Pytanie:
Dlaczego niektóre filmy pierwotnie nakręcone na taśmie mają szczególnie żywe czerwienie i odcienie skóry?
matt_black
2013-12-31 03:30:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że wiele starszych filmów ma żywe czerwienie i szczególnie realistyczne lub zauważalne odcienie skóry (z pewnością wydają się one odróżniać od typowych odcieni skóry w telewizji lub większości filmów). Dotyczy to nawet wersji DVD lub online i nie jest, biorąc pod uwagę zakres materiału, w którym zauważyłem efekt, artefaktem specjalnego przetwarzania końcowego lub celowej manipulacji kolorami.

Wszystkie filmy, które zauważyłem efekt pochodzi z epoki filmowej, zwłaszcza od kiedy kolor stał się powszechny do późnych lat 60-tych. Kiedyś myślałem, że to tylko Technicolor, ale ostatnio widziałem rzeczy, które nie są uważane za Technicolor, a także pokazują efekt.

Ta strona twierdzi, że efekt był zawdzięczany do ostatecznego nadruku konstruowanego na późnym etapie procesu dla oddzielnych czarno-białych pasków folii dla każdego koloru podstawowego, dzięki czemu ostateczne barwniki są bardzo żywe i wyraźne:

Bogate kolory, które nadał proces Technicolor wynikało po części z faktu, że kolor został dodany do procesu dopiero na końcowych etapach. Informacje o kolorze zostały zapisane i przetworzone jako oddzielne czarno-białe obrazy, które można było stosunkowo łatwo kontrolować i zachować.

Czy to dobre wyjaśnienie?

Niedawno zauważyłem ten efekt w Hammer Horror * Quatermass and the Pit * (1967). Widziałem ten efekt dużo wcześniej i założyłem, że to Technicolor, ale Quatermass to nie Technicolor. Szybki przegląd starych cyfrowych filmów online sugeruje * North by Northwest * (1959) i * Charade * (1963). Wydaje mi się, że eksponaty z * Przeminęło z wiatrem * (1939) też są, ale wersja cyfrowa, którą zeskanowałem, miała niską rozdzielczość i nie była tak wyraźna. To były wszystko Technicolor.
Trzy odpowiedzi:
#1
+3
supercat
2015-02-05 06:58:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W wielu rodzajach folii zastosowano barwniki kolorowe, które były notorycznie niestabilne. W związku z tym kolory pokazane na dzisiejszych filmach mogą mieć niewielki związek z kolorami, które pokazywały filmy, kiedy zostały po raz pierwszy wydane. Jeśli kolory na DVD wyglądają nienaturalnie, może to oznaczać, że

  • kolory filmu wyglądały w ten sposób, gdy został wydany,
  • w latach poprzedzających wydanie DVD kolory zmieniły się na kolory pokazane na DVD lub
  • kolory przesunięte w sposób, który mógł być nawet gorszy niż na DVD, a producenci DVD próbowali, nie do końca pomyślnie, popraw je.

Niektórzy producenci filmowi nakręcili filmy z kolorowymi tablicami referencyjnymi i zapisali te filmy ze swoimi filmami; jeśli sfilmowane wzorce kolorów zostały nakręcone na tym samym typie taśmy filmowej co wszystko inne i przechowywane w podobnych warunkach, ktoś, kto chce przenieść film na nowy nośnik, prawdopodobnie będzie w stanie użyć materiału wzorcowego kolorów, aby określić, jak barwniki przesunęli się i zrekompensowali to. Jednak bez takiego materiału referencyjnego korekcja kolorów jest często kwestią domysłów.

Logicznie możliwe, ale wtedy wiele starych kolorowych filmów zostało nakręconych przy użyciu procesów, które utworzyły 3 oddzielne oryginały w skali szarości dla każdego koloru RGB (kamery przefiltrowały światło na komponenty RGB i odtworzyły wynik w czarno-białej taśmie filmowej, która nie pogarsza jakości kolor robi). W rezultacie oryginał można zawsze odtworzyć doskonale (lub tak doskonale, jak filtry kolorowe) i bez degradacji w czasie.
@matt_black: Oryginalne negatywy Technicolor zawierają oddzielne obrazy dla każdego koloru, ale fotografowanie trzech pasków w Technicolor było trudne i kosztowne. Kolor kompozytowy był dużo łatwiejszy, aw latach 60. prawie wszyscy go używali.
#2
+2
BrownEyes
2014-01-02 17:28:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że masz na myśli gradację kolorów. Obecnie poprawianie i mieszanie kolorów na ruchomych obrazach jest o wiele łatwiejsze niż przed laty. Dlatego klasyfikacja kolorów nie została przeprowadzona lata temu, ponieważ nie jest tania, elastyczna i łatwa, jak jest dzisiaj.

Nie, nie jestem. Efekt jest widoczny wszędzie i bez względu na to, jak film jest oglądany (kino, DVD, cyfrowy) i mówię konkretnie o filmach, które nie zostały poddane obróbce cyfrowej.
Zwykle zależy to od gatunku materiału filmowego i wyposażenia aparatu. Mogę udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi, gdy nie jestem w pracy, jeśli chcesz wiedzieć więcej niż to?
#3
+1
wip
2014-01-03 20:28:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sposób, w jaki opisujesz ten efekt, sprawia, że ​​myślę o ręcznej koloryzacji kliszy. Jest to starsza technika niż ta, którą proponujesz. Oto opis techniki z tej strony:

Malarze ręcznie kolorowali każdą część każdej klatki każdej kopii rolki. Ta pracochłonna technologia była możliwa tylko dlatego, że najwcześniejsze filmy były bardzo krótkie (...)

Oto przykład filmu pokolorowanego tą techniką:
http : //www.youtube.com/watch? v = PSZbPUPtapU

Jak widać, czerwienie są bardziej wyraziste niż pozostałe kolory.

Nie, wszystkie moje przykłady zostały nakręcone na kliszy kolorowej i mogę stwierdzić różnicę w kolorowaniu ręcznym.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...