Pytanie:
Gdzie są prawdziwi kosmici w Oblivionie?
Fruit player
2013-07-28 11:56:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdzie są prawdziwi kosmici w Oblivionie? Z pewnością po zniszczeniu TET wrócą. Czy są na Tytanie?

Sześć odpowiedzi:
#1
+33
Napoleon Wilson
2013-07-28 13:45:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie było żadnych (bilogicznych) obcych, tylko TET . Wiadomość od Tytana pochodziła od samego TET , całkowicie sztucznej istoty. Następnie TET zaatakował i zdewastował ziemię w celu wyczerpania jej zasobów. Cała historia o ataku kosmitów, o której opowiada Jackowi i Victorii (i wszystkim innym), była tylko inscenizacją, która miała go powstrzymać od utrzymania dronów i trzymać się z dala od pozostałych ludzki opór, który uważał za padlinożerców obcych. TET jest „prawdziwym obcym” pod tym względem.

A jeśli chodzi o pytanie, kto z kolei stworzył TET (i być może właśnie to miałeś na myśli w tym pytaniu). W filmie nigdy o tym nie ma mowy i nie powinniśmy też nic o tym wiedzieć. Jedyne, co powinniśmy wiedzieć, to sam TET , a fakt, że nie mamy żadnych podstawowych informacji na jego temat, w dużym stopniu zwiększa jego fascynację. Jest to całkowicie autonomiczna istota pojawiająca się znikąd, żywa maszyna, a zatem nie mniej „prawdziwa” niż ty i ja.

Następnie pojawia się pytanie: kto stworzył TET?
@Mistu4u Rzeczywiście, ale to pytanie, na które nie ma odpowiedzi w filmie, sprawia, że ​​* TET * jest jeszcze bardziej tajemniczy. ;)
Do Twojej wyczerpującej odpowiedzi chciałbym tylko dodać, że TET sam w sobie był „obcą”. Przemieszczał się z planety na planetę, wyczerpując swoje zasoby, aby się zasilać i napędzać.
#2
+7
Kamiesha Davis
2014-01-07 13:33:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Reżyser Joseph Korsinski odpowiada na pytanie w linku poniżej. Zasadniczo wyjaśnia, że ​​odległość od nieznanego układu słonecznego / gwiazdy Tet do Ziemi jest tak ogromna, że ​​jest mało prawdopodobne, aby żywa istota mogła odbyć tę podróż. Dlatego bardziej prawdopodobny był pojazd bezzałogowy. Dotarcie do Tet (w naszym Układzie Słonecznym) zajęło Odysei co najmniej 39 dni, a załoga musiała spać, aby zakończyć tę podróż. Logicznie rzecz biorąc, myślałem również, że jakakolwiek inteligencja stworzyła Tet i wysłała go bezzałogowo, aby przejął całą planetę, sklonował ludzi oraz zaprojektował i zbudował placówkę na Ziemi, musi mieć możliwość wysyłania wsparcia. Według wszelkich planetarnych standardów Tet wydaje się być bardzo ważny i bardzo drogi. Wyglądało na to, że jest na misji górniczej. Jednak opierając się na odpowiedzi reżyserów i monologu Morgana Freemana około godziny i 32 minut po rozpoczęciu filmu, Tet może być po prostu cyfrową społecznością lub pojedynczym bytem. Pomyśl, że Matrix uczy się podróży kosmicznych. Co może być fajnym prequelem. Zastanawiam się, czy Odyseja miała misję, aby dowiedzieć się, jak eksploatować zasoby Saturna?

Sprawdź http://www.cinemablend.com/new/Oblivion-Spoilers-Director-Joseph-Kosinski-Answers-Your-Burning-Questions-37271.html

#3
  0
Rob
2014-01-27 11:08:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówiąc najprościej, Tet stworzył przyjazną dla środowiska siłę inwazyjną prostolinijnych (i prawdopodobnie tanich) Jacksów "Army" i uwolnił je po zniszczeniu księżyca.

Faza II obejmowała polowanie na oddanych ocalałych i ochronę konwertery wodoru, które wymagały bardziej zaawansowanych i kreatywnych klonów Jacka, aby utrzymać w sieci bardziej śmiercionośne i wymagające dużych zasobów drony.

Tet prawdopodobnie miał krzywą uczenia się, aby radzić sobie z bardziej zaawansowanymi Jackami i korzystał z towarzystwa, seksu, i oszustwo „Scav”, aby zachować zgodność tych nowszych Jacksów.

Cokolwiek stworzyło Tet, nigdy nie najechało na Ziemię. Tet to gigantyczny dron wojskowy, który używał ludzkich klonów jako pocisków.

#4
-1
Noah G
2014-05-15 09:18:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego postu poniżej: Pomyślano, że teoria AI (sztucznej inteligencji) pochodzi z innego świata ludzi, z którego wyewoluował TET, ludzi wyprzedzających czas ziemski. Ziemia oczywiście będzie oddalona o dekady od sztucznej inteligencji w 2017 roku, prawdopodobny prequel / sequel. Ci kosmici nie byli z materii organicznej, są oczywiście maszynami. Dlatego znają ludzi i wiedzą, jak ich klonować. Następnie użyj klonów do wykonania ich taniej siły roboczej. Najwyraźniej taniej jest stworzyć ludzi, niż stworzyć mechanika dronów. Wydawało się, że TET miał ograniczone możliwości wytwarzania części do naprawy zepsutych dronów, jak powiedział Vice przedstawiciel TET. TET ma malejące zasoby i dlatego wszystkie walety i wiki zostały stworzone z „zasobów lokalnych”, aby kontynuować operacje. Tylko moja opinia.

Pomijając fakt, że jest to nadal całkowicie spekulatywne, lepiej byłoby dodać te informacje do istniejącej odpowiedzi, zamiast tworzyć nową i pozostawiać istniejącą odpowiedź w stanie niekompletnym. Klikając link „edytuj” pod odpowiedzią, zawsze możesz edytować swoje posty w dowolnym momencie.
#5
-3
user9614
2014-05-16 00:45:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzięki za lekcję, Napoleonie, ciężko ją opublikować na smartfonie. Jednakże, choć jest to jasne, musisz powiedzieć, że jest to prawdopodobne, ale widzę, że nie chciałeś się na tym skupiać. Antytezą jest to, że znają język, matematykę (liczby) taką, jaką znamy. Dlatego wiedzieli z powodu Vicki i Jacka lub podczas inwazji. Są tak zaawansowani, że musieli uciekać się do prymitywnych metod ataku i ponieśli porażkę.

Pomyślano, że teoria AI (sztucznej inteligencji) pochodzi z innego świata ludzi, z którego wyewoluował TET, ludzi wyprzedzających czas ziemski. Ziemia oczywiście będzie oddalona o dekady od sztucznej inteligencji w 2017 roku, prawdopodobny prequel / sequel. Ci kosmici nie byli z materii organicznej, są oczywiście maszynami. Dlatego znają ludzi i wiedzą, jak ich klonować. Następnie użyj klonów do wykonania ich taniej siły roboczej. Najwyraźniej taniej jest stworzyć ludzi, niż stworzyć mechanika dronów. Wydawało się, że TET był ograniczony w tworzeniu części do naprawy zepsutych dronów, jak powiedział Vice przedstawiciel TET. TET ma malejące zasoby i dlatego wszystkie walety i wiki zostały stworzone z „zasobów lokalnych”, aby kontynuować operacje. Tylko moja opinia.

Więc koła się obróciły, ludzie tworzą maszyny, maszyny tworzą ludzi, ludzie wracają i niszczą maszyny, co za fabuła, hm. Rodzaj Jurassic Parkish. Bardzo podoba mi się ten film. Myśl, że pomimo obowiązkowego wymazania pamięci, nie może całkowicie wymazać ludzkiej świadomości i wspomnień.
Czy w rzeczywistości jesteś tym samym użytkownikiem co * Noah G * i czy zamieściłeś jeszcze jedną (trzecią) odpowiedź, zamiast tylko poprawiać pierwotną odpowiedź? Jeśli tak, to możesz połączyć swoje konta i przyjrzeć się bliżej [Tour] (http://movies.stackexchange.com/tour), aby zobaczyć, jak działa ta witryna. Jeśli nie jesteś tą samą osobą, możesz przynajmniej usunąć mylące w inny sposób bezpośrednie adresy z pierwszego akapitu.
Cześć - Tak, to nie jest forum, na którym posty są utrzymywane we właściwej kolejności, więc jest to trochę mylące w odniesieniu do „Napoleona” tutaj. Twój wkład jest bardzo mile widziany, ale zarejestruj się, aby założyć konto, aby wyglądać na tego samego użytkownika.
#6
-4
Noah G
2014-05-14 09:57:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przypuszczam, że TET to sztuczna inteligencja AI. Stworzenie ludzi, które stało się jego ostatecznym wynalazkiem. Używanie ludzkich klonów do kontrolowania własnego gatunku.

Nie. TET najwyraźniej pochodzi z innego miejsca, ponieważ ludzie nie mieli pojęcia, co to było, co skłoniło zespół na pokładzie Odysei do podjęcia próby ustalenia. Obejrzyj film jeszcze raz :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...