Pytanie:
Które kręgi piekielne są pokazane w What Dreams May Come?
DForck42
2011-12-03 02:52:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W What Dreams May Come , postać Robina Williamsa, Chris Nielsen, podróżuje przez piekło. Pokazują niektóre z dziewięciu kręgów piekła, jak przedstawiono w Inferno Dantego (Limbo, Lust, Gluttony, Greed, Anger, Hereresy, Violence, Fraud and Treachery), ale ja nie wierzcie, że pokazują je wszystkie. Które kręgi są pokazane i w których punktach filmu widzimy każde z nich?

To, czy pokażą „wszystkie z nich”, zależy całkowicie od tego, które warstwy Twoim zdaniem istnieją, lub czy wierzysz, że piekło w ogóle istnieje. Teologia tego filmu nie odpowiada żadnej oficjalnej doktrynie teologicznej, którą znam, więc nie będzie można na nią odpowiedzieć na podstawie niczego innego niż sam film. I nie przypominam sobie tego filmu opisującego piekło w „warstwach”, więc odpowiedź brzmi prawdopodobnie „nie”. Chociaż muszę przyznać, że minęło trochę czasu, odkąd to widziałem.
Jeden odpowiedź:
#1
+10
Kyle Savage
2012-02-13 20:06:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

* Spoiler Alert *

Nie widzimy wszystkich poziomów piekła z piekła Dantego. Brakuje ósmego i dziewiątego cyklu. W filmie Annabella popełnia samobójstwo, co stawia ją w siódmym kręgu piekła. Wszystkie poziomy aż do siódmego kręgu są uwzględniane, ale czasami są nieczynne.

Wymienione w kolejności z Boskiej komedii, a nie kolejności filmów:

 1. Brama piekła
  • 1:05 - Tropiciel mówi, że jest u Bramy do piekła, ale nie pasuje do opisu Dantego.
 2. Pierwszy krąg (Limbo)
  • 1:01 - Najprawdopodobniej biblioteka, przez którą pływają na łodzi, symbolizuje otchłań. Otchłań miał tak sławnych myślicieli jak Sokrates, Platon i Arystoteles. Dzieje się to zaraz po opuszczeniu nieba.
 3. Second Circle (Lust)
  • 1:01:20 - Po łódce wypływa z biblioteki do wody, widzimy dusze uderzane przez wiatr.
 4. Trzeci krąg (Obżarstwo)
  • 1:06 -Albert Lewis zauważa statek o nazwie „Cerberus”, który jest strażnikiem żarłoków
  • 1:16 - Albert Lewis opuścił grupę tak, jak się okazało właściwie postać „Ian”. Tropiciel i Chris Nielsen podjeżdżają na górę i znajdują ciała zakopane w błocie po szyję.
 5. Czwarty Krąg (Chciwość)
  • 1:09 - Widzimy piekielnych denzinów używających broni i trochę grających mieczem przed tym.
 6. Piąty krąg (gniew)
  • 1:02 - Ten krąg ma być rzekomym jęczmieniem, grupa jest w łodzi unoszącej się na jakimś akwenie. Torturowane dusze w wodzie wciągają je.
 7. Szósty krąg (herezja)
  • 1:18:31 -As widzimy Chrisa wpadającego głębiej w piekło, widzimy szósty okrąg. Wskazuje na to płonący grobowiec w tle po prawej stronie.
 8. Siódmy krąg (przemoc)
  • 1:20 - Chris widzi ich dom. Ponieważ Annabella popełniła samobójstwo, wiemy, że jest w siódmym kręgu.
 9. Ósmy krąg (oszustwo)
  • Nie docieramy do tego kręgu
 10. Dziewiąty krąg (zdrada)
  • Nie docieramy do tego kręgu

Źródła:To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...