Pytanie:
Czy wywiad z premierem Norwegii był prawdziwy?
Mnementh
2011-12-01 23:23:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na końcu filmu Trolljegeren (Trollhunter) zamieszczono materiał filmowy z premierem Norwegii, w którym mowa o trollach. Czy to nowy tekst, który jest dubbingowany na scenie, czy naprawdę tak powiedział?

Nie mogę odpowiedzieć na pewno, ale przypuszczam, że jest dubbingowany. Kamera przesuwa się ze Stoltenberga na innego mężczyznę, więc jego twarz jest poza ekranem i nie możemy sprawdzić jego ust. Tak czy inaczej, reakcja drugiego człowieka wygląda na szczerą i jest bezcenna!
Niezły film, który znalazłeś o tym. Dzięki za włączenie.
Link do konferencji prasowej: http://media01.smartcom.no/Microsite/dss_01.aspx?eventid=5321 Odbiór wykorzystany w filmie rozpoczyna się około 41:30.
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
WizardOz
2011-12-09 02:45:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako obywatel Norwegii mogę potwierdzić, że ten klip jest prawdziwy i że cały tekst pochodzi z rzeczywistego materiału prasowego. Nasz premier mówił o liniach energetycznych, które wywołały wielką debatę w Norwegii. Producenci filmu obejrzeli ten materiał prasowy i pomyśleli, że będzie idealnie pasował do filmu, więc zapytali naszego premiera, czy mogą go użyć.

Mężczyzna po prawej stronie nie był częścią prawdziwego materiału filmowego , chociaż.

Fajne. Czy możesz dodać odniesienie?
Oczywiście, ale jest po norwesku: http://p3.no/filmpolitiet/2011/12/troll-karet-til-beste-filmmonster/
Jak dotąd nauczyłem się niewłaściwych języków. :-) W artykule jest również wspomniany David Cameron z filmu „Atak na blok”. Nie widziałem Camerona w filmie (ale mogłem to przeoczyć), co tam jest powiedziane?
To pełna paragrafka mówiąca o „kamerze” premiera. Chodzi o wykorzystanie konferencji prasowej jako kamea. Sam widziałem tę konferencję prasową na żywo i muszę powiedzieć, że jest to sprytne wykorzystanie nieco suchego pryministra, który mówi o liniach energetycznych, których nikt nie chciał.
#2
+5
brendan heselton
2013-08-06 07:54:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest fałszywe, ale lekko zredagowane. (Cóż, jedna rzecz jest fałszywa. Szef urzędnika TST został nałożony na tego, kto siedział obok Stoltenberga.) Ale Stoltenberg faktycznie powiedział, że mamy Trolla. Ale Troll to nazwa pola gazowego na Morzu Północnym, na którym znajdują się trzy platformy wiertnicze: Troll A, Troll B i Troll C. (W języku norweskim słowo troll występuje w liczbie pojedynczej i mnogiej).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...