Pytanie:
Dlaczego Hel został odcięty od amerykańskiej wersji Metropolis?
Mnementh
2011-12-01 05:49:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W amerykańskiej wersji Metropolis wzmianka o Helu jest całkowicie usunięta z filmu. Ale to właściwie wyjaśnia działania doktora Rotwanga. Dlaczego usunięto tak ważny element historii?

Jeden odpowiedź:
#1
+10
iandotkelly
2011-12-03 02:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem trochę informacji w Internecie na ten temat i okazało się, że amerykańscy dystrybutorzy uznali ten film za zbyt długi, skomplikowany i kontrowersyjny i zatrudnili dramatopisarza Channinga Pollocka do stworzenia nowej wersji.

Amerykańskie wydanie było znacznie krótsze niż oryginał (po 115 minutach było o 25% krótsze od oryginału) i radykalnie zmieniło fabułę - do tego stopnia, że ​​niektóre sceny stały się prawie niezrozumiałe. Według jednej wzmianki stwierdziłem, że Hel została porzucona, ponieważ jej imię było zbyt bliskie piekła - naprawdę niewiarygodne.

Wersja Pollocka została wydana w USA i Wielkiej Brytanii. Inne adaptacje o tej długości lub nawet krótsze (91 minut) ukazały się w USA i Niemczech. 91-minutowa wersja była najczęściej dostępną wersją z czasów drugiej wojny światowej.

Znalazłem opis przywrócenia filmu, który zawiera pewne szczegóły dotyczące różnych wersji. Dokument o renowacji można znaleźć na DVD i Blu-Ray.

Te badania sprawiły, że chciałem zobaczyć przywróconą wersję, ponieważ zobaczyłem wersję około 1992 z akompaniament fortepianu na żywo - i teraz nie mam pojęcia, jak zmasakrowana była wersja, którą widziałem.

Świetny link, który podałeś. Znałem część historii, ale przeczytanie jej w ten sposób jest bardzo fascynujące. Powód, dla którego Pollock uważał, że Hel jest zbyt podobny do piekła, jest niesamowicie głupi. Ale czasami ludzie są głupi, więc może to być powód.
Na pytanie, czy powinieneś zobaczyć nową rekonstrukcję. Widziałem to, ponieważ Murnau-Stiftung zaprezentowało go podczas pokazu na Berlinale (bez szans, na który normalny facet kiedykolwiek miałby bilety), który został przeniesiony przez niemiecką telewizję. Musiałem podtrzymywać przemówienia ważnych niemieckich polityków, ale wtedy mogłem to zobaczyć. Niewiele pamiętałem z wcześniejszej rekonstrukcji, którą widziałem kilka lat temu, ale nowe argentyńskie części są łatwe do rozpoznania, ponieważ są w złym stanie (jak czytam w linku, archiwum wybrało najtańszego wykonawcę do skopiowania filmu do 16mm .... aargh).
Zawsze wiesz: „tego brakowało” ze względu na jakość. Najważniejszym brakującym elementem fabuły jest Hel. Ale także fragmenty fałszywych marii w Yoshiwara przedstawionych jako dziwka Babilonu (myślę, że Lang lub Harbou chcieli powiedzieć, że kobiety-maszyny nie mają moralności). Inne części nadające nastrój filmu lub sklejające sceny. Jeśli więc podobało Ci się Metropolis, to i tak powinieneś to zobaczyć. Jeśli nie, może to być zmiana, w zależności od wersji, którą widziałeś. Starsza rekonstrukcja Murnau-Stiftung jest nieco ukończona, ale wiele tracisz, jeśli zobaczyłeś wersję Moroders lub Pollocks.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...