Pytanie:
Jak umiera syn (R.L.)?
samthebrand
2011-12-01 02:18:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na początku filmu „Drzewo życia” pani O'Brien (Jessica Chastain) otrzymuje telegram (a może był to zwykły list?) powiadamiający ją, że jej syn zmarł. Według Wikipedii dzieje się to w połowie lat sześćdziesiątych.

Czy jest jakaś sugestia, jak zmarł jej syn R.L. (Laramie Eppler)? Czy Terrence Malick zamierza zachować tę dwuznaczność? Czy możemy być w ogóle pewni, że zginął R.L.?

Zgadzam się, że RL musiał zginąć na wojnie. Babcia od razu przekazuje wszystkie frazesy, które słyszy osoba w żałobie. Myślę, że to żart. Jeśli chodzi o łaskę wzmocnioną przez scenę śmierci dinozaura, kiedy dinozaur opuszcza rannego dinozaura, nie zabijając go. Czy dinozaur nie zranił w pierwszej kolejności drugiego?
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
mmdanziger
2012-01-24 04:54:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawda jest taka, że ​​najbardziej zaskakującą rzeczą dotyczącą śmierci brata jest całkowity brak wyjaśnienia jej okoliczności. Nikt nie śledzi, nie pyta ani nawet nie podpowiada, co mogło to spowodować. Myślę, że to fajny ruch dla Malicka, ponieważ nadaje tej historii niemal biblijny sens. Jako praca głównie duchowa, rozważanie szczegółów, takich jak to, jak dokładnie umiera dana osoba, jest po prostu rozpraszające. Podobnie jak sztuczka „ona jest moją siostrą” i szarańcza w Days of Heaven, jasne jest, że Malick czerpie tu wskazówki ze Starego Testamentu. Stary Testament prawie nigdy nie podaje szczegółów na temat okoliczności, w których człowiek umiera, bardziej interesują go duchowe lekcje związane ze śmiercią.

Lekcje ze śmierci brata i tego, jak rodzina radzi sobie z nią, nie mają być uzależnione od jakichś szczególnych okoliczności, mają być uniwersalne i ponadczasowe. Ludzie umierają cały czas, często w sposób, który uważamy za niesprawiedliwy. Problemem nie jest to, jak zginęli, ale to, jak się do tego odnosimy. Łamiąc nasze oczekiwania narracyjne i ukrywając przyczynę śmierci, Malick zwraca naszą uwagę na ten punkt.

Co nie znaczy, że jestem przeciwny spekulacjom na temat tego, co mogło go zabić, po prostu biorąc pod uwagę kontekst, jasne jest, że film celowo odwraca naszą uwagę od tego pytania.

bardzo ciekawa lektura. doceniam to.
#2
+4
nbeyer
2011-12-29 23:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż nie mam dowodów, założyłem, że syn zginął w jakimś incydencie wojskowym, ponieważ został on przekazany telegramem, który jest pozornie zimnym, sterylnym i bezosobowym sposobem przekazywania takich wiadomości. Po prostu założyłem, że implikacją była śmierć związana z działaniami wojskowymi.

#3
+4
Neo
2013-04-25 19:02:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma to największy sens, jeśli ktoś zakłada samobójstwo. To lepiej wyjaśnia, dlaczego najstarszy syn obwinia ojca; innymi słowy, sugeruje się, że momenty formacyjne w życiu środkowego syna i brak uczucia ojca do synów są przyczyną śmierci ...

Poniższy tekst pochodzi z thepointmag.com, jest przejmujący i wnikliwy:

Nie możemy jednak zostawić w spokoju kwestii śmierci RL. Jako samobójstwo jest o wiele bardziej znaczące niż przypadkowa śmierć w walce wojskowej, ponieważ odnosi się do smutku i bezsensowności istnienia ... Myślę, że wspomnienie Jacka o RL, jego towarzyszu zabaw i towarzyszu z dzieciństwa, w połączeniu z rzeczywistością jego samobójstwa, prowokuje własne egzystencjalne rozterki, tak jak samobójstwo Larry'ego Malicka to duch nawiedzający myśli Malicka na temat znaczenia w jego filmach.

#4
+3
L.M.
2013-04-08 00:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że nie należy interpretować twórczości reżysera jako ich autobiografii, ale jeśli przeczytasz trochę o Terrence'u Malicku, to wydaje mi się, że staje się jasne, że zawarł on wiele elementów swojego życia. Jego brat był kreatywnym, wrażliwym gitarzystą, który popełnił samobójstwo w wieku około 19 lub 20 lat. Film często pokazuje młodego chłopca z poważnymi oparzeniami z boku głowy, a drugi brat Terrence'a Malicka również został poparzony. Na początku filmu pojawia się też sugestia pętli. Ze względu na dowody uważam, że uzasadnione jest założenie, że R.L. popełnił samobójstwo.

#5
+2
MXD
2012-07-09 00:29:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

We wczesnych dniach wojny wietnamskiej powiadomienia o śmierci stały się tak powszechne, a wojsko tak nieprzygotowane na wielką liczbę zawiadomień o śmierci, które były dostarczane telegramem. Praktyka została później zmieniona i przedstawiciele zmarłej służby wojskowej osobiście dostarczali zawiadomienie o śmierci.

Dostarczenie telegramu jest sceną kluczową, ponieważ pokazuje, jak „złe” jest życie, które po prostu koncentruje się na naturze i ignoruje wdzięk. Cóż może być gorszego niż nieznajomy przekazujący matce kartkę, aby samotnie przeczytała, że ​​jej 20-letni syn nie żyje.

Podobnie babcia mówi pogrążonej w żałobie matce: „ludzie umierają, a życie musi iść dalej ”jest tak pozbawiony łaski, że ignorowanie aspektu życia w łasce, jakkolwiek niewygodne, może nawet unieważnić naturę. Jest to wzmocnione przez scenę umierającego dinozaura, kiedy dinozaur opuszcza rannego dinozaura, nie zabijając go. Łaska ma swoje właściwe miejsce w naturze.

#6
  0
Jessica
2013-09-20 17:09:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szczerze mówiąc, z filmu odniosłem wrażenie, że R.L. skoczył z tego wodospadu do wody.

To była tylko moja opinia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...