Pytanie:
Wyjaśnienie końcowego monologu Julesa
Pubby
2011-12-06 01:03:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Częściowo rozumiem kończący monolog Julesa na końcu Pulp Fiction , chociaż pełne znaczenie nie dociera do mnie. Co on próbuje powiedzieć prostymi słowami?

Jules: Cóż, jest ten fragment, który zapamiętałem. Ezechiela 25:17. „Ścieżka prawego człowieka jest ze wszystkich stron nękana przez nierówności samolubstwa i tyranię złych ludzi. Błogosławiony, który w imię miłości i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności. Albowiem on jest naprawdę stróżem swego brata i poszukiwaczem zagubionych dzieci. I uderzę na ciebie z wielką zemstą i wściekłością tych, którzy usiłują otruć i zniszczyć moich braci. I poznacie, że jestem Panem, kiedy zemszczę się na ty." Mówiłem to gówno od lat. A jeśli kiedykolwiek to słyszałeś, oznaczało to twój tyłek. Nigdy nie zastanawiałem się, co to znaczy. Po prostu pomyślałem, że to jakieś zimnokrwiste gówno do powiedzenia skurwysynowi, zanim włożyłem mu czapkę w tyłek. Widziałem tego ranka jakieś gówno, które sprawiło, że pomyślałem dwa razy. Zobacz, teraz myślę, może to znaczy, że jesteś złym człowiekiem. A ja jestem prawym człowiekiem. A pan 9 Milimeter tutaj, jest pasterzem chroniącym mój prawy tyłek w dolinie ciemności. Albo może to oznaczać, że jesteś prawym człowiekiem, a ja pasterzem, a to świat jest zły i samolubny. Teraz bym chciał. Ale to nie jest prawda. Prawda jest taka, że ​​jesteś słaby. A ja jestem tyranią złych ludzi. Ale próbuję, Ringo. Naprawdę bardzo się staram być pasterzem.

Trzy odpowiedzi:
#1
+47
Beska
2011-12-16 20:07:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To pytanie ma już zaakceptowaną odpowiedź, ale i tak czuję potrzebę udzielenia odpowiedzi, ponieważ mam zupełnie inny punkt widzenia. Użyję tego samego podziału, którego używa phwd.

Zobacz, teraz myślę, może to oznacza, że ​​jesteś złym człowiekiem. A ja jestem prawym człowiekiem. A pan 9 Milimeter tutaj, jest pasterzem chroniącym mój prawy tyłek w dolinie ciemności.

Uproszczona i egoistyczna wersja. Ringo próbuje go skrzywdzić i można go uznać za po prostu złego. Jules może robić, co chce.

Albo może to oznaczać, że jesteś prawym człowiekiem, a ja pasterzem, a to świat jest zły i samolubny. Teraz chciałbym to. Ale to nie jest prawda.

Załóżmy, że Ringo jest dobrym człowiekiem i jest zmuszony do wyjścia z czystej desperacji w niesprawiedliwym świecie. Jules może go chronić i prowadzić, ponieważ dużo wie o świecie. Jak powiedział Jules, by mu się to podobało. Jules chciałby wierzyć, że jest dobrym człowiekiem i mógłby pomagać innym swoją nowo odkrytą duchowością.

Prawda jest taka, że ​​jesteś słaby. A ja jestem tyranią złych ludzi. Ale próbuję. Bardzo się staram być pasterzem.

Jules przyznaje, że Ringo nie jest naprawdę złą osobą w gruncie rzeczy: nie chce ranić ludzi (jak wspomniano w przemówieniu Ringo), kocha swoją dziewczynę itp. Jest słaby i idzie na łatwiznę okradając ludzi, ale nie chce ich skrzywdzić. Ale to nie jest życie, które prowadził Jules. Nie próbował uniknąć krzywdzenia ludzi ... zabił wielu ludzi i nie myślał o tym. Jules zdał sobie sprawę, że prowadził naprawdę złe życie. Ale on chce się zmienić. Wie, że nie będzie to tak łatwe, jak samo powiedzenie tego. („Teraz chciałbym. Ale to gówno nie jest prawdą”). Musi tym żyć. I zaczyna od okazywania współczucia, powściągliwości i miłosierdzia, nie tylko pozwalając Ringo żyć, ale także pozwalając mu zatrzymać pieniądze ... dając mu lekcję nie siły, ale hojności.

#2
+26
phwd
2011-12-06 02:26:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją trzy wyjaśnienia.

Zobacz, teraz myślę, może to oznacza, że ​​jesteś złym człowiekiem. A ja jestem prawym człowiekiem. A pan 9 Milimeter tutaj, jest pasterzem chroniącym mój prawy tyłek w dolinie ciemności.

Dzieciak jest sprowadzony na manowce, Jules jest na właściwej drodze, a jego broń (i pomysł bycia zabitym) jest przedmiotem, który uniemożliwia mu zboczenie z jego ścieżki.

Albo może to oznaczać, że jesteś prawym człowiekiem, a ja jestem pasterzem, a to świat jest zły i samolubny.

Dzieciak nie zrobił nic złego i to Szef Julesa i do pewnego stopnia system narkotyków i pieniędzy, który jest zły i samolubny. Ale dlaczego Jules miałby być w pokoju na pierwszym miejscu, skoro dzieciak nie zrobił nic złego. Jules tego chce. Jules chce poprowadzić wszystkich na ścieżkę prawości. Niekoniecznie chce go zabić. Ale to jego praca.

Prawda jest taka, że ​​jesteś słaby. A ja jestem tyranią złych ludzi.

To ma największy sens. Jules jest opresyjną siłą swojego szefa, a dzieciak bez siły ognia i pieniędzy jest słaby.

Podsumowując, Jules zamiast zabić go na miejscu, zwraca uwagę na znaczenie wyboru w dolinie ciemności ( świat), aby być pasterzem, prawym lub złym człowiekiem. A w niektórych przypadkach zły człowiek wychodzi na wierzch.

#3
+6
Meeee
2012-11-27 07:30:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu: do tej pory Jules był zły - teraz będzie próbował postępować dobrze, co jest trudniejsze. Musisz pamiętać, że ten cytat pojawia się w kontekście odejścia Julesa z biznesu.

Myślę, że potrzebne jest szczegółowe wyjaśnienie.
Nie sądzę, aby potrzebne było szczegółowe wyjaśnienie, gdy pytanie brzmi: „Co on próbuje powiedzieć prostymi słowami?”


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...