Pytanie:
Jakie jest znaczenie walki narratora i późniejszych działań Tylera Durdena?
user35
2011-12-06 04:57:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W filmie Fight Club (1999) narrator (często nazywany „Jackiem”) stara się nadążyć za działaniami swojego alter ego i zrozumieć motywy.

W jednej scenie traci głowę i odrzuca światło dzienne blondynowi, który niedawno otrzymał pochwałę Tylera. Tyler reaguje gdzieś pomiędzy obrzydzeniem a zaskoczeniem tym zachowaniem, pytając go „Gdzie poszedłeś psycholopiu?”

Wkrótce potem Jack w ogóle przestaje być świadomy swojego alter ego, postrzeganego przez niego jako odchodzącego Tylera. Jakie jest znaczenie tej sceny? Czy Jack jest zazdrosny o pochwały, jakie otrzymał drugi mężczyzna? Czy jest inne wyjaśnienie? Czy Jack potajemnie chce być Tylerem?

Dwa odpowiedzi:
#1
+26
iandotkelly
2011-12-06 06:27:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że narrator staje się zazdrosny o relacje Tylera z innymi osobami w Projekcie Feniks, co skutkuje jego wybuchowym wybuchem gniewu w walce. Wyraża też chęć zniszczenia czegoś pięknego - postrzega Tylera i blondyna jako bardziej atrakcyjnych od siebie. Nie jestem jednak do końca pewien, czy mogę powiązać walkę z wydarzeniami, które nastąpiły po wydarzeniach, w których Tyler zdaje się jeździć na wiele wycieczek.

Myślę, że łatwiej jest to powiązać z faktem, że uważa, że ​​jego własne znaczenie jest coraz mniejsze. Założył Fight Club z Tylerem, ale Projekt Feniks jest znacznie bardziej pomysłem Tylera, a grupa wygląda bardziej na Tylera. Więc jego zazdrość wobec blondyna jest dla mnie drugorzędna w stosunku do jego pragnienia, bym był bardziej zaangażowany w kierowanie Projektem Feniks.

Tyler staje się coraz bardziej wszystkim tym, czym narrator nie jest - charyzmatyczny, atrakcyjny, nieskrępowany , potężny ... a narrator staje się coraz bardziej zgorzkniały i zazdrosny o to. To prawie tak, jak Tyler staje się bardziej przeciwieństwem narratora, im mniej ta dwójka jest w stanie postrzegać się nawzajem, a druga połowa dnia przebywa od siebie nawzajem.

Co ciekawe, walka, w której Jack pokonuje Angel Face, prowadzi do powstania Project Mayhem w książce (wydaje się, że Fight Club nie jest już wystarczającym ujściem, więc sprawy są zajęte). W filmie to * z powodu * Projektu Feniks (i poczucia odrzucenia, któremu się o tym nie mówi) prowadzi do tej walki.
#2
+2
Andrew Latham
2012-01-10 12:41:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jack jest zazdrosny. Po prostu wróciłem i obejrzałem to, a scena poprzedzająca to scena w łazience. Po tym, jak wszyscy się wyczerpią, Tyler klepie Angel Face po plecach i uśmiecha się do niego, a narrator mówi: „Jestem palącym poczuciem odrzucenia Jacka” lub coś w tym stylu. Więc pokonuje Angel Face z zazdrości.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...