Pytanie:
Dlaczego wiek Lexa i Tima został zmieniony w filmowej adaptacji Parku Jurajskiego?
Lauren
2011-12-07 03:53:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W powieści Tim jest starszym rodzeństwem, magiem komputerów i entuzjastą dinozaurów. W filmie ich wiek i osobowości są zamienione (głównie) tak, że Lex jest starszym rodzeństwem i magiem komputerów (podczas gdy Tim pozostaje tym, który wie wszystko o dinozaurach).

Według IMDb,

Po tym, jak Joseph Mazzello został odrzucony do roli w Hookie Stevena Spielberga za to, że był zbyt młody, Spielberg powiedział Mazzello, że nadal był pod wrażeniem swojego przesłuchania i spróbowałby go obsadzić w przyszłym projekcie. Mazzello został następnie obsadzony jako Tim w tym filmie. Jego obsada skłoniła Spielberga do odwrócenia wieku dzieci.

Czy to jedyny powód? Jeśli tak, wydaje się dziwne, że Spielberg odwróciłby Josepha Mazzello „za to, że był zbyt młody” na jeden film, ale nie obchodziło go, że jest za młody i tak naprawdę zmienił wiek bohaterów, by obsadzić go w innym filmie.

Jeden odpowiedź:
#1
+16
phwd
2011-12-07 06:53:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Joseph wybierał się do roli Rufio. Dante ostatecznie przyjął tę rolę w wieku około 16 lat. Dzięki temu Joseph będzie miał 7 lub 8 lat.

Na podstawie roli, jaką Rufio ma do odegrania w Hook, przywódca Lost Boys , to uczciwa decyzja. Po prostu był za młody. Dante dobrze grał Rufio, zwłaszcza w scenach walki.

Biorąc pod uwagę, że casting do Jurassic Park odbyłby się znacznie później niż Hook, nie sądzę, żeby było coś odwrotnego, co mógł zrobić. Zasadniczo powiedział Josephowi, aby zaczekał na następny projekt, który dla niego przygotował. To był Park Jurajski. To brzmi jak prosta obietnica, której Spielberg chciał dotrzymać, ponieważ podobał mu się potencjał Josepha.

Za pierwszym razem (Hook) nie był tego taki pewien. Za drugim razem zdecydował się spróbować. Widząc, że Lex musiałby mieć około 7 lub 8 lat, zmiana pozwoliła Spielbergowi na wprowadzenie idei zauroczenia dr Granta 1, 2 .

Więc tak to jedyny powód (podobnie jak zauroczenie dr Granta), nie, nie wydaje się dziwne.

1: The Making of Jurassic Park (Duncan i Shay) sub >
2: http://en.wikipedia.org/wiki/Jurassic_Park_(film)#Production

Dobra uwaga na temat zakochania Lexa w doktorze Grancie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...