Pytanie:
Czy istnienie wpłynęło na Incepcję?
DForck42
2011-12-01 02:34:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Film eXistenZ, w którym występuje Jude Law, dzieli koncepcję warstwowych rzeczywistości z filmem Incepcja . Czy film Incepcja był w ogóle pod wpływem koncepcji Existenz?

Świetne pytanie i cieszę się, że ktoś pamięta Existenz. Ale obawiam się, że może to odpowiedzieć tylko Christopher Nolan.
[Paprika] (http://www.imdb.com/title/tt0851578/) również ma wpływ na powstanie.
Papryka * musiała * mieć wpływ; jest zbyt wiele podobnych, a ten film pojawiłby się, gdy Nolan odkurzałby skrypt Incepcji w celu wprowadzenia poprawek. Za dużo szczęśliwości, mówię.
Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Verge
2011-12-01 09:36:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wskazuje Mnementh, prawdopodobnie nie można tego powiedzieć z całą pewnością, dopóki nie dołączy do witryny, ale wygląda na to, że jeszcze nie wspomniał o tym wyraźnie. Powiedział, że:

„Cała koncepcja awatarów i życia jako ktoś inny, istnieje związek z tym, co robimy, ale myślę, że kiedy po raz pierwszy próbowałem zrobić ten film tak się składa, że ​​było to bardzo wyciągnięte z ery filmów, w których miałeś „Matrix”, miałeś „Dark City”, miałeś „Trzynaste piętro” i do pewnego stopnia miałeś też „Memento”. w zasadach, według których świat wokół ciebie może nie być prawdziwy. ”

źródło

Matrix był 1999; Dark City 1998; Trzynaste piętro 1999; Memento 2000, więc eXistenZ (1999) ładnie wpisuje się w ową „erę filmu”, o której mówi. Można sobie wyobrazić, że był to wpływ podobnie jak te, o których wspomniał, ale jego brak wzmianki o tym wprost prowadzi mnie do przekonania, że ​​nie był to wpływ, a przynajmniej nie był to duży. Nie widział zeszłego roku w Marienbadzie (1961), do którego Incepcja również przyciągał wiele porównań.

Zwykle myślę, że sen Idea warstw rzeczywistości / rzeczywistości nie jest tak oryginalna ani niezwykła i że istnieje wiele wcześniejszych prac, które się na niej opierają, niekoniecznie mając wpływ na kolejne. Na przykład ludzie z komiksu Scrooge McDuck powiedzieli, że Incepcja oszukana.

Oczywiście wszystkie spekulacje :)

#2
+13
phwd
2011-12-01 13:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koncepcja warstw rzeczywistości wydaje się bardzo podobna. Weźmy na przykład następujące sceny.

W poniższej scenie widzowie filmu już myślą, że są w grze (1 warstwa na głębokość) i zamierzają uruchomić kolejną warstwę. Można to postrzegać jako podobne do sytuacji, gdy Cobb i inni byli w furgonetce, aby ponownie skoczyć. Dlatego w obu przypadkach widz musi śledzić, gdzie zaczyna się rzeczywistość w filmie i gdzie zaczyna się nowa warstwa rzeczywistości.

Micropod
Obrazy są wykorzystywane do krytyki Existenz

Tutaj mamy pierwszy możliwy skok, a gdy widzowie dotrą do końca, zaczynają zastanawiać się, czy to rzeczywiście był pierwszy wpis do poda. Jest to podobne do kwestionowania, czy Cobb był już warstwą głęboką przed uruchomieniem samolotu.

First possible jump?
Obrazy są używane do krytyki Existenz

Tutaj jest to trudne, nazwijmy to skokiem w stan zawieszenia. W Existenz tylko jedna postać używa kapsuły. Czy więc ta postać poszła o jedną warstwę głębiej, czy obie postacie wskoczyły z powrotem na warstwę? Można to porównać do warstwy gór śnieżnych, do skoku na warstwę Fischera i wreszcie do otchłani. Nikt nie jest pewien, czy Cobb rzeczywiście uniknął otchłani przez całe przedstawienie. Oznacza to, że Cobb mógł być w zawieszeniu przez cały pokaz.

Was this a jump in or out?
Obrazy są używane do krytyki Existenz

Następną cechą, którą można porównać, jest pomysł kopnięcia, gdzie w Existenz jest to zatrzymanie gry, podczas gdy w Incepcji użytkownik powinien wyrzucić poziom / warstwę.

Ostatnim elementem jest użytkownik / gracz przekazuje do gry własne obrazy / myśli. Ten dziwny pistolet, który został użyty w otworze, jest pokazany na późniejszych warstwach. Najprawdopodobniej oznacza to, że gra wykorzystuje myśli osoby, aby przyspieszyć dynamiczną rozgrywkę. W ten sposób pokazuje ten sam efekt psychotyczny, co w Incepcji, ponieważ gracz będzie potrzebował jakiegoś "totemu", aby utrzymać to, co uważa za rzeczywistość.

Uważam, że idea warstwowania (kwestionowania obecnej rzeczywistości) poprzedza oba te filmy, tak że oba te filmy mogły mieć wpływ na wcześniejsze książki / scenariusze / filmy. Chociaż podobieństwo między filmami jest dość niezwykłe.

Koncepcja, w której gracze wnoszą własne pomysły do ​​gry, jest również wspomniana na końcu, kiedy * Jewgienij Nourish * martwi się ciężkim nastawieniem anty-gry * wewnątrz * gry i zastanawia się, czy zostało to wniesione przez jednego z graczy (najwyraźniej przez * Allegra * i * Ted * (jeśli faktycznie były to ich imiona w prawdziwym świecie (lub też najwyższy poziom, na którym film się kończy))).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...