Pytanie:
Co wypełnia pustkę pozostawioną przez brak rozwoju postaci w Incepcji?
phwd
2011-12-03 05:51:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość postaci, z wyjątkiem Cobba i jego żony, nie ma zbyt rozwiniętych ról. Role są właściwie płytkie i czasami trudno jest dostrzec motywację bohaterów do robienia tego, co robią.

Na przykład dla mnie Arthur trzyma się kurczowo przez kilka scen w filmie, ale nie ma powrót do historii na poparcie tej motywacji. Powiedzmy na przykład, że Arthur był bratem Cobba, a publiczność od razu może zobaczyć jego motywację. Ale mimo wszystko film jest nadal dobry, widzów wciąż wciąga.

Więc co wypełnia pustkę, której nie widzimy pozostawionej przez niedopracowane postacie?

Dwa odpowiedzi:
#1
+27
iandotkelly
2011-12-03 06:09:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy zgadzam się z tym, że postacie są mniej rozwinięte niż wiele ogólnie podobnych filmów.

Artur jest jego partnerem - to profesjonalna umowa biznesowa, dobrze zarabia na tej pracy . Eames również jest opłacany i na pierwszym poziomie snu decyduje, że nie warto ryzykować - więc wyraźnie motywują go tylko pieniądze. Yusuf otrzymuje dwukrotnie zapłatę za milczenie o niebezpieczeństwach związanych ze związkami, które stworzył. Ariadne jest opłacana, jest również zafascynowana swoimi nowymi uprawnieniami architekta i zaczęła martwić się o Cobba i jego zdrowie psychiczne. Saito motywuje moc i pieniądze, które przyniosą jego korporacji. Robert Fischer jako „znak” ma najbardziej kompletną historię poza Cobbem i Malem.

Czym różni się to od innych kaprysów - Oceans Eleven, The Italian Job? Początek jest bardzo dopracowany i zawiera mnóstwo podtekstów, ale zasadniczo postacie nie mają więcej lub mniej fabuły niż inne filmy o profesjonalnych przestępcach.

Moim zdaniem przyciąga nas film o bardzo wysokiej standardy produkcji, wygląda świetnie - gra aktorska jest dobra, fabuła jest dobrze osadzona i dobrze wyjaśniona pomimo swojej złożoności, a my wciągamy się w pomysł podwójnego zgadywania, czy Cobb wciąż śni, czy nie, nie wiem wystarczająco dużo, nawet na końcu. Najlepszy film wysokobudżetowy z Hollywood od jakiegoś czasu.

Masz rację Robert Fisher ma najbardziej kompletną historię ze wszystkich. Chyba staram się zwrócić uwagę na fakt, że ignorujemy, dlaczego każda z tych postaci potrzebuje pieniędzy (poza Saito), jak Eames jest w stanie zmienić postać (nawet poza własnymi marzeniami) i nikt inny nie może. Sama fabuła jest interesująca, a gra aktorska jest dobra, więc tak, jesteśmy wciągnięci w ustalenie, czy Cobb śni, czy nie, czy marzył przez cały serial
Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że zachowanie i decyzje większości postaci mają sens i nie wydają się nielogiczne dla widza, co oznacza rezygnację z potrzeby ** uzasadniania ** działań postaci poprzez ekspozycję historii. Poza historią Cobba, fabuła nie opiera się na żadnej przeszłej wiedzy, chodzi o _bieżące_ doświadczenie (znowu, z wyjątkiem poczytalności Cobba)
#2
+3
Greg Bacon
2017-09-12 02:51:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

David Kyle Johnson, autor Incepcja i filozofia: Bo to nigdy nie jest tylko sen , uważa, że ​​cały film jest snem, Saito w szczególności, i że płaskie postacie tworzą lepszy film.

Johnson i jego współpracownicy poświęcili dużo czasu i przemyśleli analizę Początku i jego implikacje; zobacz Google Tech Talk i slajdy. Moje podsumowanie uzasadnienia Johnsona dla jego stanowiska znajduje się poniżej.

Na początek podświadome elementy przebijają się przez sny, np. , pociąg pędzący ulicą w śnie o deszczu, losowy ciąg liczb w scenie zakładnika pojawia się wielokrotnie w późniejszych scenach: bezpieczna kombinacja, fałszywy numer telefonu, numery pokoi hotelowych. Na początku filmu Saito marzy o rezydencji nad oceanem.

Podjęcie ważnej wskazówki w końcowej scenie może wymagać włączenia napisów z napisami. Cobb pyta swoje dzieci, co robią, a one odpowiadają, że budują dom na klifie.

Nolan pozostawia wiele wskazówek, że film to sen.

 • Mombasa była jak labirynt.
 • Ściany otaczają Cobb.
 • Agenci pojawiają się znikąd.
 • Saito pojawia się znikąd, by uratować Cobba z tandetną linią o ochronie swojej inwestycji.
 • Teść Cobba błaga go, aby wrócił do rzeczywistości.
 • Eames jest fałszerzem snów, który potrafi okradać ludzi bez dotykania ich .
 • Eames postawił swoje ostatnie żetony w prawdziwym świecie, ale w magiczny sposób wyprodukował dwa stosy żetonów, aby kupić piwo.
 • Mal jakimś cudem dostał się do drugiego hotel po drugiej stronie ulicy w scenie samobójstwa, ale Cobb błagał ją, aby wróciła do jego pokoju, rozumując, że miałoby to „sens” tylko we śnie.
 • Górny totem nie daje nam żadnych informacji o tym, czy Cobb śni, bo wszyscy wiedzą, jak to działa.
 • Piosenka Édith Piaf, która sygnalizuje koniec snu, trwa 2 minuty i 28 sekund. Film trwa dokładnie 2 godziny i 28 minut.

Kiedy ktoś popełnia samobójstwo w zawieszeniu, temat przechodzi o jedną warstwę w górę. Dla Cobba następną warstwą była śnieżna forteca. Ale wszyscy odeszli, więc pustą przestrzeń snu wypełnił własnymi oczekiwaniami, a mianowicie sceną samolotową. Eames kradnie paszport w samolocie, nie dotykając Roberta, tak jak w innych snach.

Ta interpretacja czyni film o wiele lepszym. Zastanów się:

 • Wszystkie postacie z wyjątkiem Cobba są płaskie i jednowymiarowe - wiele z nich nie miało nawet nazwisk.
 • Edycja w prawdziwym świecie przeskakuje bez przejść.
 • Saito pojawia się znikąd z tandetnym stwierdzeniem o „ochronie mojej inwestycji”.

Jeśli cały film jest snem, te gafy stają się mocnymi stronami. Postacie są płaskie, ponieważ są projekcjami, a nie dlatego, że pismo jest złe. Skakanie dookoła nie jest złym montażem, ale dlatego, że tak właśnie działają sny. Tandetna linia Saito staje się subtelną wskazówką, że Cobb marzy.


Powyższa odpowiedź zmienia przeznaczenie treści z mojej odpowiedzi na scifi.SE.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...