Pytanie:
Kto powie „rozpocznij akcję z kamerą”, gdy reżyser wcieli się w główną rolę?
Latha Sharmaji
2015-11-09 08:07:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli reżyser stoi przed kamerą, kto wypowie te słowa, aby rozpocząć kręcenie filmu?

Kto powie „rozpocznij akcję z kamerą”, gdy reżyser wcieli się w główną rolę?

Tradycyjne sformułowanie to „światła, kamera, akcja”… i szczerze mówiąc, nikt już tego nie mówi.
Jeśli ktokolwiek to zrobił - nie znajduję żadnych dowodów na to, by sugerować, że było to coś innego niż hollywoodzki „skrót” używany w scenariuszach „film w filmie”, aby pokazać naiwnej publiczności, że scena miała zostać nakręcona.
@Tetsujin wydaje się, że gdyby był kiedykolwiek używany, byłby to w cichej erze, kiedy dźwięk nie był nagrywany.
Jeden odpowiedź:
#1
+44
Catija
2015-11-09 09:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nikt już nie wypowiada wyrażenia „Światła, kamera, akcja”. Ale odpowiadając na twoje pytanie, pierwszy asystent reżysera (1 AD) jest odpowiedzialny za plan, gdy reżyser jest zajęty i, w rzeczywistości, zwykle jest tym, który zarządza strzałem ( inne niż nazywanie „akcji”).

Jednym z najważniejszych obowiązków pierwszego AD jest „call the roll” - to znaczy wywołanie serii konkretnych wskazówek dla każdego ujęcia, aby upewnić się, że cała obsada i ekipa na planie dokładnie wiedzą, co się dzieje, dzięki czemu mogą wykonać swoją szczególną rolę w odpowiednim momencie.

Minimalny zestaw często używanych wyrażeń do „wywoływania kontroli” jest ogólnie nazywany następująco (dłuższa lista jest dostępna w powiązanym artykule w Wikipedii):

  • Pierwszy asystent reżysera: Cicho na planie! Dźwięk przewijania.

  • Rejestrator dźwięku: Prędkości dźwięku. / Prędkość.

  • 1 REKLAMA: Obróć kamerę.

  • Operator (e) kamery lub operator: Prędkości kamery./Rolling.

Następnie 2. kamera pomocnicza (2. AC) będzie układać tabliczkę z tablicą klapy i wywoła aktualną scenę oraz pobierze liczby, np .: Scena 45, ujęcie 5.

[klaskanie klaskane, aby umożliwić synchronizację mediów audio i wideo]

Operator kamery powie „Ustaw”, gdy kamera jest ustawiona na miejscu i prawidłowo ustawiona.

  • Reżyser lub 1 AD: Akcja.

Po zakończeniu ujęcia

  • Reżyser lub 1 AD (ewentualnie kamera op): Wytnij
I żeby dodać, na samym końcu, cyniczne „cięcie” jest powtarzane przez co 3 AD i biegacza z radiem, z wyjątkiem bardzo dużych scen, w których SA (statyści) są zbyt daleko, by usłyszeć pierwszy, kiedy zazwyczaj milczą, z powodów tylko sobie znanych '';)
+1 dla grzechotki, teraz to tak oczywiste, że to mówisz, ale nigdy nie wiedziałem, dlaczego to zrobili.
Jestem pewien, że to już prawda, że ​​muzycy wchodzący na rynek zastanawiają się, dlaczego mówią „prędkość”, aby potwierdzić, że ich cyfrowy rejestrator działa.
znowu grzechotka, a ja już formułuję "czekaj, jak oni zsynchronizują obraz i dźwięk?" pytanie zanim dotarłem do tej części odpowiedzi: D
W zależności od budżetu i wyrafinowania sprzętu, klapa może nie być już używana do technicznych aspektów synchronizacji audio / wideo, ponieważ można to zrobić albo przez wstępną synchronizację zegarów SMTPE w kamerze (-ach), rejestratorze (-ach) ) i łupków lub przez synchronizację w czasie rzeczywistym drogą radiową podczas produkcji. W poście oprogramowanie automagicznie ustawia wideo i audio na podstawie kodu czasowego. Łupek / klapa ** pomaga ** w oznaczaniu projektu, szpuli, ujęcia i czasu w wizualny sposób, który można zobaczyć nawet na miniaturze systemu plików - doskonale nadaje się do znajdowania odpowiedniego pliku.
Uwielbiam, gdy robią duże ujęcie dźwigiem, tak daleko, że potrzebują klapsa wielkości żartu, noszonego przez 2 osoby :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...