Pytanie:
Jakich szczegółów powinienem szukać w Leonard in Memento, żeby określić fabułę?
Roshnal
2011-12-05 20:52:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oglądałem Memento Christophera Nolana więcej niż raz i nadal nie mogę zrozumieć prawdziwej rzeczy, która się wydarzyła. Tak, rozumiem, że film jest pokazywany od tyłu, ale naprawdę mnie to dezorientuje.

Rozumiem, że Leonard Shelby ma amnezję, która uniemożliwia mu utrzymanie nowych wspomnień. Jaki jest kluczowy szczegół u pana Shelby, którego powinienem szukać, aby zrozumieć scenę końcową?

Cztery odpowiedzi:
#1
+23
Mnementh
2011-12-10 16:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebujesz kluczy. Musimy pomóc Teddy'emu znaleźć jego klucze! :-)

Żartuj na bok, powinieneś zwrócić uwagę na to, co mówi Teddy bezpośrednio przed połączonym filmem.

Teddy: „Więc okłamujesz siebie, aby być szczęśliwym”.

i później:

Teddy: „Tak, myślę, że mogę tylko sprawić, że będziesz pamiętać rzeczy, które chcesz być prawdą. Jak Jimmy tam na dole”.

Leonard: „On nie jest właściwym facetem”.

Teddy: „Był dla ciebie. Zemściłeś się. Ciesz się tym, póki jeszcze pamiętasz.”

a czasem później (to jest w wideo, do którego prowadzi link) Leonard myśli:

„Czy okłamuję siebie, żeby być szczęśliwym? W twoim przypadku Teddy, tak, będę. „

gdy zapisuje tablicę rejestracyjną Teddy'ego, aby utworzyć nowy tatuaż ze wskazówką.

Zwróć także uwagę na wspomnienie jego żony w scenie, w której prowadzi do salonu tatuażu - szczególnie zwróć uwagę na klatkę piersiową.

Na jego piersi jest wytatuowany „Zrobiłem to”. podczas gdy żona żyje.

Więc co z tego wszystkiego mamy?

Wszyscy używają Leonarda - łącznie z nim. Swoje informacje kręci, aby pozostać na ciągłej ścieżce Zemsty. To właśnie go uszczęśliwia. Prawdopodobnie dlatego, że zabił swoją żonę przedawkowaniem insuliny, co przypisał Sammy'emu Jenkinsowi. Nie może tego znieść, musi zobaczyć się z „Johnnym G.” jako winny śmierci swojej żony, chociaż przeżyła napaść i gwałt (jak pokazuje jego wspomnienie z jazdy samochodem).

To prawda, że ​​Leonard pamięta, jak żona dotykała jego tatuażu „Zrobiłem to”… ale miał to wspomnienie po tym, jak Teddy mu to zasugerował. I jedyny raz, kiedy ma ten tatuaż, jest w tym wspomnieniu ... innym razem w filmie, kiedy ma zdjętą koszulę, tatuażu „Zrobiłem to” nie ma, co sugeruje, że tak naprawdę nigdy go nie miał.
Ciekawy punkt. Ted wywołał ten błysk pamięci. To jest możliwa interpretacja. Ale do ostatniego punktu: myślę, że można usunąć tatuaże.
to nie jest wspomnienie, ponieważ tatuaż mówi, że * zamordował * moją żonę, żeby nie było jej z nim
Czy ostatni akapit to naprawdę cytat (jeśli tak, jakie jest jego źródło?), Czy Twój własny?
#2
+10
saurabhj
2012-04-16 23:50:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli uważnie zauważysz (musiałem w tym celu wstrzymać DVD) - na ułamek sekundy jest scena, w której Sammy Jenkins siedzi na krześle i przez ułamek zmienia się w Leonarda.

(patrz 0:25)

Bardziej szczegółowe wyjaśnienie to tutaj.

#3
+4
Jack Marchetti
2011-12-11 02:20:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leonard to Sammy Jenkis - a może nim jest?

O to chodzi.

Podobnie jak pod koniec Incepcji - nigdy nie widzimy, aby górna część przestała się obracać - więc Cobb wciąż marzy ?

Cóż, w przeciwieństwie do Incepcji, zdecydowanie wiemy, że Leonard to Sammy Jenkins. Co sprawi, że uwierzysz, że on nie jest?
Nigdy nie jest wyraźnie powiedziane, że tak jest. Zakładasz, że jest, ale to nie jest kuloodporne.
@Jack, hmm, w scenie, w której widzisz Sammy'ego Jankisa w klinice, jest bezpośrednia wskazówka. Ktoś przechodzi między Sammym a aparatem i wtedy można zobaczyć krótkie spojrzenie Leonarda siedzącego na miejscu Sammy'ego.
@JackMarchetti To nie jest kuloodporne, ale * znacznie * bardziej prawdopodobne. Istnieje różnica między niejednoznacznością a implikacją. To tylko kwestia prawdopodobieństwa, biorąc pod uwagę wszystkie informacje z filmu, a niejednoznaczność w * Incepcji * jest znacznie bardziej wyważona, podczas gdy wszystkie informacje z * Memento * naprawdę mówią same za siebie. Nawet jeśli fakty mogą nie być wystarczające i może istnieć bardzo mała szansa, że ​​* Teddy * jest kłamcą, a * Leonard * nie jest * Sammy Jenkinsem *, byłoby to oparte jedynie na ślepym założeniu, ignorując informacje podane w filmie .
#4
  0
user11512
2014-07-05 00:56:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że przynajmniej planował zrobić sobie tatuaż Zrobiłem to, aby przypomnieć sobie, kiedy w końcu zabił "Johna G". Jeśli pamiętasz zdjęcie, które Teddy pokazuje mu, gdzie się uśmiecha po zemście, wskazuje na ten obszar swojej klatki piersiowej.

Dla tych, którzy mówią, że usunął tatuaż, miałoby sens, część Murdered z tatuażu John G Raped i Murdered My Wife.

Osobiście nie uważałbym tego za ** kluczowy szczegół **.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...