Pytanie:
Dlaczego odbicie nie pasuje do mężczyzny?
user35
2011-12-06 06:28:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Kod źródłowy (2011), na początku filmu kapitan Stevens patrzy w lustro w łazience pociągu i widzi Sean Fentress, nauczyciela, któremu przypisano tożsamość w Źródle Kod. Jednak dla siebie nadal wydaje się być kapitanem Coulterem Stevensem, ponieważ jego fizyczny umysł przenosi się do świadomości Kodu Źródłowego.

W swojej ostatniej „misji” w Kodzie Źródłowym, kapitan Stevens z powodzeniem ustalił alternatywną oś czasu. Na końcu jest krótka scena, na której on i Christina stoją przed Cloud Gate. Gdy kamera się oddala, widz może zobaczyć, że odbicie kapitana Stevena pokazuje odbicie Seana Fentressa, tak jak to miało miejsce w pociągu. Jednak w końcowej scenie kapitan Goodwin jest pokazany, patrząc na okaleczone ciało Stevensa, co wskazuje, że Stevens nadal istnieje jako oficer Sił Powietrznych w alternatywnej linii czasu. Jeśli Stevens naprawdę stworzył alternatywną historię, w której jest Seanem Fentressem, dlaczego jego wygląd i odbicie wciąż są sprzeczne? Nie jest już „podłączony” iw prawdziwym sensie nie ma już żadnego połączenia ze Stevensem w nowej linii czasu (który jest z powrotem w obiekcie). W tym momencie świadomość Stevensa wraca do laboratorium w jego ciele. Fentress to nie Stevens-in-Fentress, on po prostu Fentress.

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Flimzy
2011-12-06 07:15:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TLDR świadomość Stevensa zostaje przeniesiona do ciała Fentress. Ze względu na spójność opowiadanej historii publiczność zawsze widzi twarz Stevensa, ale widzimy odbicie Fentress, które pokazuje nam, jak wygląda on dla ludzi w retrospekcjach / alternatywnych liniach czasu.

Kluczowy fragment zrozumienie filmu jest takie, że kod źródłowy działa inaczej niż zamierzano. Jest to w pełni wyjaśnione na samym końcu e-maila, który Stevens wysyła do Goodwin:

Jeśli czytasz ten e-mail, kod źródłowy działa nawet lepiej, niż sobie wyobrażaliście ty i dr Rutledge. Myślałeś, że tworzysz 8 minut minionego wydarzenia, ale tak nie jest. Stworzyłeś zupełnie nowy świat. Goodwin, jeśli mam rację, gdzieś w ośrodku Kodu Źródłowego, masz kapitana Coltera Stevensa czekającego na wysłanie misji. Obiecaj mi, że mu pomożesz. A kiedy to zrobisz, zrób mi przysługę. Powiedz mu, że wszystko będzie dobrze.

Więc za każdym razem, gdy Stevens „błyska”, jego świadomość tak naprawdę wskakuje do innej rzeczywistości i ląduje w ciele Fentress. We wszystkich przypadkach z wyjątkiem ostatniego, kiedy umiera Fentress, świadomość Stevensa powraca do ciała Stevensa w pierwotnej linii czasu.

Przed lub po zdjęciu ciała Stevensa aparaty podtrzymujące życie nie mają znaczenia dla tożsamości Stevensa w alternatywnych liniach czasowych. Usunięcie jego ciała z aparatu podtrzymującego życie oznacza tylko, że kiedy Fentress umrze, świadomość Stevensa nie będzie miała dokąd „wrócić”; więc świadomość Stevensa również by wtedy skutecznie umarła.

#2
+6
phwd
2011-12-06 07:22:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedzmy, że wychodzimy z założenia, że ​​istnieje alternatywna linia czasu.

Za każdym razem, gdy Kapitan Stevens wskakuje do „Kodu źródłowego” (lub w tym przypadku alternatywnej osi czasu), wskakuje Sean Fentress. Dla kogokolwiek na tej osi czasu jest Seanem Fentressem. Dla publiczności jest Stevensem działającym jako Sean Fentress. Publiczność patrzy na scenę z perspektywy Kapitana Stevensa.

Oś czasu ostatniej misji jest następująca (gdzie A to pierwsza oś czasu, B to wygenerowana)

  A Środek ----------------------------------------- | A.Stevens --- --- (1) ------- (2) --------- (5) | A.Vera ------------------ ---------- (4) ---------- | ____________________________________________________ | ____________________________________________________ | B.Fentress ------ (1) ------- (2) --- (3) --- (6) ---------- | B. Stevens ------------------------ ------------- (1 ') | B.Vera ----------------------------- --- (7) ------ |  

(1) Stevens zostaje Fentress na osi czasu B
(2) Stevens rozbraja bombę na osi czasu B
( 3) Stevens wysyła e-mail na osi czasu B
(4) Vera odłącza Stevena na osi czasu A
(5) Stevens nie żyje na osi czasu A
(6) Stevens całuje Christinę na osi czasu B
(7 ) Vera odbiera wiadomość e-mail na osi czasu B

Odbicie, które widzimy, nie różni się od pierwszego aw odbiciu. Stevens wskoczył w charakter / ciało / umysł Seana. W sumie pokazali mu nas jako kapitana Millera. Zatem jeśli jest jakakolwiek nieciągłość, musiałaby ona wynosić 4,5,6. W tej scenie powinniśmy zobaczyć pokazanego Seana Fentressa, ale wciąż kończy się to, że widzimy Stevensa (nawet po tym, jak został odłączony).

@Unsigned Prawidłowo. Nie jest już Stevensem, nie jestem pewien, jak inaczej to wytłumaczyć, niż przeoczenie zespołu filmowego. Ta zmiana zdecydowanie nie została wyjaśniona, że ​​nie jest już Stevensem.
Jednak nadal był Stevensem. Był świadomością Stevensa, na stałe (a nie tymczasowo, jak poprzednio) przeniesioną do Fentress.
Osie czasu „rozwidliły się”. W pewnym momencie był jeszcze w szpitalu w śpiączce; w drugim mieszkał jako Fentress.
Racja, w końcu zmarł w pierwszej linii czasu. Pobieram film, aby obejrzeć go ponownie, więc mogę uściślić moją odpowiedź (i cieszyć się ponownym oglądaniem!)
Dlaczego „powinniśmy” zobaczyć na końcu Seana Fentressa?
@Flimzy my (publiczność) powinniśmy byli zobaczyć Fentress na 4,5,6, aby było jasne, że nie jest to już postrzegane jako Stevens zamiast Fentress, ale Fentress ze stałym nadrukiem Stevensa. Stevens, tożsamość już nie istnieje, od teraz jest Fentress dla wszystkich innych.
1) Nie zgadzam się, chociaż wygląda na to, że nie zgadzamy się tutaj tylko w kwestii artystycznej, a nie w samej fabule. Był tak samo Fentress w jednej alternatywnej linii czasu, jak w innych. Jedyną różnicą jest to, czy on o tym wie i czy umrze. 2) Czy twierdzisz, że 4,5,6 to oddzielne linie czasu?
@Flimzy Och, odnosiłem się do wydarzeń 4,5,6 na powyższej osi czasu. Przepraszam za to. Myślę, że różnica w interpretacji wynika z rozłączenia tam. Co właściwie dzieje się z kimś, gdy jest odłączony od kodu źródłowego i aparatu podtrzymującego życie? Co oznacza zamarznięcie podczas pocałunku? Opóźnienie w programie?
Wziąłem „zamrożony pocałunek” jako dramatyczną reprezentację oczekiwań Stevensa; nie wiedząc, czy przeżyje do następnej sekundy. Ale ... wiemy, że w programie mogą występować usterki ... ponieważ w jednej retrospekcji otoczenie Stevensa zaczęło się rozpadać i wydawało się zdigitalizowane itp.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...