Pytanie:
W jakim stopniu aktorzy w Wedding Crashers improwizowali?
Seth Rogers
2011-12-01 01:15:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektórzy komicy / aktorzy mają swobodę twórczą i czasami improwizują podczas produkcji nowego filmu. Czy są jakieś dowody na to, że Vince Vaughn lub Owen Wilson improwizowali w jakichkolwiek scenach, odbiegających od scenariusza, w filmie Wedding Crashers?

Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Laurent Pireyn
2011-12-01 01:37:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z ciekawostkami na IMDb, Owen Wilson i Vince Vaughn zaimprowizowali „Lock it up!” drażnić. Jak rozumiem, oznacza to również, że inne sceny nie odbiegały - lub tylko nieznacznie - od scenariusza.

Jestem tego świadomy, jak udokumentowano w IMDb, co wiesz o innych scenach?
@Seth Rogers: Nie wiem co do reszty filmu, ale jestem przekonany, że ciekawostki wspominałyby o tym, gdyby zaimprowizowano kilka scen, zamiast określać tylko jedną.
@LaurentPireyn nie zgadza się, że aktorzy improwizują w ramach swojego scenariusza, więc ujawnienie tych informacji byłoby trywialne.
#2
+11
stevvve
2012-06-11 22:43:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@LaurentPireyn podkreśla dobry przykład ich improwizacji w artykule „zamknij to!” przekomarzać się na IMDb, ale jest tam więcej.

Jest wiele źródeł, w których Vince Vaughn i Owen Wilson mówią o swoich metodach improwizacji i wolności więc. Jeden wspomina, jak „ćwiczyli improwizowane kwestie nad grami w tryktraka lub ping-ponga”. Inny zawiera współgwiazdę Islę Fisher w improwizowanej mieszance. Jeszcze inny podaje ten cytat, podając więcej szczegółów na temat tego, jak przygotowali się (lub nie przygotowali) do odejścia od scenariusza w scenach:

„Pisarze napisali świetne scenariusz i koncepcja były świetne, ale ja i Owen dostosowaliśmy wiele linii i zrobiliśmy różne rzeczy. Wiele z tego zrobiliśmy lub zrobiliśmy przed rozpoczęciem zdjęć. To nie było tak, że tworzyliśmy linie podczas kręcenia. Siedzieliśmy i pisaliśmy, wymyślaliśmy różne rzeczy przed kręceniem scen. ”

Dodatkowo Isla Fisher wspomina, że ​​Vince Vaughn zachęcał ją do improwizacji i bardzo wspierał jej wysiłki, gdy dzielił się sceny razem tutaj.

Obszerny dokument zawierający streszczenie filmu, biografie aktorów i wywiady z członkami zespołu produkcyjnego w Hollywood Jesus (a .pdf - wątpliwe źródło, ale interesujące informacje w nim zawarte) przemawia dalej do środowiska improwizacyjnego podczas kręcenia. Według Owena Wilsona,

„[y] nigdy nie dostaniesz ostatniego słowa z Vincem… Dużo improwizuje, jest super szybki i zręczny… Vince miał trochę zabawne pomysły na moją postać i dał mi kilka świetnych kwestii do opowiedzenia, a czasami miałem pomysł na jego postać w tej scenie. ”

Producent Andrew Panay:

„Prawdziwa zabawa zaczęła się po wzięciu trzech lub czterech razy, kiedy David pozwolił Owenowi i Vince'owi zrobić wszystko, co chcieli. Prawie za każdym razem wymyślali te klejnoty i trudno było tego nie robić śmiej się w środku ujęcia. ”

Operator Julio Macat dodaje uwagę ze swojej perspektywy:

„ Musisz być luźny z Owenem i Vince, więc nie ograniczasz ich do trudnych punktów oświetlenia ”- wyjaśnia Macat. „Jeśli nie jesteś stracony, możesz przegapić chwilę. W niektórych sytuacjach robiliśmy takie rzeczy, jak osłanianie dwóch osób naprzeciw siebie w tym samym czasie, co nie jest łatwe, ponieważ kończy się to dżunglą flag i frezów. Konfiguracja zajmuje więcej czasu, ale naprawdę się opłaca w przypadku facetów takich jak Owen i Vince, którzy mogą improwizować swoje kwestie, ale zawsze dochodzą do tematu sceny, mówiąc tylko jedną małą rzecz, która dotyka akordu. Dobkin dodaje: „Myślę, że magia zdarza się cały czas, zwłaszcza gdy improwizujesz…”

Reżyser David Dobkin jest „… silnym zwolennikiem rozwoju scenariusza”, kontynuując „Owen i Vince zawsze wnoszą znaczący i istotny wkład w historię i charakter”.

Wreszcie, po porównaniu kilku cytatów wymienionych na stronie IMDb „Memorable Quotes” dotyczącej filmu do skryptu znajdującego się tutaj, wiele popularnych wierszy nie występuje w skrypcie (choć oczywiście jest kilka wyjątków).

Niektóre Przykłady:
„Święte koszule i spodnie;”
„Czytam książki o tym, jak się nie zabić;”
„Nie jestem doskonały. Ale kogo żartujemy? Ty też nie. Chcesz wiedzieć co? Kopię to !; "
" Gloria, przepraszam cię, bo nie wydaje mi się, żebym naprawdę miał ochotę wskoczyć w wymuszoną, niezręczną intymną sytuację ...; "
'Spowiedź' Jeremy'ego do księdza; br> "To nie tak kroisz ciasto, musisz traktować ciasto jak damę !;"
"ludzie pomagają ludziom;"
"Chwyć tę sieć i złap tego pięknego motyla, kolego!"

Niektóre wyjątki:
"Wszyscy jesteśmy jednym;"
"olejki do masażu i książka o Tantrze;"
" Mogę to zrobić samodzielnie __ ! ”

Przyznaję, że rozbieżności między tym scenariuszem a rzeczywistym filmem niekoniecznie wskazują na ciężką improwizację, ale mogą - i warto rozważyć tę możliwość w tym przypadku, biorąc pod uwagę powyższe cytaty.

Odpowiadając na pytania @SethRogers: tak, improwizowali i tak, odeszli od scenariusza - czasami bardzo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...