Pytanie:
Który film z lat 80. jako pierwszy miał oficjalny montaż?
Naftali aka Neal
2011-12-08 03:16:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy wiemy, że wiele filmów z lat 80. było znanych ze swoich montaży z tandetną muzyką w tle i przypadkowymi klipami głównych bohaterów wykonujących różne czynności (sprzątanie, granie w gry itp.)

Jaki był pierwszy film z lat 80., który to zrobił?

Czy to podchwytliwe pytanie? Klasyczny, tandetny przykład montażu muzycznego pochodzi z [Rocky (1976)] (http://www.youtube.com/watch?v=DP3MFBzMH2o).
Negowany z kilku powodów. Dlaczego film z lat 80? Dlaczego nie pierwszy montaż w historii? Co to jest „oficjalny” montaż?
@SamTheBrand, ponieważ z tego znane były filmy z [tag: 80.]. Ich montaże.
Jeden odpowiedź:
#1
+15
mootinator
2011-12-09 01:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że trudno byłoby znaleźć jakiekolwiek dowody stereotypowego montażu z lat 80 wcześniejszego niż ten z Rocky z 1976 roku.

Oczywiście pomysł montażu nie był nowy, ani nawet pomysł montażu treningowego , ale Rocky połączył te dwa elementy z tandetną inspirującą muzyką syntezatorową, a ten precyzyjny styl został naśladowany w słabszych filmach akcji. ad nauseum w latach 80-tych.

Z tego powodu 1976 powinien być rokiem honorowym lat 80-tych.
Jeśli chcesz mieć prawdziwy przykład lat 80-tych, zawsze możesz wybrać Rocky III, z Rockym i Apollo biegającymi po plaży ... klasycznie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...