 11:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, nie ma innego sposobu, aby lepiej to wyjaśnić, poza stanowczym powiedzeniem, że oczy Rachel wcale NIE były zielone.

Kiedy Deckard konfrontuje się z repliką swojego byłego kochanka, jest natychmiast przytłoczony . Dzieli z nią cichą intymną chwilę, a potem natychmiast psuje tę chwilę, wyrzucając „jej oczy były zielone” i odwracając się.

Cóż, moje pierwsze przypuszczenie jest takie, że jego wspomnienie o Rachel mogło był upośledzony ze względu na to, ile czasu minęło, odkąd ją widział, a także z powodu faktu, że jego długotrwała izolacja mogła spowodować pogorszenie stanu psychicznego. Ale to wydaje się bardzo nieprawdopodobne.

Powtórzmy więc pytanie: Dlaczego dokładnie tak mówi? Czy brakuje mi jakiegoś ważnego szczegółu, ponieważ ta konkretna kwestia zaskoczyła mnie .

Uważałem, że po prostu kłamał, żeby Wallace pozbył się tej repliki (co robi).
To może być [oddzwonienie] (http://www.imdb.com/title/tt0083658/goofs?item=gf2588389) do oryginalnego filmu: _Kiedy Deckard przeprowadza Rachael test Voight-Kampff, maszyna jest powiększana jej oczy. Pokazuje, że Rachael ma zielone oczy, Sean Young rzeczywiście ma brązowe oczy_
Pomyślałem, że to jego sposób na powiedzenie, że Rachel nie da się zastąpić, bez względu na to, jak skomplikowany był ten duplikat.
Pięć odpowiedzi:
#1
+12
mzywiol
2017-10-23 16:54:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówiąc, że oczy Rachael są zielone (chociaż doskonale wiedział, że tak nie jest), w zasadzie powiedział Wallace'owi, że nie, próba przekupienia / psychologicznych tortur przez Wallace'a nie zadziała na niego i że nie był tak zaprogramowany zakochać się w Rachael, gdy tylko ją zobaczy.

Zadałem sobie to samo pytanie: „Jeśli więc Wallace nie popełnił tak głupiego błędu z kolorem oczu, czy to zadziała? Czy zmusiłby Deckarda do współpracy ? ”, ale potem zdałem sobie sprawę, że Wallace musiał mieć dostęp do DNA Rachael (z kości i włosów) i nie zrobiłbym takiego błędu, a potem sprawdziłem na oryginale, że oczy Rachael nie były zielone, i to doprowadziło mnie do wniosek powyżej.

#2
+7
Paulie_D
2017-10-20 17:01:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ Rachael miała zielone oczy, chociaż Sean Young nie. *

* - To był błąd ciągłości. Jest późniejsza scena, w której widzimy Rachael z naturalnymi brązowymi oczami Seana Younga.

Podczas testu Voight-Kampff widać to całkiem wyraźnie.

enter image description here

Myślałem, że * maszyna * to robi. Na przykład [Oczy Leona są niebieskie, ale maszyna świeci w nich trochę światła (lub robi coś innego), co też sprawia, że ​​jego oko jest zielone] (https://www.youtube.com/watch?v=Umc9ezAyJv0&t=1m43s). A oczy Rachel są wyraźnie brązowe przez cały * cały * film, z wyjątkiem tego jednego krótkiego ujęcia.
Niedawno dokładnie rozmawiałem z przyjacielem i nagrałem [album] (https://imgur.com/a/K8mij) z odpowiednimi występami (z Final Cut). Wszystkie są brązowe, z wyjątkiem tej _jednej_ sceny. I nawet w nim są [raz brązowe] (https://i.imgur.com/9s9Vzsk.png).
@Gallifreyan Zgadzam się, a TBH * nawet powyższe zdjęcie * wygląda jak brązowe oko na zielono zabarwionym ekranie ze świecącym w nim światłem. Oto sztuczka: edytuj powyższe zdjęcie i użyj zakraplacza, aby wybrać losowe kolory w oku, a następnie narysuj te kolory na białej powierzchni. * Wszystkie mają brązowe odcienie *. „Zielony” to prawdopodobnie złudzenie optyczne.
#3
+7
Carra
2017-10-23 17:13:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówi to, ponieważ zdaje sobie sprawę, że jest kopią Rachel, a nie prawdziwą Rachel. Bez względu na to, jak bardzo są do siebie podobni, to nie ona. Nawet gdyby oczy pasowały, znalazłby coś innego, co przypomina mu, że nie są takie same.

Mówiąc to, wie, że (kopia) kobiety, którą kochał, zostanie zniszczona. To pokazuje, że przedkłada bezpieczeństwo swojej córki ponad wszystko inne.

I to jest ukłucie w Wallace's Hubris. Może myśleć, że jest bogiem, ale nie może powielić Rachel.

#4
+2
PoloHoleSet
2017-10-30 20:02:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ stworzenie przez nich kolejnej Rachel było jak cios w jego brzuch, a ich sztuczka, która miała go zdenerwować i wytrącić z równowagi, przy jednoczesnym uzyskaniu wpływu emocjonalnego, działała.

Ponieważ jest jedynym, który wiedział, co oryginalna Rachel była jak osobiście, zmuszając ich do myślenia, być może, że popełnili bardzo podstawowy błąd, który sprawił, że ich próby manipulacji były przezroczystą porażką, zrezygnowaliby z kontynuowania tej linii działania, zanim mogliby odnieść pełny sukces w złamaniu go.

Z jego strony było to strategiczne i defensywne kłamstwo.

#5
-1
Todd Trowell
2019-12-30 08:24:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedzi na to, że Deckert wyraża pogardę wobec próby wpłynięcia na niego przez Wallace'a są dobre. Właśnie dlatego znalazł błąd w nowej Rachael.

Na marginesie chciałem tylko wspomnieć, że niektórzy ludzie o brązowych oczach mogą wydawać się mieć zielone (dokładniej, oliwkowo-zielone) oczy, gdy jest jasne światło świeci na nie z boku. Rzadko zdarzało się, że ludzie mówili, że moje oczy są zielone w świetle dziennym, kiedy wyraźnie moje oczy są ciemnobrązowe w jakimkolwiek innym świetle.

To może wyjaśniać, dlaczego oczy Rachael wydają się zielone w scenie z testem Voight-Kampff w oryginalnym filmie Bladerunner. Chociaż to nie jej oko było rzutowane na ekran maszyny, na nagraniu tuż przed testem oczy Young wydają się mieć ten wyblakły zielony efekt, gdy światło świeci na jej twarz z boku. To niedługo po tym, jak wspomina sowę i gdy Tyrell wchodzi na scenę przed nią.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...