Pytanie:
Co to jest animacja „przechwytywania wydajności”?
Mayank
2011-12-02 00:02:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najnowszy film Przygody Tintina: Tajemnica jednorożca to animowany film przedstawiający wydajność. Co to jest film „performance capture” i jaka jest potrzeba tej technologii, gdy te same efekty można by wizualizować za pomocą normalnej animacji (pomyśl o filmach takich jak Epoka lodowcowa)?

Zapoznaj się z następującą dyskusją http://meta.movies.stackexchange.com/questions/19/should-we-outrule-questions-without-research-effort i zakwestionuj obecną opinię, w przeciwnym razie to pytanie może zostać zamknięte.
Bliscy wyborcy: Generalnie jest to NARQ, a nie „nie konstruktywne”, jeśli uważasz, że pytanie jest zbyt proste. Osobiście uznałem * całe * pytanie za wystarczająco interesujące, aby odpowiedzieć. Być może tytuł musi po prostu odzwierciedlać głębię wykraczającą poza „Co to jest X?”
Myślę, że pytanie jest dobre. A świetna odpowiedź uczyniła to jeszcze lepszym.
http://discuss.area51.stackexchange.com/questions/2957/questions-about-how-a-scene-shot-was-done zgodnie z opisem i na podstawie innych zamkniętych pytań http://movies.stackexchange.com/questions / 33 / what-is-made-in-post-production http://movies.stackexchange.com/questions/53/evolution-of-aspect-ratio Myślę, że to powinno być poza tematem lub należy zdefiniować zakres w meta, ponieważ jest to zaprzeczenie dyskusji, która miała miejsce w obszarze51.
Podobnie jak w przypadku przechwytywania ruchu, odbywa się to na bardzo wyrafinowanym poziomie, a więcej szczegółów jest dodawanych / rejestrowanych.
Na marginesie, z mojego doświadczenia wynika, że ​​„przechwytywanie ruchu” (które wydaje się być synonimem) jest częściej używanym terminem. Byłem raczej zdezorientowany terminem „przechwytywanie wydajności”, ponieważ nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Nie jestem pewien, czy jest to bardziej regionalny termin, czy coś.
Dwa odpowiedzi:
#1
+20
mootinator
2011-12-02 00:38:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przechwytywanie spektaklu ogólnie odnosi się do praktyki rejestrowania bardzo subtelnych ruchów prawdziwych aktorów i wykorzystywania ich w animacji. Filmy takie jak Epoka lodowcowa są w porządku bez przechwytywania wydajności, ponieważ postacie nie są realistyczne.

Problem, który napotykasz, próbując stworzyć realistyczne ludzkie animacje, polega na tym, że ludzki mózg jest podłączony do wykrywania bardzo subtelnych wskazówek na twarzy wzorce, a jeśli animator popełnia choćby drobne błędy, zwykle nie czujemy się komfortowo z animacją, kojarząc problem z defektem fizycznym, chorobą lub śmiercią. Zjawisko to jest zwykle nazywane niesamowitą doliną .

Steve Perlman wyjaśnia, w jaki sposób udoskonalono jedną wersję technologii, aby połączyć niesamowitą dolinę w ten doskonały film.

Jedną rzeczą, którą teoretycznie możesz zrobić dzięki tej technologii przechwytywania występów, jest nagranie szerokiej gamy wyrazów twarzy ze słynnym aktorem i kontynuowanie wyświetlania tego występu w nowych filmach długo po ich ostateczny upadek. Wydaje mi się to nawet trochę bardziej przerażające niż zła animacja, ale chyba każdemu z nich jest jego własna.

Ostatecznie jednak powodem zastosowania technologii jest uchwycenie dobrze wyszkolonego aktora ” sztuka ”w przeciwieństwie do czegoś, co animator może realistycznie odtworzyć.

Krótko mówiąc, możemy powiedzieć, że technologia sprawia, że ​​filmy animowane są bardziej realistyczne, prawda?
#2
+6
iandotkelly
2011-12-02 00:17:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że przechwytywanie performance'u służy do tworzenia bardziej naturalistycznej animacji poprzez uchwycenie ruchu aktorów. Zostało to wykorzystane z doskonałym efektem, gdy animacja musi współgrać z akcją na żywo - taką jak Gollum w filmach LoTR lub King Kong (obaj używają Andy'ego Serkisa jako aktora), gdzie „po prostu” animowana postać może być nieprzekonująca. W tym przypadku jest to próba obejścia problemu „niesamowitej doliny”.

W pełni animowanym filmie - myślę, że jest to tylko próba stworzenia innego wyglądu i stylu, obok tradycyjnego, ręcznie rysowanego animacja czy CGI, to nie jest ani lepsze, ani preferowane - po prostu inne.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...